Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Kapesní počítače PocketPC s Windows Mobile vymírají!

hybo (3107)|29.9.2005 09:27
zase jsem po dlouhe dobe dostal mail, ktery me zdesil, jelikoz je to od cloveka, ktery by snad mohl byt strizlivy...na dotaz, jestli neplanuji o techto zarizenich trosku vice psat jsem dostal tohle:

Kapesní počítače s PocketPC a Windows Mobile nejsou a už asi ani nebudou nosným tématem. Ze spodu jsou likvidovány smartphony, shora subnotebooky a tablet pc...

jmeno nebudu uvadet, ale uz jednou jsem mel pred par lety kratkou komunikaci s timhle clovekem, kdy tvrdil neco jako "Palm vse prevalcuje a PocketPC pujde do kopru"...kde je Palm vime, kde jsou Pockety vime taky...zajimalo by mne, kde sefove casopisu, sefredaktori a dalsi berou tyhle zarucene jednoznacne informace...jiste, neco se menit bude, slucovat taky, to vidime jiz ted, jenze jak statistiky, tak zkusenosti mluvi jinak, nez tohle vyjadreni...mno a pak tu mame v kontrastu clanecek nedavno zde nalinkovanej, kdy autor dlouha leta z oboru rika, ze smartphony pujdou do kopru a staci bezny mobil ;)
Kavy (374)|29.9.2005 10:35
Myslím si,že samotná PDA nemají budoucnost.Smartfouny s Oknama snad,symbian díky hrám,foťákům a aplikacím určitě. PDA může zachránit jen přetvoření na MDA.
Karm (365)|29.9.2005 12:52
No že by bylo PDA válcováno smartphony a notebooky to nevím....Přece jen každé má své specifikum použití,ale řekl bych že PDA bude nahrazeno spíš MDA než smartphony...
davidkm_ce4you (248)|29.9.2005 13:12
Myslím že je potřeba se na to dívat opačně ... PDA zůstanou .. ostatně o označení nejde .. ale co se s nimi změní je to, že dostanou další funkčnost a tou je právě to co jej dělí od ... phounů ... třeba GSM modul ...
Miloš Strouhal (3997)|29.9.2005 22:13
..tak nějak, už teď se začíná rozšiřovat integrovaná GPS, časem to budou pevné disky s velkou kapacitou až několik desítek giga, rozlišení displeje vyšplhá až na 800x600, přibudou integrované radiové a TV satelitní tunery, začnou se používat palivové članky pro vetší výdrž zařízení, a pořád se najde spousta lidí kterým nebude vadit že na telefonování budou mít ještě jednu krabičku.. ;) PDA nezmizí, naopak, zdokonalí se! A začnou vytlačovat noťásky, až se přestanou používat optická média. To bude poslední kapka. Tablety chcípnou, jsou zbytečně velké a težké na to že za pár let jejich práci v pohodě převezmou PDA.. A ještě jedna věc je důležitá. Aby Gatesovi chytrolíni začali systémy pro PPC dělat na trochu vyšší úrovni! Už mne to neskutečně s..e že pro každou druhou přílohu v emailu musím spouštět Text Maker nebo Plan Maker abych si ji vůbec mohl prohlédnout a případně zeditovat..:evil:
CommanderZ (1798)|30.9.2005 13:50
...a v posledni epizode finalne zlikviduji subnotebooky a smartfouny :D
Zdenek Malinsky (9781)|30.9.2005 14:24
V tomto směru se vůbec neodhadnu odhadovat. Tady jde spíše o uživatelskou přítulnost a hlavně o reklamu a obchodní politiku firem, která tyto zařízení vyrábí.

Proč si to myslím? Koukněte do historie spotřební elektroniky. Třeba před lety videokazety-VHS drtivě převálcovala Betu, i když ta byla o mnoho lepší. Špatná licenční politika jedné japonské firmy a vše je jinak. A co třeba klasická černá vinylová deska? Už by měla být mrtvá 20 let a zatímco její nástupci leží zapomenuti na smetišti dějin (DAT, MiniDisc, DCC) ona v USA zažívá boom. A co CD? Zatím jsem neslyšel CD přehrávač (i za víc než půl melounu), ze kterého by CD hrálo líp, než černá "praskající" deska. No a ani nástupci CD, tedy DVD-Audio a SACD se zatím nějak víc neprosadili.

Tak pak něco odhadujte. Záleží na výrobcích, co vyrobí a zda nás přesvědčí, že to musíme mít. Jako příklad uvedu mobily. Potřebujete fotoaparát?, používáte MMS?, wap? a jiné zbytečnosti? Mě osobně by stačil mobil s kvalitnějším ČB displejem (je vidět i na sluníčku a "nežere" tolik), který má kvalitní mikrofon a sluchátko, umí poslat SMS, má BT a GPRS+EDGE. A na trhu na něco podobného nanarazíte. :sarcastic: :?
Miloš Strouhal (3997)|30.9.2005 19:33
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Mě osobně by stačil mobil s kvalitnějším ČB displejem (je vidět i na sluníčku a "nežere" tolik), který má kvalitní mikrofon a sluchátko, umí poslat SMS, má BT a GPRS+EDGE. A na trhu na něco podobného nanarazíte. :sarcastic: :? [/QUOTE]Přesně takhle si představuji ideální mobil! Nokia 6310i s EDGE. To je muj sen.. :)
CommanderZ (1798)|2.10.2005 18:53
Nejak tak, ale asi by to mohlo byt o neco mensi. 6310 je dost padlo.
Miloš Strouhal (3997)|2.10.2005 20:31
To sice ano, ale díky tomu se naprosto skvěle ovládá lidem kteří nemají malou dámskou ručičku.. ;) A dle mého názoru je to poslední opravdový manažerský telefon od Nokie. Ty malé barevné hračky co následovaly si mne již ničím nikdy nezískaly..
Kavy (374)|3.10.2005 15:57
Co je na tý krabici manažerskýho?Sposta lidí tu krávu tahá dodnes a já nevim proč mi vnucujou,že je to bezva mobil.Na co je to místo nad displejem?To je tam snad čtyř centimetrový reproduktor?Některej trouba za ten telefon vypláznul 12 tisíc,protože mu před sto lety reklama vnutila,že to je super mobil.A někdo si to bohužel myslí dosud.Vlastně celá nokie je vopruz.Telefony drahý a nevybavený.Jediný,co se Nokii povedlo,jsou tel. se symbianem.
zipiik (206)|3.10.2005 16:36
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Mě osobně by stačil mobil s kvalitnějším ČB displejem (je vidět i na sluníčku a "nežere" tolik), který má kvalitní mikrofon a sluchátko, umí poslat SMS, má BT a GPRS+EDGE. A na trhu na něco podobného nanarazíte. :sarcastic: :? [/QUOTE]

jj, erik t39 s edge class 10...to by bylo super :c)
Pavel Stejskal (155)|3.10.2005 21:57
erik t39, ano byl super, po 2 měsících šel na opravu - displej, týden po opravě znova displej, znova oprava a už před servisem znovu displej a ještě ke všemu zvuk. Displej se mne začal vždy zobrazovat vzhůru nohama a zrcadlově. Jinak jsem ho měl opravdu rád a dodnes na něj vzpomínám. Líbil by se mne stále telefon od Eriků, ale chybí mne tam klávesy se symboly telefonu a nápisem "YES" a "NO".