Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

MDA a paměť

aarfy_ce4you (15)|17.3.2003 14:22
Ahoj,
Pár měsíců mám MDA a pomalu začíná splňovat moje představy o tom, jaké informace bych měl ssebou nosit. Od běžných aplikací, přes anglický slovník, mapu Evropy, GPS, nějaké hry, E-knihy ablabla....mimochodem GPS funguje bezvadně a cenově i funkčně je mnohem lepší než například Street pilot od Garminu. Nicméně jeden problém neumím vyřešit. Před MDA jsem měl Cassiopeiu E-105 s 32MB pměti. Důsledně jsem instaloval veškerý soft na CF a po resetu Cassia byla prakticky celá operační paměť volná (k dispozici). Když totéž provedu u MDA je stav paměti po restartu následující
úložná 14MB alokováno, 7MB použito, 7MB volno
programová 17MB alokováno 9MB použito 8MB volno
Kde mi mizí těch 16 mega to fakt nevím. Neví někdo co s tím?

Dík za radu
PS mám instalovanou podporu češtiny
null (0)|19.3.2003 21:22
Ahoj,
doporucuju free programek Where Is My Ram (WIMR). Ten vam ukaze, kde se vam ztraceji bajtiky. Odhaduju, ze nejvice sezerou SMS protokoly ve slozce windows. S tim se ovsem neda nic delat. Leda rozsirit interni pamet MDA.
Milan Hajek
null (0)|20.3.2003 07:23
Ahoj,
prosim o informaci jak a hlavne kde lze interni (32MB) pamet rozsirit u telefonu MDA.
Dik za radu
Mira
Tom007_ce4you (76)|4.12.2006 21:35
Já mám aktuální stav na Variu takový:
Programová paměť:
Celkem 44,01 MB, Použitá 24.13 MB, Volná 19,88.
Všechny procesy jsem ukončil, nemělo by nic běžet. Postupem času se mi ale volná programová paměť snižuje, až třeba na 13 MB, zatímco jsem začínal na 25 MB. Od té doby jsem neinstaloval nový program, vše používal standardně.
Když udělám soft reset, vrátím se na těch 25 MB volné, ale celé to moc nechápu. Může to být v těch SMS ? Je možné v nějaké složce něco vymazat, aniž by byl nutné soft reset ?
(Explorer nepoužívám, takže mazání historie atd nepomůže)
ElSoft (1244)|4.12.2006 22:09
Tom007_ce4you (76)|9.12.2006 17:48
Jo, šikovná věc. Sice pořád nevím, kde se mi ta paměť toulá, ale pomáhá to. Nedostanu se až na takové hodnoty jako po Softresetu, ale paměti přibude výrazně.
V rámci programu jsou dvě aplikace-Hibernate a Closeapps. Protože nevím, kterou z nich bych měl použít, tak postupně spustím obě....jestli je to dobře..
ElSoft (1244)|9.12.2006 18:01
Hibernate - pouze pošle všem běžícím aplikacím zprávu WM_HIBERNATE, tuto zprávu využívá systém, pokud mu schází prostředky pro chod systému. Aplikace na ni reagují tak že uvolní nepotřebné zdroje

Closeapps - jak název napovídá, zavírá běžící aplikace zasláním zprávy WM_CLOSE
Tom007_ce4you (76)|9.12.2006 18:08
Děkuju moc :yes: