Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

TomTom Navigator 5 na Palmu

hanerzl (1)|6.10.2005 15:54
Dobrý den,

Prosím o radu vlastním PDA Palm Tungsten T + gps . Chtěl bych vědět jestli navigační soft. TomTom 5 bude s touhle konfigurací fungovat .)

Děkuji
Pavlucha (1496)|6.10.2005 16:19
Odpověď bych hledal tady.
S Palmy tu moc uživatelů nepracuje ...
petr22_ce4you (454)|6.10.2005 16:41
Fungovat bude perfektne, hlavne nove Treo je na nej idealni

A je mnohem rychlejsi nez na Woknech a netrpi mnozstvim win-only chyb (padani BT, padani pri nahrati POI)

Aktualni verze pro Palm je 5.12, pro Win 5.10. Moznostmi jsou obe verze stejne, databaze vlastnich mist neni prenositelna
neooo666 (243)|11.10.2005 17:48
[QUOTE="petr22"]
A je mnohem rychlejsi nez na Woknech a netrpi mnozstvim win-only chyb (padani BT, padani pri nahrati POI)
[/QUOTE]

padání při nahrání POI byla snad chyba samotné aplikace TomTom 5.0, řeší to update na 5.1
petr22_ce4you (454)|12.10.2005 08:28
Byla to chyba wokenni verze

Taktez pripojeni BT GPS zadny problem - on totiz Palm nepouziva IRQ ani COM porty

Kolega si ted poridil Treo600 a k tomu TT - a neda na to dopustit. Oproti wokenni verzi na stejne vykonnem HW je palmi vyrazne rychlejsi (odezva, nacitani). Vypocet trasy je stejny.

Tecko je na funkci TT dostacujici, jen se dyl pocita trasa
Stir_ce4you (9)|10.1.2006 11:28
Ahoj ve spolek, chci se prosim zeptat, mam Palm LifeDrive a nainstaloval jsem do nej TT5 ale po instalaci pri kliknuti na ikonu TT na plose problikne jen logo TT a pak uz nic :( je vubec TT5 schopen na tomto Palmu fungovat ?
trocken (20)|10.1.2006 15:35
TT5 na LD Funguje bez problémů ...
[QUOTE="Stir"]Ahoj ve spolek, chci se prosim zeptat, mam Palm LifeDrive a nainstaloval jsem do nej TT5 ale po instalaci pri kliknuti na ikonu TT na plose problikne jen logo TT a pak uz nic :( je vubec TT5 schopen na tomto Palmu fungovat ? [/QUOTE]
Stir_ce4you (9)|10.1.2006 17:58
No tak se me podaril TT rozchodit ale zase sem se zasek na GPS - chce po me heslo pr sparovani ale jak mam do GPS zadat heslo ? V manualu jsem zadny nenasel a kdyz to odkliknu bez zadani tak se proste nespoji. Mam BT GPS Leadtek 9553.
drowner (43)|10.1.2006 20:04
[QUOTE="Stir"]No tak se me podaril TT rozchodit ale zase sem se zasek na GPS - chce po me heslo pr sparovani ale jak mam do GPS zadat heslo ? V manualu jsem zadny nenasel a kdyz to odkliknu bez zadani tak se proste nespoji. Mam BT GPS Leadtek 9553.[/QUOTE] zkus 0000 (ctyri nuly)
drowner (43)|10.1.2006 20:07
[QUOTE="Stir"]Ahoj ve spolek, chci se prosim zeptat, mam Palm LifeDrive a nainstaloval jsem do nej TT5 ale po instalaci pri kliknuti na ikonu TT na plose problikne jen logo TT a pak uz nic :( je vubec TT5 schopen na tomto Palmu fungovat ? [/QUOTE]Od noveho roku TT provozuju na Palm Zire a absolutne bez problemu. To co uvadite muze byt zpusobeno spatnou instalaci (instaloval jste z exe souboru? Nebo pretazenim na kartu?) Nebo nedostatkem pameti.
Stir_ce4you (9)|10.1.2006 21:19
Zkousel jsem instalaci i pretazeni souboru, LD ma 4gb hdd takze o nedostatek mista nouze neni, ty 0000 fungujou ted uz to zadny heslo nechce ale i presto ze se BT spoji a jsou sparovany tak tam mam hlasku ze neni zadna GPS.
trocken (20)|10.1.2006 21:41
Nechci Vam kazit radost z nakupu nove gps, ale mam pocit ze tato gpska (Leadtek 9553) s TomTomem na palmu nechce komunikovat.
Testoval sem ji s palmem TX a TomTom ji nechtel najit resp. nedavala mu zadna data :(

PS: nechcete si radeji zajit na nejake forum urcene pro palm usery, treba na pdasoft.cz, nebo pdabrno.com? ;)
drowner (43)|10.1.2006 22:00
[QUOTE="trocken"]

PS: nechcete si radeji zajit na nejake forum urcene pro palm usery, treba na pdasoft.cz, nebo pdabrno.com? ;) [/QUOTE] Proc porad v kazdem klubu pri zmince o PALM OS chteji, aby sel uzivatel jinam, neni to utlacovani :D ? Na zminenych serverech neporadi co se TT tyce tak, jako tady. Ovsem co se tyce problemu s BT tak doporucuju taky pdasoft. Jinak s tou pameti sem nemyslel pamet na karte ale nekdy bejva problem prave s pameti v PDA (operacni) ktera je plna, resp je ji malo na otevreni programu.
trocken (20)|10.1.2006 22:58
Hmm, hlavne ze tady poradej s operacni pameti na palmu ... mozna ma otevreno moc programu :O

PS: mezi palmisty je TomTomu uplne stejne jako mezi Woknari, neb ho sajeme vsichni od stejneho zdroje a navic Simona Hosek (TomTom) je byvala manazerka pro vych. Evropu u Palm Inc. ;)
Stir_ce4you (9)|11.1.2006 00:42
volneho prostoru na operacni pameti je 52Mb, toho Leadteka jsem koupil driv nez Palma a pouzival jsem ho na MDA com s TT a tam fungoval.
trocken (20)|11.1.2006 07:33
1. pamet RAM na palmOS neni operacni, ale ulozna (u LD pevny disk), palm ma pro beh aplikaci pevnou heap pamet a te ma LD dostek.
2. ten problem je v aplikaci od TomToma a ne v gps, bohuzel posledni upgrade (5.20) to neresi.
Dle meho nazoru pomuze jen vymena gpsky za jinou :(
[QUOTE="Stir"]volneho prostoru na operacni pameti je 52Mb, toho Leadteka jsem koupil driv nez Palma a pouzival jsem ho na MDA com s TT a tam fungoval. [/QUOTE]:dead: :?:
Stir_ce4you (9)|11.1.2006 09:55
a jakou BT GPS doporucujete - smiril jsem se s nakupem nove:?
petr22_ce4you (454)|11.1.2006 10:12
Ad zminka aby si sel jinam

Protoze tohle je forum o Windows CE :-)
Stir_ce4you (9)|11.1.2006 10:20
no ale vzhledem k tomu ze mam i MDA II tak si asi musim zalozit vlastni forum odkud me nikdo vyhazovat nebude:evil:
drowner (43)|11.1.2006 15:48
[QUOTE="Stir"]a jakou BT GPS doporucujete - smiril jsem se s nakupem nove:? [/QUOTE] Jendnoznacne tu, co mam ja (viz nize)
Stir_ce4you (9)|11.1.2006 16:33
dik mrknu na ni :)
trocken (20)|11.1.2006 16:43
Ja doporucuji vsem GPSky od Holuxu, ale ty se ted daji spatne sehnat (mozna je maji v Sunnysoftu), ale dobre poslouzi i nejaky Asus.
Mam pocit, ze nejvetsi problemy s TomTomem na palmu delaji ty nove se SIFR III, hlavne neberte nic s chipsetem od Sony!
Urcite Vam nejlepe poradi pan Danek z gpp.cz, ten je ma otestovany snad vsechny, ve foru na pdasoftu ma nick Vlasta.
[QUOTE="Stir"]a jakou BT GPS doporucujete - smiril jsem se s nakupem nove:? [/QUOTE]
Striker_ce4you (224)|11.1.2006 17:08
GPS BT 338 chodi s Palmem bez problemu - kamos ma T3 (ten vysouvaci Palmik ;) ) a uz tyden testuje moji GPSku s TomTomem a naprosto bez problemu
Stir_ce4you (9)|11.1.2006 18:21
Diky vsem :)
drowner (43)|11.1.2006 19:30
[QUOTE="trocken"]Hmm, hlavne ze tady poradej s operacni pameti na palmu ... mozna ma otevreno moc programu :O

PS: mezi palmisty je TomTomu uplne stejne jako mezi Woknari, neb ho sajeme vsichni od stejneho zdroje a navic Simona Hosek (TomTom) je byvala manazerka pro vych. Evropu u Palm Inc. ;)[/QUOTE]Ale ja samozrejme mel na mysl heap. Nebyl jsem si ale podle dotazu jistej, jestli by tazatel vedel o co jde. Nebud takovej chytlavej ;) to palmisti nebejvaj.
drowner (43)|26.2.2006 16:35
Nikde sem zatim se svym dotazem neuspel, tak snad tady....Jak prevedu oblibene polozky do nove mapy? cfg soubor evidentne na palmech neni, a napoveda na tomtom.com se zminuje pouze o tomhle pripadu :?
drowner (43)|28.2.2006 18:15
Tak jsem prisel na to, jak prenest oblibene do nove mapy. Snad muj navod nekdy nekomu pomuze.
V nejakem pruzkumniku (ja to delam v RescoExploreru) najdete v RAMce (!) nazev mapy*cfg soubor z mapy, kde mate oblibene. Zkopirujte si ho na kartu. Tam ho prejmenujte na jmeno souboru pro novou mapu (vetsinou je to typ mapy.cfg. V mem pripde tedy pl-cz-sk-hu-map.cfg). Nezapomente uplne vypnout TomTom, primo tlacitkem ukoncit. Na karte kliknete na prejmenovany cfg soubor a vyberte "Install to RAM". Spustte TomToma a mrknete do oblibenych.....a měl ho tam ;)