Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 35

Téma: Prime porovnani Nemerixe a BT-339, rozdíly v nadmořské výšce

Starousedlík SMob
    Registrace
    Sep 2004

Dneska jsem si udelal takove mensi soukrome "mereni". Mereni bylo ve trech pripadech provadeno na celnim skle u auta s termosklem, GPS vedle sebe polozene. V jednom pripade (posledni) byly GPS polozeny na strechu vozidla.

Vice uz snad napovi obrazky:
    http://g.s474n.com/GPSsrovnani/

Zavery si muzete udelat kazdy sam :yes:
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SMob
    Registrace
    Dec 2003

Rozhodně zajímavý, to kdybych věděl před měsícem... jen teda ti vytknu tu formu - překlikávat ze stránky na stránku abych porovnal - mohl si to dát alespoň vedle sebe. Ale oceňuju :yes:

Nováček
    Registrace
    May 2006

no kdybych to býval věděl před cca 14-ti dny, taky bych vzal BT-339, no ale nevadí, Nemerix je taky dobrej a o něco málo levnější

Starousedlík SMob
    Registrace
    Sep 2004

Citace Původně odesláno od yasmeene2
    Rozhodně zajímavý, to kdybych věděl před měsícem... jen teda ti vytknu tu formu - překlikávat ze stránky na stránku abych porovnal - mohl si to dát alespoň vedle sebe. Ale oceňuju :yes:
    Je to udelane automatickym generatorem v ACDSee. Jinak i z tech nahledu je to krasne videt, ne? Dulezite jsou prece ty modre sloupecky - pocet satelitu a sila signalu.

Jinak co me jeste prekvapilo, ze Nemerix ukazuje jinou nadmorskou vysku nez 339. Kouknete na screenshoty, tam je to taky patrno. Ted jde o to, ktery ukazuje tu vysku spravne, protoze prumerne je tam rozptyl kolem 50 metru.

Nováček
    Registrace
    Sep 2005

Potesil si me.Pred tydnem jsem koupil 339, ikdyz vlastne uplnou nahodou, protoze nemerix nemeli. Ale od zacatku jsem ani jednou nelitoval a ten financni rozdil neni nijak zasadni.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

No, jak to tak vidim, jesteze ja dal na to presvedcovani Milana z AH Mobile... :yes:

Nováček
    Registrace
    Jun 2008

Citace Původně odesláno od S474N
    Jinak co me jeste prekvapilo, ze Nemerix ukazuje jinou nadmorskou vysku nez 339. Kouknete na screenshoty, tam je to taky patrno. Ted jde o to, ktery ukazuje tu vysku spravne, protoze prumerne je tam rozptyl kolem 50 metru.
    Tak to porovnej na nějakém okótovaném místě a uvidíš kdo bude blíž :-)
    EDIT by MODERATOR

Starousedlík SMob
    Registrace
    Sep 2004

Jelikoz nejsem "Rotcild" tak uz Nemerixe pochopitelne nemam. Ted uz muzu porovnat jenom 339 na nejakem tom okotovanem miste. Treba mel nemerix problem s vyskou kvuli vypoctu z mene satelitu.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Dec 2001

na vysku staci 4 stelity....

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jul 2003

Je to zajímavé, zkusil jsem také porovnat nadmořskou výšku naměřenou Nemerixem a 339tkou. Rozdíl mne také vyšel asi 50m, ale narozdíl od S474N mne Nemerix ukazuje o 50m více, než 339tka.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Sep 2004

A ted jeste zjistit, co ukazuje spravne. Ale mam takove tuseni v kostech, ze to bude Nemerix, protoze si vzpominam, ze jsem pri geocachingu navstivil i kopec Lovos, kde na vrcholu byla zakotovana nadmorska vyska a ta byla shodna.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jan 2005

To je hezky, ale nejak se na ty stranky vubec nemuzu dostat.

Jinak jsem teda pri Geocachingu s Nemerixem hledal kesku, ktera mela byt ve vysce 295m a ukazovalo mi to 271 a to jsem mel 7-8 sat. Jo a problemy s malo satelitama nemam. V aute, vzadu u postranniho okynka mam takrka porad 9 satelitu, nekdy 8 (mimo mesto, ve meste 8 porad a v uzkych ulickach to samozrejme spadne.)

Nováček
    Registrace
    Jul 2005

Diky za radu 339 uz se mnou jezdi a funguje skvele. Jen ve Strahovskem tunelu se ztrati
    EDIT by MODERATOR

Nováček
    Registrace
    May 2006

Dnes jsem testoval nadmořskou výšku s Nemerixem na dvou kopcích asi 100m od sebe. Jeden měl výšku 335m a GPS ukazovala 336-337m, a ten druhý měl 322m a GPS ukázala 330. Viditelnost byla super, stále 9 satelitů. Nevím, jestli mám považovat rozdíl 8m za špatný, když se tady bavíme o odchylce 50m, ale myslím, že by mělo být to měření přesnější, ne?

Starousedlík SMob
    Registrace
    Sep 2004

Co si jeste pamatuji Nemerixe, kdyz jsem byl na Lovosi, tak nadmorska vyska souhlasila +- 2 metry, takze se bojim, aby chyba ve vypoctu vysky nebyla v 339.

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Záznam pozice, rychlosti, nadmořské výšky.
    Od Xor_ce4you v sekci Ostatní využití GPS
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 31-08-2007, 19:35
  2. Zobrazení nadmořské výšky
    Od macleod v sekci Zbývající zařízení E-TEN
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 11-07-2007, 13:27
  3. Jak vyrovnat chyby GPS v tracku v nadmořské výšce???
    Od Johnyhacek v sekci OziExplorerCE
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 09-05-2007, 06:45
  4. Rozdíly smartphone x mobil; a rozdíly smartphone x pda ?
    Od adamekma v sekci Zbývající SMP
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 11-12-2006, 14:08
  5. Reakcí: 10
    Poslední příspěvek: 08-08-2005, 21:12