Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Problem s Active Sync a MS Outlookem

dominika_ce4you (30)|30.9.2005 21:07
Uz nevim, kudy kam. PDA HP Ipaq rx3715 je zrale diky chybe Ipaq File Store na reklamaci. Samozrejme prvotni, nez pujdu reklamovat, je zachrana dat. Synchronizace bezi u vseho krome Kalendare, Kontaktu a Tasks. Proste drive to chodilo naprosto v pohode, pak to odmitlo prisynchronizovat nove polozky a ted uz to nechce delat nic. Mam za sebou totalne reinstal MS Outlooku 2002 a instalaci noveho Active Sync 3.8 . Mam za sebou soft resety i hard resety pdacka. Proste ... jakmile synchronizuju do naprosto prazdneho Outlooku z pdacka, kde je kalendarovyc zaznamu habakuk, oznaci polozky Active Sync za konfliktni. V nastaveni je, aby synchronizoval v tom pripade z pda do pc. Neudela to. Nahlasi toto: Nasledujici polozku udalost nelze kvuli chybe 80004005 zapsat do aplikace MS Outlook. Polozka bude vynechava. Vtip je v tom, ze takto vynecha vsechny. I Tasks i Kontakty. V Outlooku neni nic. Nemuzu jit reklamovat pda v zaruce, dokud nezachranim data. Prosim Vas vsechny, pomozte, nebo me trefi slak. Uz me napadla i silenost zapsat si vsechna data na papir, jak primitivni ... :? Co mam delat?
beecher (9270)|30.9.2005 21:25
Hm, jeste mne napadla ted jedna vec. Co zkusit vypnout lokalizaci na PDA?
Nebo synchronizovat jednotlive typy polozek samostatne?

Jinak, jak pisete, ze provadite HR zarizeni, tak mate asi zalohu dat? Tak si ten soubor se zalohou pretahnete do PC (AS pouze do modu guest nebo standardne bez synchronizace polozek). No, a az se PDA vrati z opravy, tak pak muzeme polaborovat dal.

Jak se se rika, tonouci se stebla chyta...
dominika_ce4you (30)|30.9.2005 22:04
Lokalizaci jakou?

Zalohu samozrejme mam. Jde o to, pokud bych nahodou musela jit do jineho typu pdacka, tak by mi asi tenhle backup byl na dve veci nebo ne? Z toho duvodu se snazim vsemozne dostat data do Outlooku, protoze mi prijde, ze ten je takovy jaksi univerzalni nosic dat.

nizsi verze Outlooku to zvladla. Jak je to mozny?
beecher (9270)|30.9.2005 22:22
Loklizaci systemu v PDA, samozrejme. Predpokladam, ze tam bude Sunnysofti Interwrite.

No, nejsem si jist, ale aby vam vratili penize, musi byt dane zarizeni reklamovane 3x, takze pokud je to vase prvni nebo do treti v poradi reklamace, tak bych s jinym PDA moc nepocital. Jine vam musi poskytnout v pripade neopravitelne chyby (coz bohuzel neni vas pripad) nebo pokud dane zarizeni jiz neni vyrabene. Rad bych se vsak mylil...

A nemate nejaky inteligentnejsi telefon, ktery kalendar apod. zvladne, ze by se data pres BT nebo IR souply tam?

Jinak, Outlook by mel byt takova zakladna dat, tzn. ze kamkoliv cokoliv zapisu, tak by se do nej melo v co nejkratsim case dostat pro vsechny pripady.
dominika_ce4you (30)|30.9.2005 22:30
A tu lokalizaci bych mela zmenit? Jak , kde, pomoc, uz jsem prepracovana :-).

Takhle, ja budu paradoxne jedine rada, kdyz budu mit stale tento typ pda. Nejak mi prirostl k srdci i pres ten problem s File Store. Tudiz je to jen pro prpad kdyby nahodou a hlavne proto, ze po dobu nepritomnosti potrebuju mit kalendar a pak si ho zase pekne natahnout do pda.

beecher (9270)|30.9.2005 22:35
Start->Nastaveni->System Sunnysoft Interwrite->odskrtnout lokalizaci prostredi.

Ale to jenom napad.

BTW Tohle zacalo delat az padla ROMka za vlast nebo i predtim?
dominika_ce4you (30)|30.9.2005 22:44
Vyzkousim, ale dnes uz ne, uz vidim pda uplne vsude, kdyz zavru oci.

Tenhle problem byl jeste davno predtim. Jelikoz jsem dospela k nazoru, ze to az tak nepotrebuju, kdyz mam zalohu v backupu, nakonec jsem rezignovala. Ale ted jsem se do toho obula znovu a uvidim zitra, jak moc to je funkcni.
Vladimír Krejčík (80)|3.10.2005 17:43
Mám podobný "mrtvičný" problém.
Nově synchronizované PDA hx4700.
Nově instalovaný ActiveSync 3.7.1.
Každá první synchronizace po zasunutí PDA do kolébky v celém rozsahu bez problémů.
Následná "průběžná" či "manuální" synchronizace se chová následovně:
Synchronizace souborů v obou směrech bez problémů.
Synchronizace Outlooku při změně dat v PDA bez problémů.
Při změně dat v Outlooku v PC se nestane nic. Při nastavené "manuální" synchronizaci se ani neobjeví hláška o nesynchronizovaných datech, což v opačném směru při editaci dat v PDA okamžitě nastane.
Pokud v tomto stavu dám "změnit nastavení" ActiveSync a aniž bych cokoli měnil pouze potvrdím OK, synchronizace proběhne jako po másle, samozřejmě s kompletní kontrolou, nejen změněné položky. A dál zase nic. Rovněž nové zasunutí PDA do kolébky má za následek bezchybnou obousměrnou synchronizaci a pak zase nic.
Čestina-nečeština, WisBar-neWisBar, reset-nereset, všechno jedno.

Netuší někdo, co je to za bláznivinu ?
Přitom jak bývá zvykem na sousedním stole pracuje stejná sestava při (doufám, srovnávali jsme kde co) stejném nastavení bezvadně.
osch (1330)|3.10.2005 17:54
[QUOTE="Vladimír Krejčík"]Nově instalovaný ActiveSync 3.7.1.[/QUOTE] tak tady bych doporučil AS 3.8.0
Mashe (622)|23.3.2006 09:19
pri synchronizaci outlooku s ppc (MDAIII) me to hlasi chybu 80004005 u nekolika kontaktu ...

(kontakty jsou v mdacku, ale v outlooku ne)

nevite co s tim? je jich docela dost, takze radu at to prepisu rucne sem radsi prosim nepiste .. dikes ;)
beecher (9270)|23.3.2006 11:04
Co zkusit zrusit Partnerstvi v AS na PC a znova ho vytvorit?
gelny_ce4you (6)|19.6.2006 08:35
Prosím o radu co nastavit v MS Outlook 2003 aby při synchronizaci nedocházelo ke změně tel. čísla v kontaktech. Za +420 mi to vložilo mezeru a kontakty jsou teď v MDA nepoužitelné. Děkuji.
Surgical (2364)|19.6.2006 10:36
Proc jsou nepouzitelne? Ja mam vsechna tel. cisla ve formatu +420mezeraxxxxxxxxx a neni s nima nejmensi problem.
gelny_ce4you (6)|19.6.2006 10:44
Jo máš pravdu to už jsem zjistil. Horší je to s kontakty u kterých odstranil +
Surgical (2364)|19.6.2006 11:13
Kdo je odstranil? Kde je odstranil? Ve velkem Outlooku nebo Pocket Outlooku?
gelny_ce4you (6)|19.6.2006 16:48
Při první synchronizaci přes ActiveSync 4.1 s velkým outlookem mi to takhle změnilo většinu kontaktů. Buď se udělala mezera za +420 nebo se umazalo +. Ručně jsem to opravil a teď už vše jede ok.
elMartaman (3)|4.1.2011 14:12
Dobrý den. Mám problém se synchnizací svého HTC Touch HD (WM 6.5 neofiko) s Exchange serverem, který máme v organizaci. Vše fungovalo, dokud jsem neprovedl hardreset. Nyní při každém pokusu o synchronizaci se objeví status Attention required s kodem chyby 0x80004005. Podařilo se mi vygooglit, že se jedná o cosi jako konflikt položek při synchronizaci a že vymazání a znovunastavení synchronizační parametrů většinou pomůže. Avšak nepomohlo. Nevím si s tím rady. Používám HTC Touch HD s neoficiální WM 6.5 romkou, NTB s Win XP sp3 a ActiveSync 4.5. Abych nezapoměl, stejný problém nastane vždy, když se pokusím synchronizovat s Outlookem před USB. Za jakoukoli radu předem děkuji.
Zdenek Malinsky (9781)|4.1.2011 16:59
S exchange symcujes kabelem pres pc nebo pres wi-fi nebo pres gprs/edge/umts?
elMartaman (3)|5.1.2011 12:33
problém vyřešen, moje chyba:-))) díky.
Dráček. (84)|29.4.2011 12:08
Lamovský dotaz,
přešel jsem na win7, stáhnul jsem poslední Win Mobile Center a po připojení HTC TP přes USB mi PC vůbec nenajde PDA. Hledání končí hláškou: "Chyba". Na mobilu mám AS 4.5. Přitom MyMobiler se připojí a normálně běží.
Můžete mi někdo poradit, kde dělám chybu.
Dík
Zdenek Malinsky (9781)|29.4.2011 12:19
Vse se tu uz resilo, tak jen natuknu: cislo hlasene chyby, Outlook 2010 64 bit, jine USB porty, popr.bezdratove, vypnout/odinstalovat firewall/antivir....