Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Databanka a USB HOST

Commando_ce4you (121)|1.10.2005 18:27
Přemýšlím o koupi databanky. Rád bych si na ni zálohoval fotky z DF a také bych na ní chtěl nosit data (filmy,...) pro PDA (zatím MDAII). Ale...
Mám několik dotazů. Jedny databanky umí USB HOST (tedy foťák, usb flash, připojíte přímo do nich) a druhé ho neumí a mají zase čtečku karet (tedy přehazujete karty). Na kombinaci obojího jsem nenarazil :( (existuje?)
Chci se zeptat, je nějaká možnost připojit PDA (ne MDAII) přímo k oné databance a vidět obsah disku? (Musí mít PDA USB HOST?) Mohl by mi někdo objasnit problematiku kolem onoho USB HOST v PDA, jak to funguje a s čím (HDD, USB Flash,...)?
freeman_ce4you (428)|1.10.2005 19:17
Chceš pripojiť pda k databanke alebo databanku k pda ?

Ak databanku k pda tak musi mať pda usb host a ak databanka potporuje usb mass storage tak neni problem

Ak pda k databanke tak sa pda musi správať ako flash disk na to treba soft softix card export
Commando_ce4you (121)|1.10.2005 20:40
Ano chtěl bych víceméně, aby šla "nějak" databanka propojit s PDA (mám MDA II), a aby PDA vidělo na ten HDD a mohl jsem z něho něco přehrávat. Co tedy musí PDA a databanka umět? Není o tom někde nějaký článek?
Wuffi (1599)|1.10.2005 21:04
MDA II nepodporuje USB HOST.
Commando_ce4you (121)|1.10.2005 21:44
Ano, to vím, také plánuji koupi jiného zařízení. Nicméně databanku chci již nyní a chci takovou, která jistě půjde pozdeji k PDA připojit... Mám to chápat tak, že pokud bude mít PDA USB HOST, tak si nemusím lámat hlavu s výběrem databanky? Připojím prostě jakoukoliv? A pokud tedy obráceně databanka má USB HOST, PDA ne připojit nijak nelze, ano?
Commando_ce4you (121)|1.10.2005 22:43
Ještě bych se rád zeptal, jestli někdo neví o takovéto databance, která má: USB HOST i čtečku paměťových karet, umí prohlížet adresářovou strukturu svého HDD i připojeného zařízení či karty, vytvářet adresáře, mazat a kopírovat. A pokud možno je na 1,8" HDD a bez HDD z výroby. Přehrávání MP3, videa, či fotek mě naprosto nezajíma... to umí PDA.