Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

MAC adresa

Tomáš Bílek (4)|2.10.2005 11:25
Předem se omlouvám za svůj dotaz, protože tu už jistě někde je (hledal jsem, nenašel jsem) nebo je to pod vaši úroveň to řešit. Jak zjistím MAC adresu svého wi-fi adaptéru u hx 4700? Zapnu wi-fi, podívám se do settings/Network Adapters, kliknu na HP iPAQ Wi-Fi Wireless Adapter a zobrazí se mi dvě možnosti týkající se pouze IP adresy. Je tam někde také MAC adresa?
hybo (3107)|2.10.2005 11:29
Neni treba nekde pod baterkou napsana?
Tomáš Bílek (4)|2.10.2005 12:47
Není. Jedině že by byla 14ti místná...
PavelR. (2184)|2.10.2005 13:16
... jednoduše, zapneš WiFi a jdeš se podívat do Asset Vieweru, záložka WiFi ...
Tomáš Bílek (4)|2.10.2005 17:39
Aha to je možná ten problém. To už jsem zkoušel ale celý můj asset Viewer je z nepochopitelného důvodu rusky, a já neumím azbuku... PDA mám anglicky, bez lokalizace, nechápu proč to je takto...
PavelR. (2184)|2.10.2005 17:51
... wow rusky? Co si tam instaloval? Zkus hard reset.

Co se tyce, MAC adresy, tak ji jeste dokaze zobrazit napr. PocketTools (zalozka Network).

Kazdopadne by nemel byt problem ji odecist i z tveho ruskeho Asset Vieweru. MAC ma presne dany tvar
(napr. muze vypadat nasledovne: 00:09:2D:1F:08:43).
mainboard_ce4you (97)|3.10.2005 21:57
Když sme u ty adresi, jde nějak maskovat, opravdova mac adresa nějakou fake ? Když to jde na PC v oknech tak by to mohlo jit aji na PDA ne ?
ninja_ce4you (102)|4.10.2005 09:36
[QUOTE="mainboard"]Když sme u ty adresi, jde nějak maskovat, opravdova mac adresa nějakou fake ? Když to jde na PC v oknech tak by to mohlo jit aji na PDA ne ? [/QUOTE]

Jde to ale zalezi na konkretnim zarizeni a WiFi chipsetu. Hledej na Furu MiniStumbleru (NetStumbler.org)
PavelM_ce4you (95)|5.10.2005 08:52
TomasBilek: Jo, tak stejny problem jsem resil vcera, v AV mam taky klikyhaky, ale jde tam dole zvolit Advanced Details a pak se report otevre jako textak a tam uz to precist jde. Kdybys prisel, porc se tam zobrazuji klikyhaky dej prosim vedet, protoze me to takhle blbne i v Ozim na pravitku pro mereni vzdalenosti.
busruzicka_ce4you (7)|15.1.2006 22:27
[QUOTE]Kazdopadne by nemel byt problem ji odecist i z tveho ruskeho Asset Vieweru. MAC ma presne dany tvar
(napr. muze vypadat nasledovne: 00:09:2D:1F:08:43).[/QUOTE]

Ahojky,povedlo se mi najít dle návodu MAC adresu PDA,mám i IP PC,PDA a Routru WL 500g ale nějak se mi nedaří abych viděl Routr.Zadal jsem IP do příkazového řádku,dá mi to nabídku Jméno Heslo a poté se zobrazí 401 Unauthorized Authorization required.
Nemůžete prosím někdo poradit ?
hp_ce4you (9)|16.1.2006 14:31
[QUOTE="PavelM"]TomasBilek: Jo, tak stejny problem jsem resil vcera, v AV mam taky klikyhaky, ale jde tam dole zvolit Advanced Details a pak se report otevre jako textak a tam uz to precist jde. Kdybys prisel, porc se tam zobrazuji klikyhaky dej prosim vedet, protoze me to takhle blbne i v Ozim na pravitku pro mereni vzdalenosti.[/QUOTE]

Ja mam podezreni na lokalizaci od Sunnysoftu.
PavelM_ce4you (95)|16.1.2006 16:26
Delaji to fonty pro foneticky zapis vyslovnosti z Lingei Lexikon. Protoze foneticky zapis nepotrebuji, tak v adresari Windows\Fonts jsem ty 3 fotny z Lingeii prejmenoval a uz vali jak Asset Viewer tak i pravitko v Ozim.