Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

rom 10 na rom 18 u n50

Barbados (189)|5.10.2005 19:03
prosim poradte mi , chtel bych modernizovat svoje pda a nejak mi to nejde :sarcastic: . Udelal jsem HR na SD kartu nahral sluzku s rom 18kou a co ted ?
Johny_G (384)|5.10.2005 19:18
[QUOTE="Barbados"]prosim poradte mi , chtel bych modernizovat svoje pda a nejak mi to nejde :sarcastic: . Udelal jsem HR na SD kartu nahral sluzku s rom 18kou a co ted ? [/QUOTE]

Po HR zmáčkni vypínač a drž ho tak dlouho, dokud se ti neobjeví informace o stahování ROMky s grafem. Pozor! Někomu to jde jen z CF karty.
Barbados (189)|5.10.2005 19:27
jak dlouho se ten power ma drzet ? jsem ho drzel asi 1 minutu a nic ???
Johny_G (384)|5.10.2005 19:57
Asi 5-10 vteřin. Co ti to psalo? Mě to z MMC taky nešlo. Byl tam nějakej Ethernet download a třeba i po hodině se nic nedělo. Pak jsem to dal na CF a normálně mi naskočilo CF downloading asi 5 vteřin po startu. Důležité je stisknout vypínač ihnet po HR, ještě než PDA naskočí - vyleze ti tam taková bílá obrazovka se zeleným písmem ;-).
Karm (365)|5.10.2005 20:01
Hoď to na CF,mě to z SD karty taky nešlo...
Barbados (189)|5.10.2005 20:14
diky uz to bezi - chyba nastala tehdy, kdyz jsem zmackl power tlacitko az daleko po hr a ne vzapeti . muzu ted udelat backup pres AS a nebo mam vsechno znovu nainstalovat ?
Barbados (189)|5.10.2005 20:42
tak jsem to vsechno nainstaloval , ale zmizela mi ikonka na wifi a pri zapnuti se mi tam hnedka ukaze pripojeni wifi s napisem vypnuto kliknu na ok a uz po wifi neni ani pamatka.prosim poradte co s tim
ofr (61)|6.10.2005 07:46
to mi dělala stará čeština(pro 1.00.10), týden jsem si nechal jen english, a včera už jsem stáh od Sunnysoftu novou - vše je OK
Johny_G (384)|6.10.2005 21:35
Nová lokalizace to už nedělá, ale po nahození zálohy je to tam zas :(. Tak novou ROMku nemám, no :(. Nechci znovu vybavovat PDA.
Barbados (189)|6.10.2005 22:56
Diky vsem za rady - me se to nakonec povedlo tak se alespon podelim o me ztrastiplne zkusenosti, to pro to aby uz zadny dalsi odvazlivec netapal jak ja .
Nejprve je potreba , nahrat novou verzi na SD nebo CF kartu - neni potreba nic jineho z karty mazat , pak provest HR a bezprostredne po nem - na nic necekat zmacknout a pridrzet tlacitko power - mel by pak automaticky naskocit download nove verze .
Pro spravnou funkcnost wifi je potreba stahnout novou verzi lokalizace urcenou i pro tuto verzi 18 .
Ale jeste predem upozornuji ze se muzeme hnedka rozloucit s moznosti backupu , protoze jakmile to provedeme tak zmizi ikonka wifi .
Takze vse je potreba nainstalovat znovu.
:yes: hodne stesti
ofr (61)|7.10.2005 07:31
[QUOTE="Johny_G"]Nová lokalizace to už nedělá, ale po nahození zálohy je to tam zas :(. Tak novou ROMku nemám, no :(. Nechci znovu vybavovat PDA.[/QUOTE]

Hmm, a když po provedení restore to znova přehraješ novou češtinou? To by snad mohlo pomoct.
hanysek3099 (115)|7.10.2005 10:44
Milí kolegové mám problém. Na svém Aceriku mám původní verzi rom 09 a nejak mi nejde překopat ji na verzi 18. Dělal jsem vše přesně podla návodu na této straně, a až do okamžiku kdy má projít ten HR vše ok. Jenže poté co to napíš update ok, naskočí na displey pruhované tenké čáry jakoby na ladscape mod a nic se neděje ani když nechám pda v klidu asi 10 min. Nemáte někdo představu kde by mohl být problém?
PS: zkoušel jsem to jak z SD tak z CF karty
ofr (61)|7.10.2005 11:04
mě to prvně při přechodu na 1.00.18 vytuhlo trochu jinak - zůstala bílá obrazovka, a chrčel reprák - zkusil jsem pak víckrát SR - pak už to chodilo ok
Barbados (189)|7.10.2005 11:51
[QUOTE="ofr"]mě to prvně při přechodu na 1.00.18 vytuhlo trochu jinak - zůstala bílá obrazovka, a chrčel reprák - zkusil jsem pak víckrát SR - pak už to chodilo ok[/QUOTE]
kdyz se tam objevi ty cary co s nimi udela SR nebo HR ?
Barbados (189)|7.10.2005 11:52
[QUOTE="hanýsek"]Milí kolegové mám problém. Na svém Aceriku mám původní verzi rom 09 a nejak mi nejde překopat ji na verzi 18. Dělal jsem vše přesně podla návodu na této straně, a až do okamžiku kdy má projít ten HR vše ok. Jenže poté co to napíš update ok, naskočí na displey pruhované tenké čáry jakoby na ladscape mod a nic se neděje ani když nechám pda v klidu asi 10 min. Nemáte někdo představu kde by mohl být problém?
PS: zkoušel jskdyz se tam objevi ty cary co s nimi udela SR nebo HR ?em to jak z SD tak z CF karty[/QUOTE]
Barbados (189)|7.10.2005 11:53
[QUOTE="hanýsek"]Milí kolegové mám problém. Na svém Aceriku mám původní verzi rom 09 a nejak mi nejde překopat ji na verzi 18. Dělal jsem vše přesně podla návodu na této straně, a až do okamžiku kdy má projít ten HR vše ok. Jenže poté co to napíš update ok, naskočí na displey pruhované tenké čáry jakoby na ladscape mod a nic se neděje ani když nechám pda v klidu asi 10 min. Nemáte někdo představu kde by mohl být problém?
PS: zkoušel jsem to jak z SD tak z CF karty[/QUOTE]
Nejak se mi nedari tak jeste jednou :sarcastic:

kdyz se tam objevi ty cary co s nimi udela SR nebo HR ?
ofr (61)|7.10.2005 12:24
Teoreticky by už ROM měla být nahraná, takže HR by měl nahodit čistý systém s novou ROM. Jinak vážně netuším. Možná tak zkusit zformátovat kartu, nahrát na ni jen ten adresář s novou ROM(případně stáhnout ještě jednou) - co kdyby ta instalace byla poškozena. Já osobně jsem po upgradu, všechno jede, subjektivně se mi zdá PDA živější.
hanysek3099 (115)|7.10.2005 12:44
No nevím jak u vás vypadalo to nahrávání, nějaký popis, ukazovalo to jak to něco instaluje nebo jak. u mě to prostě nic nedělá. nevím zda není problém v tom že tam nemám 10. verzi ale tím by to snad být ani nemělo. uvidíme. jinak hard reset ok. po něm když se to takhle přeruší je tam ta původní devítková verze. díky moc za rady, hans
Barbados (189)|7.10.2005 12:47
ja jsem tu novou rom stahoval na dvakrat , protoze poprve kdyz jsem to rozbalil tak tam byl pouze jeden soubor a pri dekompresi to psalo nejakou chybu. Na podruhy to uz bylo vpohode.
hanysek3099 (115)|7.10.2005 12:57
hele tady bude možná chyba, na tu kartu mám nahrát ten zip soubor nebo jen samotnou složku, nebo dokonce jen jednotlivé položky? já v tom zipu mám složku a v ní dva souboru jeden chain a jeden xip? co s tím?
hanysek3099 (115)|7.10.2005 13:15
Takže díky moc všem, už se mi to podařilo. Bylo zapotřebí tam dát složku ne zip soubor. Holt jsem se zachoval jako lamička, a to už tu hračku mám nějaký ten měsíc :D
Takže ještě jednou díky moc všem už jsem taky na nové verzi a teď se vrhnu na nahrávání češtiny:)
ofr (61)|7.10.2005 13:16
[QUOTE="hanýsek"]No nevím jak u vás vypadalo to nahrávání, nějaký popis, ukazovalo to jak to něco instaluje nebo jak. u mě to prostě nic nedělá. nevím zda není problém v tom že tam nemám 10. verzi ale tím by to snad být ani nemělo. uvidíme. jinak hard reset ok. po něm když se to takhle přeruší je tam ta původní devítková verze. díky moc za rady, hans[/QUOTE]
Udělej HR, hned po něm drž power cca 10s, dokud se neobjeví obrazovka s textem Tarman loader dole, a nahoře něco ve stylu Loading from CF. Důležité je držet power tak dlouho, dokud se neobjeví nahoře ta hláška o stahování(instalaci) - pokud je tam jen Tarman loader, tak vydrž... ;-)
Johny_G (384)|7.10.2005 14:35
[QUOTE="ofr"][QUOTE="Johny_G"]Nová lokalizace to už nedělá, ale po nahození zálohy je to tam zas :(. Tak novou ROMku nemám, no :(. Nechci znovu vybavovat PDA.[/QUOTE]

Hmm, a když po provedení restore to znova přehraješ novou češtinou? To by snad mohlo pomoct.[/QUOTE]

Kdepak. Zůstane to podojený.
ofr (61)|7.10.2005 14:48
no, teď už asi jen záleží na Tobě, jestli potřebuješ restore, anebo nahrát programy znova - jinak doufám že pěkně trénujeme na upgrade ROM na WM5 - pokud pánbu dopustí a Acer spustí ;)
kubisz (1054)|10.11.2005 11:53
tak se taky pridam...ted sem chtel update z 10010 na 10018 pres SD kartu a postupoval sem podle navodu na ftp...ale neslo to...hlasilo to update done (nic pred tim) a pak se objevili ty desny cary...tak sem zformatoval SD kartu a ted to updatuje...takze pozooor...karta zformatovana ve win (fat16, rychle formatovani)

a este sem ted zjistil, ze SD karta musi mit FAT16!!! na FAT32 to ukaze Ethernet Downloading...
fretak (265)|16.11.2005 08:46
A jake jsou zmeny v te nove ROM? Jak se dale HR na N50?
kubisz (1054)|16.11.2005 17:41
no vdiitelna zmena je u BT profilu...je tam navic enhanced audo...asi na BT sluchatka pro MP3...nebo pro pouziti PDA jako sluchatko, to nevim...jiny zmeny sem moc nevykoumal, pac sem to preflashnul asi druhej den po tom, co sem to mel v ruce...tomu HR nerozumim...jako jak se dela HR na An50? zmacknout (soucasne) today (uuuplne vlevo) a inbox (uuuplne vpravo), drzet a stylusem resetnout (zdirka)...
Eurino_ce4you (72)|17.11.2005 04:40
No vidim ze aj ja sa pripojim, pretoze som sa tiez snazil z verzie 9 dostat tam novu rom....Tiez ako par ludom pisalo kraviny ethernet downloading atd ...blabla.... lenze ked som to uz dal dobre na cf kartu tak mi to sice stiahlo instalacie ale strasne rychlo to prebehlo co som necakal som myslel ze romka sa dlhsie nahrava, tak som pockal napisalo ze dokonceno resetol som to lenze STALE MAM 9 A NIE 18 A NECHAPEM PRECO ,HNED SA MI NEZDALO ZE TO TAK RYCHLO NAHRALO... :( poradte niekto
jbem (39)|17.11.2005 10:41
[QUOTE="Eurino"]No vidim ze aj ja sa pripojim, pretoze som sa tiez snazil z verzie 9 dostat tam novu rom....Tiez ako par ludom pisalo kraviny ethernet downloading atd ...blabla.... lenze ked som to uz dal dobre na cf kartu tak mi to sice stiahlo instalacie ale strasne rychlo to prebehlo co som necakal som myslel ze romka sa dlhsie nahrava, tak som pockal napisalo ze dokonceno resetol som to lenze STALE MAM 9 A NIE 18 A NECHAPEM PRECO ,HNED SA MI NEZDALO ZE TO TAK RYCHLO NAHRALO... :( poradte niekto [/QUOTE]

zkus to znova, mě se to taky prvně strasně rychle nahralo a pořád byla stejná verze, ale pak jsem to zkusil znova...dyl jsem držel tlacitko Power a pak už to nabíhalo normalně ;)

Eurino_ce4you (72)|17.11.2005 16:50
Hm dik za radu vyskusam to teda len problem je v tom, ze ja som to tak skusal aj viac krat mno nic vyskusam to dnes alebo zajtra a potom dam vediet...

Furt to iste rychlo to prebehne ale po spusteni systemu sa mi nezmenila verzia :(
ofr (61)|21.11.2005 09:00
drž ten Power o trošku dýl...
Eurino_ce4you (72)|21.11.2005 13:32
aby bolo jasne ten power to uz napisal niekto pred tebou som drzal dve tri minuty a nic ....
fretak (265)|21.11.2005 14:07
Ja ted upgradoval.

Hard reset, hned pote POWER, pak se objevil Bootloading ci co, chvilku jsem to jeste drzet a pak uz probihal download z CF karty a pak uz to slo samo.
Eurino_ce4you (72)|21.11.2005 23:13
Jezis maria ja vam verim ze vam to tak ide....
Lenze ja to presne tak robim a ako som uz raz povedal... najprv pisala ethernet downloading a nic sa nedialo to uz niekto napisal ze mozno to ide niektorym len cez cf to som tiez vyskusal .... aj som potom formatoval sd kartu prazdnu na fat 16 a skusal cez nu proste vsetky sposoby, ale vzdy sa stane to ze to sice zacne ale strasne rychlo to prebehne a nic sa nezmeni to sa mi deje furt ci drzim furt power tlacitko hned po resete alebo kratko alebo dlhsie alebo najdlhsie proste to je jedno ....
fretak (265)|22.11.2005 10:45
Ja proste vzal CF kartu rovnou s fotaku, nahral tam tu slozku Acer_N50 a bylo to...
Eurino_ce4you (72)|22.11.2005 16:33
tak to bud rad ja som zobral jednu cf druhu cf potom ibidve som naformatoval potom sdcky dve som skusal a nic prdele tam...
Johny_G (384)|22.11.2005 21:44
[QUOTE="Eurino"]tak to bud rad ja som zobral jednu cf druhu cf potom ibidve som naformatoval potom sdcky dve som skusal a nic prdele tam...
[/QUOTE]

Zkus několik věcí:
-karta musí být naformátována ve FAT16
-vypínač musíš stisknout a držet ihned po HR, ještě než se display rozsvítí
-vypínač drž dokud se neobjeví grafy, pokud ho pustíš dřív, můžeš dostat hlášení o nahrané ROM, a ačkoli se nezměnila
-kromě ROMky na kartu nic nedávej (na tomhle by záležet nemělo, ale zkusit to můžeš)
-zkus dát ROMku na kartu i se složkou, i rovnou do kořenového adresáře (tohle už je tuplovaná blbost, ale zkus to :D)

Přeju hodně štěstí.
milosgabriel (17)|22.11.2005 22:10
Nevím jak to máte s n50, ale u n30 držim vypínač a udělám HR, to že vám nejde přes USB, musíte si nainstalovat ovladač co je u osimage Acera, je jinej než ovladač pro ActiveSync. A nejdřív i upgerade bootloadreru neuškodí, ale píšu, že to znám z n30 a taky jsem to nevzdával, po tom, co jsem to odkoukal u kamaráda. A hlavně projeďte vše, co na FTP stánkách Aceru pro n50 je, hlavně je důležitý použít ten jejich driver, v systému Windows na PC jej tím od Acera přeinstalujte a pak to chodí i přes USB, nezapomeňte vypnout v AS komunikaci přes USB ;) .
Eurino_ce4you (72)|22.11.2005 22:11
[QUOTE="Johny_G"][QUOTE="Eurino"]tak to bud rad ja som zobral jednu cf druhu cf potom ibidve som naformatoval potom sdcky dve som skusal a nic prdele tam...
[/QUOTE]

Zkus několik věcí:
-karta musí být naformátována ve FAT16
-vypínač musíš stisknout a držet ihned po HR, ještě než se display rozsvítí
-vypínač drž dokud se neobjeví grafy, pokud ho pustíš dřív, můžeš dostat hlášení o nahrané ROM, a ačkoli se nezměnila
-kromě ROMky na kartu nic nedávej (na tomhle by záležet nemělo, ale zkusit to můžeš)
-zkus dát ROMku na kartu i se složkou, i rovnou do kořenového adresáře (tohle už je tuplovaná blbost, ale zkus to :D)


Přeju hodně štěstí.[/QUOTE]

Tie posledne dve veci berem ako vtip :)
vsetky predtym som spravil viac krat, presne to sa mi par krat stalo ze som dostal hlasenie o nahrati romky ale nic sa nezmenilo....toto sa mi presne stalo viac krat lenze ci som drzal vypinac ci nie no idem to este raz skusit posledny krat potom ho hadzem von oknom do kosa po lavej strane.. pripadny zaujemcovia sa hlaste :)
Eurino_ce4you (72)|22.11.2005 22:17
Zas do prdele presne to iste spravim hard reset furt drzim tlacitko power zacne sa tarman bootloader blablba erasing flash blabla lenze rychlo vsetko prebehne a napise update done pritom sa gulove stalo !!!!!!!!
Eurino_ce4you (72)|22.11.2005 22:39
Tak tomuto neuverite a ten kto poda rozumne vysvetlenie ma u mna opijacku :)
Takze zasa som to sto krat robil zasa sa sto krat nahneval zas dal cf zas nic pat krat ethernet downloading tri krat len prebehlo tak som naformatoval znova rchlo na fat sd kartu zas nic tak som naformatoval ,,pomaly,, na fat neslo tak som znova dal cf neslo tak som sa totalne ale brutalne nas-al dal tam obidve ze nech si ta svina vyberie a ono to zacalo normalne pomalicky robit ako to ma :) len nech to prebehne a som za vodou ...
marfig (38)|4.1.2006 00:19
Mozna to nekoho potesi, pomuze,
po upgradu mi PDA koncilo na bile uvodni obrazovce, pomohlo mi nekolik restartu, HW, SR, novy upgrade, pripojit do kolibky, SR,... proste kouzlit a pak se to rozjede :)
Eurino_ce4you (72)|4.1.2006 03:06
podobne to skoncilo aj u mna ...Lenze prisiel den , ked acer rano sa nezapol , ani sa nechcel tak som ho dal nabit komplet samozrejme ze vsetko sa zmazalo hard reset ktory nechces vzdy najviac potesi ...tak som si myslel ze bude pohoda lenze toto robi furt a vzdy napise ze praznda baterka pritom je plne nabita .... dojebal sa proste :( uz ho nemam tri tyzdne a stale je na reklamacii
speed-komi (278)|6.1.2006 20:29
Je upgrade češtiny zdarma? pomůžu si, když si změnim verzi romky? neni to zbytečný?
speed-komi (278)|13.1.2006 17:03
je český návod na innstalaci nové ROM pro n50ku?
cubas_ce4you (419)|19.1.2006 21:37
vyplati se prejit na novou rom? mam v1.00.10

Muzu pak prejit zpet, kdyby se neco nepovedlo?
kubisz (1054)|19.1.2006 21:44
zpatky de prejit v poho, samozrejme nefungujou zalohy, je potreba pokazde prahravat sunnysoft...zaloha PIM funguje...v BT profilu se objevi novy profil na pripojeni sluchatek pres BT, funguje stereo (otestovano na brnenskem srazu :) )...PDA mi subjektivne prislo o neco rychlejsi (standard verze), ale tu verzi 10 sem testoval jen chvilku po koupi, pak sem hned flashoval...jestli chces, muzes se na PDA s verzi 18 klido podivat...
cubas_ce4you (419)|19.1.2006 21:47
jak nefungujou zalohy? to budu muset vsechno nainstalit znova? nebo jen sunnysoft?
kubisz (1054)|19.1.2006 21:50
no obavam se, ze vsecko, krom PIM dat...SS nefunguje urcite, nejak tam prej blbne wifina, vice na zacatku tyhle diskuze...
cubas_ce4you (419)|19.1.2006 21:52
hmm, tak to na to kaslu, asi to nebude stat za tu namahu