Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Posel "dobrých" zpráv

Zdenek Malinsky (9781)|7.10.2005 13:08
Po problému se zákonem, o kterém jsem psal tady tu máme další problémy.

Na první mě upozornil Jarouš. Poplatky za rozhlas? Možná i za počítače je článek na ihned.cz, kde rozebírají, zda budeme nuceni platit koncesionářské poplatky i za to, že máme počítač vybavený zvukovou kartou a připojený k internetu, což je dle nového zákona o rozhlasových a televizních poplatcích zařízení, které je schopné přijímat rozhlasové vysílání.
"Rozhlasový poplatek se platí ze zařízení technicky způsobilého k individuálně volitelné reprodukci rozhlasového vysílání bez ohledu na způsob příjmu," uvádí nový zákon. Právě poslední část této formulace je jedním z důvodů, proč představitelé Českého rozhlasu zvažují vybírání poplatků i za počítače. To jsem zvědavý, jak to nakonec dopadne a jak to bude s PDA, MDA a jinými mobilními zařízeními schopnými přijímat rádio.

-------------------------------------

Další je protiterorostická úprava trestního zákoníku. To snad raději nebud komentovat. Přečtěte si článek z Marigoldu i co píšou Britské listy. :evil:
fury_only_ce4you (259)|7.10.2005 16:02
Tak mam takovej pocit, že začínáme dohánět Kocourkov a ne západ...:)) :D
blue face (120)|7.10.2005 21:46
Ale to platí už dávno. Podnikatelé jsou povinni odvádět poplatek z každého zařízení umožňujícího příjem radia i televize. Tedy i z autoradia. No, a stát nikoliv překvapivě dospěl k závěru, že jakékoliv PC se zvukovkou je takovým zařízením. A vzato do důsledků s rozvojem techniky je schopnen příjmu i mobil, MP3 přehrávač, lednička apod.

U televize - jen PC s tv tunerem. Ale opět vzato do důsledku - třeba óčko vysílá stream bez nutnosti tuneru. Takže asi každý stroj připojitelný na internet.

Je to prostě další z mnoha "neviditelných" daní, které platí podnikatelé a které nejsou vidět. Ale, že se divím, když podle současné vládní ekipy je podnikatel "lump a zloděj". Jen se děsím, že se k moci dostávají komunisté, kteří se nikdy nezřekli svého programu, tedy likvidace kulaků, buržoazie, živnostníků a finanční oligarchie (pro mladší - různé hanlivé názvy pro podnikatele).
blue face (120)|7.10.2005 21:55
Tím trestním zákoníkem bych se tak nevzrušoval. Než to projde sněmovnou, pak to vrátí senát, prezident ... Na té cestě se toho ještě změní.

A kdyby náhodou, soudy občas výkladem napravují paskvily poslanců.
Falco_ce4you (311)|8.10.2005 07:35
[QUOTE="blue face"]Tím trestním zákoníkem bych se tak nevzrušoval. Než to projde sněmovnou, pak to vrátí senát, prezident ... Na té cestě se toho ještě změní.

A kdyby náhodou, soudy občas výkladem napravují paskvily poslanců.
[/QUOTE]


No, to máš pravdu. Ale obávám se, aby to po průchodem sněmovnou nebyla ještě větší hrůza. :sarcastic:

A spoléhat se na soudy? Po mé posledné zkušenosti jsem ztratil veškeré iluze.
Ono, všechno je v lidech. Pokud narazíš na tupouna, který má navíc ještě kulaté razítko, je ti prdlačku platné že ten který zákon postrádá smysl. Prostě si to odneseš a basta.

Zrovna včera jsem se vracel večer (21h) domů a už jsem fakt dost potřeboval na WC. Tak jsem zastavil 50m od McDonalda a odskočil si. Vrátil jsem se za nějaké 3min a na autě bota. Stál jsem totiž v zákazu stání (který je tam proto aby se mohly zásobovat prodejny v místě) a policajt byl na koni. Argumentovat tím, že jsem vlastně "vykládal" exkrementy jsem už nechtěl - odmítal jsem se snížit na jeho úroveň.
Vím že bych to asi ve správním řízení obhájil, ale musel bych jet do 20km vzdáleného města, brát si na to volno a celá ta legrace by mi nakonec - i bez pokuty - vyšla dráž než pokuta samotná. :dead:
Jirka_j (186)|8.10.2005 08:46
A není teda lepší, aby v rámci zkvalitňování služeb vyšli občanům vstříc a přestali na internetu vysílat??? :D
aaischa (660)|8.10.2005 14:40
chjo, ty český zákony fakt někdy síla, ještě že my jakožto normální lidé nemusíme platit za každou věc jako podnikatelé a platíme jen jedou :sarcastic:
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|10.10.2005 00:47
Dobrý příspěvek k tématu je dnes na Neviditelném psu v článku ÚVAHA: Koncesionářské poplatky za počítače i za brambory :D ...
Zdenek Malinsky (9781)|10.10.2005 02:22
Jdeme do brambor! :D

Já bych ČRo platil klidně měsíčně 100 Kč, ale aby alespoň jedna z jeho stanic byla poslouchatelná. Přijde mi, že se snaží napodobovat komerční příšernosti rádií tipu Frekvence1, Impuls, Kiss, Express a další, kde "hudbu" vybírá počítač.

ČRo by se ze zákona měl věnovat menšinovým žánrům, což je více méně jen na Vltavě. Ovšem většinou jen klasika (vážná hudba) a čtení či dramatická tvorba. Jazz, blues, rock, world music aby pohledal :((

Když se kouknu k soukromníkům-Radio1 už je jen karikaturou sama sebe, Radio Beat hraje od pár kapel pár hitů, ostatní raději ani nezmiňuji. Nezbývá, než hledat na netu.
blue face (120)|10.10.2005 18:18
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]

ČRo by se ze zákona měl věnovat menšinovým žánrům, což je více méně jen na Vltavě. Ovšem většinou jen klasika (vážná hudba) a čtení či dramatická tvorba. Jazz, blues, rock, world music aby pohledal :((
[/QUOTE]

Spíš bych kritizoval televizi, než rozhlas. Když mrkneš na

http://www.rozhlas.cz/audio/vysilani

tak tam najdeš i dost menšinových žánrů: Leonardo, Česko, D-Dur, ČR 6 (Svobodná Evropa) různá regionální vysílání atd. atd. Pořady jako "po práci legraci", "divadlo noc", "betalmanie", "evergreeny" - na regionu jsou fajn.
blue face (120)|10.10.2005 18:22
[QUOTE="aaischa"]chjo, ty český zákony fakt někdy síla, ještě že my jakožto normální lidé nemusíme platit za každou věc jako podnikatelé a platíme jen jedou :sarcastic: [/QUOTE]

Ty zákony musel někdo vymyslet a schválit. Já se ještě učil, že právo je projevem moci vládnoucí třídy a koukám, že to vlastně platí pořád :mad: Prostě dokud bude u moci garnitura, pro kterou je podnikatel synonymum pro lumpa, který si ulil spoustu peněz, tak mu alespoň sebereme všechny legální, nebude se stav lepšit (Jistě, jsou i tací, ale většina chce jen v klidu podnikat a platila by daně, jen kdyby věděli kolik - když oni to neví ani finanční úřady ...)
blue face (120)|10.10.2005 18:28
[QUOTE="Jarouš"]Dobrý příspěvek k tématu je dnes na Neviditelném psu v článku ÚVAHA: Koncesionářské poplatky za počítače i za brambory :D ...[/QUOTE]

Nejsa technicky zdatný bych ale tipoval, že brambora slouží jako baterie :)) a nikoliv jako "radio tuner", tím je onen krystal. Proto bych řekl, že ten článek má logickou chybu, chybný předpoklad :) Druhá chyba je nepostřehnutí faktu, že z každého přístroje platí pouze podnikatel, nikoliv každá osoba.
beecher (9270)|11.10.2005 10:28
Jesteze nemam radio... :D
Nerku-li, ze ty frasky vysilane v eteru CR se nedaji poslouchat, zlate MP3ky... ;)

Spise mam vetsi strach z toho protiteroristickeho zakona. Defacto zakoupenim licence Windows se stavate zlocincem... No, to nekdo prehnal... :no:
hybo (3107)|11.10.2005 19:53
mno, tak nastesti se v CR teroriste zakoupeni Windows nestanou, tady se to spise krade, nez kupuje....;)
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|18.10.2005 18:03
Rozhodnuto, za firemní mobil s možností přijmu rozhlasového signálu se bude platit 45,- Kč měsíčně, za počítače zatím ne, podrobnosti ZDE, no pakárna...
Zdenek Malinsky (9781)|18.10.2005 19:08
Což je pěkná pi....st od ČRo, protože třeba já mám mobilní tydlifén SonyEricsson bez rádia, ale dokoupené HF je i s rádiem, takže poslouchat rádio můžu.