Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 21

Téma: Podrobnosti o T-Mobile Internet 4G (první UMTS u nás)

Moderátor Avatar uživatele Zdenek Malinsky
    Registrace
    Mar 2004

Rychlá mobilní datová síť T-Mobilu bude spuštěna co nevidět. Jaké bude pokrytí první komerčně spuštěné UMTS sítě u nás? Jaké tarify chystá T-Mobile k nové službě a co to bude stát? Víme také, jak bude nastaveno FUP a jaká zařízení bude možné v síti provozovat. V článku se dočtete také o jednom nepříjemném omezení.
    Přečtěte si celý šlánek Davida Polesného na mobilmania.cz

1. Úvod

2. FUP, modemy
    Odpovídat lze po přihlášení

Obyvatel SMob
    Registrace
    Apr 2004

Hm, jestli budou parametry služby a cena nastaveny tak, jak píší na Mobilmanii, tak to bude další "vysokorychlostní" internet o ničem.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jan 2004

Jako vysokorochlostní internet mi to moc nepřipadá - FUP a jako náhrada za GPRS pro mobillní spojení je to dost drahé.

Obyvatel SMob
    Registrace
    May 2005

no mam CDMA od errortelu a zda se, ze u nej zustanu ... mozna nekdy zavedou EVDO2 a pak to bude stejne fuk

jinak vesele pozdravy z Indicke internetove kavarny v himalajich ... pet pocitacu na jednom dialupu ...

Starousedlík SMob
    Registrace
    Dec 2001

mno, tak to zkus priste kavarnu na sidlisti Pisky, mesto Zaporozie na Ukrajine cca 20PC v herne a vsechny na 33,6 dialupu

Starousedlík SMob
    Registrace
    Mar 2004

TM opět nezklamal... dle náznaků jsem předpokládal provoz GPRS, EDGE a 4G na jednu simku, modem a v rámci jednoho tarifu... to ale bude možné jen u tarifu Premium a v paramatrech modemů mám trochu hokej... z článku jsem nějak nepochopil, zda modemy budou podporovat i GPRS a EDGE, to má údajně splňovat až duální PC karta, dostupná někdy v příštím roce... chtěl jsem do toho jít (4G Standard, ten ale nebude mít GPRS/EDGE), pořídit si modem, v Praze pro připojení na PC/4G, mimo Prahu GPRS/EDGE na NB, v ceně tak do 1 litru, mám od TM data tarif pro MDA a NB, na PC jedu ADSL, které jsem chtěl zrušit... no asi ta připojení zůstanou, pouze nějak překopám tarify a 4G si můžou z mého pohedu někam naložit, škoda. Co je ale docela fajn, je možnost sledování nasosaných dat v rámci FUP a pružného navýšení bez případného omezení rychlosti, cena za GB není lidová, ale budiž...

Starousedlík SMob
    Registrace
    Dec 2001

mno, ono to zase je spise tak, aby byli prvni a neco meli v nabidce, ale z duvodu, ze to jeste nebude uplne OK, jsou vsechny tyhle problemy a potize...mne treba dnes prekvapila SMSka od TMO, kde se pise, ze v lokalic, kam mi zasilaji faktury zlepsili pokryti signalem EDGE a ze jej muzu vyuzivat...

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Sep 2005

Citace Původně odesláno od Jarouš
    Co je ale docela fajn, je možnost sledování nasosaných dat v rámci FUP a pružného navýšení bez případného omezení rychlosti, cena za GB není lidová, ale budiž...
    Průžné navýšení nabízí i telecom ... a je to skvělé ... za 99 korun mám 2M a 6GB na týden

Občasný diskutér
    Registrace
    Apr 2005

Bude spustena aj sluzba A-GPS? V Rakusku je velmi popularna a vytlaca ostatne navigacne systemy.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

Mam obavy, ze ne...

Navic, pokud je to A-GPS na klasickych everopskych UMTS frekvencich (2100MHz), tak na tom ten T-M Internet "4G" nejede, ten pojede na americkych 1900MHz a mimo Prahu na 875MHz...

Občasný diskutér
    Registrace
    Apr 2005

Nooo ja neviem, ci je sluzba A-GPS viazana na nejake frekvencie. Tie telefony maju vraj v sebe jednoduchy GPS prijimac (malo satelitov, neviem ci jeden, ci 3) a vyhodnocuje iba polohu. Sluzba je potom nic ine, iba internetova sluzba, ktora prijima informacie o polohe a vsetko je spracovavane na centralnom servery poskytovatela a naspat su zasielane uz iba vysledky. Sluzba vytlaca klasicke navigacne systemy, lebo mapy su vzdy aktualne, dokonca system reaguje na stavebne uzavery a na dopravne zapchy. Preto je tak oblubeny. Cena je ludova, lebo sa plati iba za prenos dat.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

Aha, no mam obavy, ze o tom nasi operatori jeste asi neslyseli...

Starousedlík SMob
    Registrace
    Mar 2004

Právě testuji 4G, mám na 3 dny zapůjčený modem, zatím to v porovnání s ADSL 512 jede o poznání rychleji, po otestování dám vědět, co a jak... jsem nalomenej, smlouva na ADSL Tiscali před měsícem vypršela (včetně pronájmu modemu měsíčně cca 1600,- Kč), tady dávají při úpisu na rok modem za 1,- Kč, měsíčně litr bez DPH, jeden měsíc grátis, uvidíme jaká bude stabilita, jo v tom tarifu je 4G/EDGE/GPRS a 10 GB....

2 Zdeněk M: Díky za avizování na titulní stránce, hned jsem běžel do Cafoura v Edenu půjčit modem... pro ostatní, mají otevřeno až do 21 hodiny, ale dnes již žádný modem pro zápůjčku nemají, pouze jednu picmic kartu

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

No asi takto, ted to bezi rychle, pac to nikdo nepouziva, ale co to bude delat, az tam bude takova spousta lidi jako na ET CDMA, tak to jsem fakt zvedavej...

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Oct 2004

Tak som vcera dostal 4G.
    Prve postrehy:
    - vecer o 23:00 rychlost 916kbit takmer stabilne, nekleslo pod 830kbit
    - ping 70-80ms
    - modem bezi cez USB alebo Ethernet (podpora PPPoE ako u DSL)
    - modem ma internu Lion baterku
    - da sa k modemu pripojit externa antena ale nie je sucastou dodavky
    - signal mam 76% a to mam modem na zemi u pocitaca daleko od okna
    - n30 a 4G modem nejde. Nie su drivery pre WM2003 SE
    - n30 pripojeny cez BlueTooth network do PC a PC pripojene cez Ethernet namodem funguje (to sa dalo cakat :-) ) a bez problemov
    - Tarif 4G premium ma povolene aj prichadzajuce hovory (na rozdiel od tarifu Data&SMS)
    - k tarifu je automaticky pribaleny Happy Roaming.
    - da sa objednat Twin SIM. Cize dve SIM karty s jednym cislom (jedna pre modem, druha pre mobil )
    - na tarif 4G premium sa neda prejst z normalneho tarifu
    - pri objednani tarifu cez internet sa plati zaloha 1000Kc, v predajni je zaloha len 500Kc!
    - mne ako slovenskemu obcanovi daju modem na dobu urcitu na 1 rok a za 1kc len v pripade ak zlozim vratnu zalohu 10 000Kc aj ked som uz zakaznikom t-mobilu 2 roky (svine). Vyriesil som to nakupom modemu za 2999Kc.
    Ak su nejake otazky, tak sem s nimy

Modemy maju v znackovej predajni na Narodni Tride.

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. T-Mobile rozširuje UMTS/HSDPA
    Od Zdenek Malinsky v sekci Oznámení a tiskové zprávy
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 20-05-2008, 14:14
  2. OFICIÁLNĚ: UMTS FDD u T-Mobile International
    Od htcjirka v sekci Oznámení a tiskové zprávy
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 11-07-2007, 09:30
  3. T-Mobile SK spustil sieť tretej generácie UMTS