Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 11 z 38 PrvníPrvní ... 91011121321 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 151 až 165 z 563

Téma: T-Mobile MDA Vario (aka HTC Wizard)

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

1.je jiná a zdá se že lepší,taková integrovanější a bez problémů,pokud mi někdo poradí jak dostat ten CAB z romky,tak ho sem klidně pošlu
    2.bez problému
    3.jde nějak prodloužit/zkrátit ten čas zobrazení?v registrech by to neměl být problém ne?
    4.není problém,nastavíš si today jak potřebuješ a pak stačí 3 kliknutí a jseš tam
    já přecházím z N6600 a měl jsem možnost vario vrátit,ale neudělám to!
    na ovládání si začínám pomalu ale jistě zvykat,jediný co mi hodně vadí je pořád umatlaný display a zřejmě velmi brzo otlučený celý vario,bez obalu nevím nevím....
    a rychlost?mp3+tomb raider+bežná práce a nepoznám rozdíl!
    je teda prafda že ještě nemám 1gb kartu a nainstalováno vše co potřebuju,ale i tak to bude o milion rychlejší než nokie,tomu věř!

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jul 2005

Pokud je jiná, jak je to řešeno se psaním českých znaků na hardwarové klávesnicí?

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

něco tam snad přepneš,ale zkusím to a nebo můžu poslat manuál

Nováček
    Registrace
    Nov 2005

Všem co si stěžují na upatlanost displeje a obávají se poškrábání doporučuju:
    Qtek 9100/MDA Vario; hliníkové pouzdro - 890,00 Kč
    Qtek 9100/MDA Vario; Display Protector - 83,00 Kč
    Qtek 9100/MDA Vario; Fólie ADAPT - 190,00

Jinak co se týká ovládání jednou rukou, po přeprogramování HW tlačítek, instalaci pocketplus a hození ikon s vyvoláním potřebných příkazů přímo na plochu nemám s ovládáním jediný problém.
    Pouze bych rád aby se dala upravit prodleva před začátkem skrolování v kontaktech pomocí nabídky písmen (při stisknutém směrovém tlačítku). Přijde mi dost dlouhá a rád bych si ji zkrátil.

1. je u Varia od TM čeština od Sunnysoft nebo nějaká jiná?
    2. jak dobře Vario nahradí klasický mobil.
    3. lze jednou rukou bez stylusu (např. za chůze)
    - vytočit číslo ze seznamu?
    - přečíst sms - čerstvě doručenou?
    - přečíst sms - z archivu?

ad 1: nevím jistě, ale myslím, že Sunnysoft je jediná firma, která se na profi bázi zabývala CZ lokalizací Varia, takže čeština bude asi totožná.

add 2: nerozumím co tím myslíš. Pokud se ptáš na komfort ovládání, tak je složitější, než u klasického mobilu (ala nokia 9310i), ale systém se dá nastavit tak, že se přispůsobí tvým zvyklostem. Pro mě je největším problémem vyvolání hovoru z historie a backcall na prošlé hovory. Při +5 prošlých hovorech toje opravdu dost nepřehledné. Také uložení čísla přijatého hovoru je o dost složitější. Vpodstatě si představ, že telefonuješ přez outlook. Je to složitější, ale navíc máš nedozírné možnosti, správy kontaktu, poznámek, detailů o volajícím, plánování a tak dále. Pokud tyhle věci nevyužiješ a neoceníš, bude Ti telefonování s Variem nejspíše připadat příliš složité a ovládání překomplikované. Pokud však u sebe chceš mít přehled všech scvých kontaktů, včetně adres, emailů, detaillů, popisů a poznámek, tak je Vario k nezaplacení
    Poznámka: Naprosto dokonalé je grafitti v poznámkách při průběhu hovoru. Vpodstatě to funguje stejně jako lístečky, na které si píšeš poznámky v průběhu hovoru (kdy, co, kde, jak a ským). Používám to velice často.

ad 3: Ano všechno lze, ale není to tak intuitivní jako u normálního mobilu, musíš si vše nastavit a i poté se intuitivnost ovládání pouze přiblíží klasickému mobilu.
    Protože Vario je multifunkční přístroj, má také více funkcí na ovládání a z toho vyplývá, že celé ovládání je složitější.
    Pokud chceš telefon zejména na telefonování, hraní her a koukání na video, doporučuju raději koupit nějaký smartphone.
    Pokud chceš využívat kancelářské aplikace, mít u sebe data, která máš na PC a si zvyklý používat úkoly, kalendář, poštu, plánování a poznámky v outlooku, tak kup Vario.

Jinak já tedy Vario, pokud jdu někde po městě v jedné ruce zásadně neovládám. Dal jsem za něj 16 a půl tisícovky a nechci aby mi ho nějaký trouba z té ruky vyrazil
    V autě je ovládání jednou rukou samozřejmě nutnost. Ale objednal sem si držák s napájením a tím budou všechny problémy vyřešeny. Naležato s otevřenou klávesnicí to bude pohoda
    Poznámka: Jezdím Fabií a pokud chci za jízdy telefonovat vytočím hovor, zapnu HF, telefon hodím na plochu před přístrojovou desku a volám. Hlasitost hovoru je výborná, srozumitelnost a slyšitelnost mě i volaného také. V těhle věcech je Vario prostě nepřekonatelné. Myslím, že pokud se přístroj vloží do držáku, vše buje ještě o krapet lepší.

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

je možné v tom hliníkovém pouzdře používat i dotykový displej,nebo ne musí vždy pouzdro otevřít?

Nováček
    Registrace
    Jan 2010

Zdravim, kamarad na mne vznesl zajimavy dotaz. Konci mu smlouva u TM a tak by rad koupil nejake lepsi zarizeni. Rozhodujem se mezi 9300 od nokie nebo prave Variem. A jeho hlavni podminkou je, aby mohl vyuzivat internetove bankovnictvi od KB - MOJEBANKA. Myslite, ze by to mohlo jet? Nebo lepsi otazka, mate zkusenosti s behem internetoveho bankovnictvi via web browser na MDA a podbnych?

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Dec 2004

Může nějaký, už šťastný majitel VARIA napsat, jak si vede inovovaný internetový prohlížeč v porovnání s tím, který známe v provedení pod VM 2003? Co rychlost a načítání stránek, které nejsou optomalizovány pro PDA?
    A ještě jeden dotaz, myslíte si že VARIO od T-Mobile bude blokované? Jak to bylo s Compaktem? Díky moc za odpověď

Občasný diskutér
    Registrace
    Jul 2005

Citace Původně odesláno od Vlastislav Šťastný
    Jak to bylo s Compaktem?
    Compact blokovaný není, mám v něm bez problému simku od Eurotelu.

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

jojo blokovaný není,ale potřeboval bych vyházet ty blbosti od TM,máte už někdo editor romky?

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jul 2005

O editoru Romky se zmiňuje Pavel Radkovský na jeho blogu o HTC Wizard.

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

jojo ale tam je jenom prohlížení a to umím taky....
    došel ti ten manuál?

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jul 2005

Jo došel. Děkuji. Bohužel jsem se z něj nedozvěděl, jak je to se zadáváním českých znaků na hardwarové klávesnici. Už to má někdo vyzkoušené?

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

jo tak to jsem taky nepochopil,budu to zkoušet...

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jul 2005

Zkuste tento postup:

FAQ - časté otázky

Lze psát diakritické znaky na integrované klávesnici u modelu HP iPAQ hw6500 a QTEK 9100?

Ano, je to možné.

Postup pro zadávání diakritických znaků:

Např. při potřebě napsat znak "č" je třeba zadat znak "c", poté držet "funkční tlačítko (v levém dolním rohu)" a pomocí "space -mezerníku" přepínat mezi jednotlivými variantami u znaku "c". Při potřebě psaní jiných znaků postupujete obdobně jako u znaku "č".

viz. Sunnysoft

Pokud to bude fungovat, tak je to čeština od Sunnysoftu :yes:

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

ano takto mi to funguje....

Strana 11 z 38 PrvníPrvní ... 91011121321 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Reakcí: 459
    Poslední příspěvek: 26-09-2009, 22:36
  2. Mda Vario,HTC Wizard
    Od lukasqo v sekci Zbývající PPC