Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

eurotel GPRS

Mark314 (232)|28.9.2005 08:53
zdravím... Pokud se to tu už probíralo tak se omlouvám... Ale už pěkně dlouhou dobu se pokouším nějakým způsobem připojit pres eurotel gprs a nedaří se mi to... když zadám číslo *99***# a zkusim se připojit pres infra port na mem mobilu, tak mi mobil vyhodi hlášku, že si mám předplatit gprs... ale to mám normálně aktivovaný... na mobilu mi připojit jde, ale na PDA pres mobil už ne... prosím poraďte..
Brco_ce4you (447)|28.9.2005 09:24
Treba mrknut do diskusii o pripojeni do internetu. Mas nastavene ostatne vsetko spravne? Skus sa mrknut na stranky Eurotelu.
beecher (9270)|28.9.2005 09:44
Telefonni cislo na ET GPRS je *99#.
Vlastislav Šťastný (275)|28.9.2005 11:44
Když poprvé připojujete mobil jako modem k PDA nebo stolnímu compu, je potřeba spojit se s operátoram a požádat o zaslání tzv. "chytré sms-ky". Ta se uloží v telefonu a ten pak je schopen plnit funkci modemu.
Měl jsem to tak u NOKIE 6310i přes OSKARA i později u NOKIE 6230 s tarifem EUROTEL DATA NONSTOP. Před tím mi to také hlásilo ten nesmysl o nutnosti předplatit si GPRS.
Konkrétně - N 6310i po zaslání "chytré SMS" fungovala s OSKAREM i s ET.
Po zakoupení N 6230 mi ET v ní nefungoval, výše citovaná hláška, až jsem si vzpomněl a zavolal operátora, zaslali SMS a poté teprve začala "modemovat" i N 6230. Zajímavé je, že po uložení této SMS je jedno, jakého operátora v kterém telefonu používám.
Pokud mě paměť neklame, tak o této maličkosti se tu na žádném fóru s touto problemtikou nepsalo. Je to všek klíčové !!! Alespoň podle mých výzkumů při probdělých nocích.
beecher (9270)|28.9.2005 12:00
:O :O :O

Teda ja kdyz jsem si kupoval T610 a mel uz aktivni tarif DataNonstop, tak mi nikdo nic neposilal...
hybo (3107)|28.9.2005 12:17
tedy to je mi novinka, jiz leta uzivam ruzna zarizeni jako modem a tohle jsem nikdy nepotreboval a ani netusim, ze neco takove existuje...smsky pro zmeni pamaremetru pripojeni jsou jasne, kdo nechce, nemusi si to nechat zaslat, kdyz to zvladne nastavit sam (tzv. OTA)
Brco_ce4you (447)|28.9.2005 12:24
Funguje to uz dlho, ale napr. T-mobile SR to ma len pre MMS a Wap. Pokial chces nastavit mobil ako modem na pripojenie do netu, musis si poradit sam. Dalsia moznost je navstivit datoveho partnera operatora, pokial ho ma a za kupon ktory dostanes pri aktivacii si nechat zadarmo poradit. Ja som to vyuzil, ale nepomohlo to. Nakoniec stacila uplna blbost, restartoval som telefon, cim sa zmazali ucty co som povytvaral a zostal default a vsetko ide ako ma.
Miloš Strouhal (3997)|28.9.2005 12:24
Není to náhodou obdoba konfigurátoru T-mobilu jež najdeme na jejich webu? Stačí si z jejich webu poslat konfigurační sms a ona vám na telefonu nastaví WAP/GPRS/MMS na daného operátora apod.. Pak již ani snad nemusíte při vytváření modemového připojení nastavovat +cgdcont=1... atd.
hybo (3107)|28.9.2005 12:29
jiste, to je vse to same, ale nic z toho neni neco ve smyslu "aktivace modemu", vzdy se jedna jen o nastaveni na dalku, vzduchem, nebo jak chceme a to je prave funkce OTA (OverTheAir)...
Mark314 (232)|28.9.2005 19:14
Tak jsem si nechal poslat z webu Eurotelu aktivacni SMS, ale porad nejde... porad tam je predplatte si GPRS.. nenasel jsem tam teda aktivace modemu, ale aktivace GPRS... to by melo byt jedno ne?
prach (60)|29.9.2005 01:18
Potvrzuji zkusenost. Nový telefon je třeba nakonfigurovat buď vložením AT příkazu (+cdconf ...) či chytrou SMS a pak restartovat. Zatím všechny telefony (Nokia) mi takhle fungovaly. Kupodivu to opravdu stačí udělat poprvé, takže člověk příležitostně ztratí ten nastavovací řetězec a s novým telefonem se diví.
Vlastislav Šťastný (275)|1.10.2005 11:25
Mark314 - už jsi zprovoznil připojení k nettu? A jak to probíhalo? Pokud máš NOKII, byla potřebná SMS od operátora?
beecher (9270)|1.10.2005 22:14
Vzdyt psal, ze mu to nepomohlo... ;)