Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Propojení L00X - PC přes Bluetooth (internet, data)

vesi_ce4you (123)|4.10.2005 22:24
Povedlo se vám někomu zprovoznit internet z PC na LOOX (mám 600ku) přez BT (MSI). Pročetl jsem tuny diskusí, ale všude používají BluetoothGPS, který na looxu nefunguje (alespoň mě). Pokud byl někdo úspěšnější, tak budu rád, když mě poučí :) Díky
Zdenek Malinsky (9781)|5.10.2005 07:43
BT (MSI) a BT GPS je trošku rozdíl.
Pomocí MSI BT se už skoro 3/4 roku připojuji notebookem k internetu (modem=mobil SonyEricsson Z600 nebo Motorola V3 Razr) i používám k propojení přes ActiveSync s HP iPAQ 4150 i Dell Axim X50v (synchronizace, instalace softů, surfování na PDA). Nevidím důvod, proč by to nemělo chodit. Jedině, že by Loox neměl BT. Tento článek jsi četl?

GPS slouží k satelitní navigaci, takže to s internetem tolik nesouvisí.

vesi_ce4you (123)|5.10.2005 09:24
V návodu na který poukazuješ je pasáž "Aktivujte Bluetooth Manager (z obrazovky Today, tapněte na ikonku Bluetooth) a zadejte New pro vytvoření nového spojení". LOOX 600 BT má (podaří se mi spojit PC-PDA přez Pocket Plugfree, který je standartní součástí LOOxu, ale nefunguje internet), ale bohužel tam žádnou ikonu nemám a ani v nstaveni AS v PDA volba BT není:(
Zdenek Malinsky (9781)|5.10.2005 11:06
Pokud chces surfovat na PDA přes připojení PC, musíš se k němu (PC) připojit (kabelem, kolébkou, BT, IR nebo Wi-Fi) pomocí ActiveSync a pak už se jen zanořit do hlubit internetu.
vesi_ce4you (123)|5.10.2005 18:17
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Pokud chces surfovat na PDA přes připojení PC, musíš se k němu (PC) připojit (kabelem, kolébkou, BT, IR nebo Wi-Fi) pomocí ActiveSync a pak už se jen zanořit do hlubit internetu. [/QUOTE]
Asi už vypadám jak blb (a to se živím jako programátor :D), ale internet mi přez kolébku funguje, chci aby mi fungoval i přez BT. Je mi jasné, že je potřeba nastavit propojení přez AS, ale prostě v AS v PDA jsem prostě nenašel možnost volby pro nastavení připojení přez BT, mám tam: normální, IrDa, ale BT tam není. Asi je nějak potřeba aktivovat v nastavení, ale co jsem zkoušel prostě nefungovalo. Díky
Zdenek Malinsky (9781)|5.10.2005 18:40
Přečti si pořádně ten článek. To se nastavuje v BT manažeru PDA. Jsou tam obrázky. Tak ještě jednouodkaz. Víc už mě nenapadá, jak pomoci. Looxe nemám, tak nevím, co tam je jinak. :?
beecher (9270)|5.10.2005 19:14
Mam obavy, ze zminovany PlugFree neni WidComm, ktery uvaden v clanku. Otazkou je, jestli umoznuje AS pres BT, stejne jako to dela WidComm.
Pokud vim, tak jedinym majitelem Looxe 600 je Milan Svec, takze ten snad brzy odpovi...
vesi_ce4you (123)|5.10.2005 19:27
[QUOTE="beecher"]Mam obavy, ze zminovany PlugFree neni WidComm, ktery uvaden v clanku. Otazkou je, jestli umoznuje AS pres BT, stejne jako to dela WidComm.
Pokud vim, tak jedinym majitelem Looxe 600 je Milan Svec, takze ten snad brzy odpovi...[/QUOTE]
Díky, už jsem začínal mít strach, že jsem fakt mimo. Doufám, že se ozve :)
Milan Švec (938)|9.10.2005 10:47
Oprášil jsem 600ku a zopakoval na ní poslední ugprade systému. Na PC (XP Profi) jsem zopakoval instalaci MSI BT SW.
Na PC jsem nastavil BT sdílení (zejména Accessibility a Discovery v Advanced Configuration, Network Access a File Transfer v BT Setup Wizard) a vyhledal všechno, co má BT. Taky jsem na PC vytvořil BT LAN síťové spojení do přemostění (stejně jako pro PC i WiFi). Pro internet je třeba nastavit na LOOXi přes "Programs/Pocket Plugfree" spojení a PAN (Personal Area Network) adresy úplně obdobně, jako pro WiFi spojení.
V "Setting/Connections/Connections/Advanced/Network Card" vybrat Bluetooth PAN Adapter. Zaškrtnout "Use specific IP Address", vyplnit IP (třeba 192.168.0.5), Subnet mask (255.255.255.0) a "Default gateway" (192.168.0.1). V "Name servers" jenom DNS (192.168.0.1).
Restart na PC i na PDA. Spustit BT na PC, Pocket Plugfree na LOOXi 600. Začne se vyhledávat, co má spuštěné BT. Ukáže se i jméno PC a pod ním jeho služby. Pod ikonou internetu jsou tři možnosti: "Dial-up via a modem (DUN), Local Area Network (LAN) a Personal Area Network (PAN).
"Select how you want to access the Internet."
Po výběru PAN se na PC ukáže okno pro BT autorizaci. Dojde-li v nastaveném čase k jeho potvrzení a OK potom, dojde za pár vteřin i ke spojení. Jinak dojde k na LOOXi 600 k ukončení (po oznámení) akce. Lze opakovat podle chuti.

Není-li brzda ještě ve firewallu, "Connection Established" potvrdí i obvyklé šipky na horní liště. Internet Explorer na LOOXi 600 je hned aktivní.

Podobně se dá vyladit i využívání dalších služeb (sdílení i přístup k souborům atd.)
No problem.
vesi_ce4you (123)|9.10.2005 11:28
[QUOTE="Milan Švec"]Oprášil jsem 600ku ...
...No problem.[/QUOTE]
Díky. Podělala se mi teď na mém počítači síťovka, tak jak to budu mít v kupě, hned to vyzkouším :D. Dotaz trošku stranou. Rozjela se tu diskuze, zda update firmware ze stranek FS ver.452 je WIN2003SE, nebo jenom WIN2003. Podle mě jenom WIN2003, ale na stánkách píšou WIN2003SE. Nevíš jak to je opravdu? Ještě jednou díky
Milan Švec (938)|9.10.2005 12:14
Verze WM2003 - bez SE - začínají čtyřkou. První přišla v listopadu 2003 jako placený Royalty upgrade. Verze 452 je poslední upgrade, který byl určený pro LOOXe 600. Předtím byl upgrade 427 na původní prodávanou 402.
Verze WM2003SE začínají sedmičkou a přišly s LOOXem 720 v říjnu 2004. Jsou pouze dvě. Původní byla 702 a pár dnů nato byla a dnes stále je poslední 712.

Verzi 452 jsem použil pro obnovení prostředí k vyzkoušení BT spojení LOOXe 600 pro internet. Doplním ještě, že jsem ke spuštění internetu na LOOXi 600 přes BT nepotřeboval ani ActiveSync ani žádný jiný HW kromě jednoho USB kabelu a MSI Bt USB dongle.
vesi_ce4you (123)|9.10.2005 12:34
Takže jestli to dobře chápu, tak prostě WIN2003SE na LOOX 600 prostě neexistuje.
Milan Švec (938)|9.10.2005 13:04
Pro LOOXe 600 systém WM2003SE nikdy nebyl a není. Poslední sytém pro LOOXe 600 je WM2003.
Pro provoz WiFi i BT na LOOXi stačil i PPC 2002. WiFi přes originální FSC CF WiFi kartu a odpovídající driver, BT přímo přes ovládací SW pro PC i PDA ve svých verzích (Plugfree a Pocket Plugfree).
Stejně tak i s (tehdy) novým WM2003.
Na ce4you o tom už bylo napsáno dost.
LOOX 600 je uzavřená kapitola, všechno, co bylo potřeba k jeho provozu, je už (na ce4you i jinde) zveřejněno.
vesi_ce4you (123)|9.10.2005 13:08
[QUOTE="Milan Švec"]Pro LOOXe 600 systém WM2003SE nikdy nebyl a není. Poslední sytém pro LOOXe 600 je WM2003.
Pro provoz WiFi i BT na LOOXi stačil i PPC 2002. WiFi přes originální FSC CF WiFi kartu a odpovídající driver, BT přímo přes ovládací SW pro PC i PDA ve svých verzích (Plugfree a Pocket Plugfree).
Stejně tak i s (tehdy) novým WM2003.
Na ce4you o tom už bylo napsáno dost.
LOOX 600 je uzavřená kapitola, všechno, co bylo potřeba k jeho provozu, je už (na ce4you i jinde) zveřejněno.
[/QUOTE]
OK, už se neptám :) Myslím, že už je to víc než jasný