Přesnost GPS
Měl bych dotaz zatím GPS nevlastním, ale uvvažuji o koupi od f.HP. Zajímalo by mě jakou má přesnost na metry. Kdysi dávno jsem někde četl že je to úmyslně zkresleno na +- 100m. A jenom armáda má s přesností na 1m. Jedná se mi o to až bych projížděl Prahou tak aby mi to neukazovalo vedlejší křižovatky než tu ke které skutečně jedu a mám odbočit. V ruce jsem to zatím nikdy neměl.
Tato zamerne zavadena chyba byla zrusena nekdy v roce 1999...
Realna presnost "normalni" GPS je do 5-10 m.
Realna presnost "normalni" GPS je do 5-10 m.
Hm, jenže to není GPS. Já si pod pojmem GPS představuji třeba tohle.
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Hm, jenže to není GPS. Já si pod pojmem GPS představuji třeba tohle.[/QUOTE]
Ten link sa mi nezobrazil. Aj ja si predstavujem nieco uplne ine pod pojmom gps. Asi kolega vasczek mal na mysli nejaky ipaq so zabudovanou gps.
Ten link sa mi nezobrazil. Aj ja si predstavujem nieco uplne ine pod pojmom gps. Asi kolega vasczek mal na mysli nejaky ipaq so zabudovanou gps.
Jasný-vasczek se nepřesně vyjádřil a já ho špatně pochopil.
Odkaz funguje, ale musíte trošku narolovat dolů.
Odkaz funguje, ale musíte trošku narolovat dolů.
http://servis.idnes.cz/bleskovky.asp?flash=bleskovky
Začátek evropské GPS.:yes:
Začátek evropské GPS.:yes: