format .map souboru
Ahoj,
ucim se parsovat Oziho kalibracni soubory, a narazil jsem na spoustu takovych (treba z skyfly.cz/gpspraxe), ktere maji kalibracni body (PointXX) bez souradnic (a nejaky cisla na konci, ktery nevim k cemu jsou).
Takze jestli to chapu spravne, musim pouzit pro zjisteni realne polohy souradnice rohu (MMPLL), ale vrta mi hlavou, k cemu jsou dobry ty "prazdny" kalibracni body?
Dik.
PRIKLAD:
Point01,xy, 3309, 1684,in, deg, , ,N, , ,W, grid, , 3526000, 5601000,N
ucim se parsovat Oziho kalibracni soubory, a narazil jsem na spoustu takovych (treba z skyfly.cz/gpspraxe), ktere maji kalibracni body (PointXX) bez souradnic (a nejaky cisla na konci, ktery nevim k cemu jsou).
Takze jestli to chapu spravne, musim pouzit pro zjisteni realne polohy souradnice rohu (MMPLL), ale vrta mi hlavou, k cemu jsou dobry ty "prazdny" kalibracni body?
Dik.
PRIKLAD:
Point01,xy, 3309, 1684,in, deg, , ,N, , ,W, grid, , 3526000, 5601000,N
Podla mojich skusenosti su v textovom subore nazovmapy.map ulozene "len" kalibracne udaje v preddefinovanom formate t.j. aj s prazdnymi riadkami o kalibracnych bodoch, ktore ked nevyplnis tak v map subore sa nevymazu , budu ale prazdne...
Pre spravnu cinnost stacia dva body mapy - napriklad jeden niekde vlavo hore /nemusi byt uplny roh/ a druhy vpravo dole ...
Ak scanner a mapa boli kvalitne tak ine body ani netreba /overene/ jednoducho je dodrzana umera medzi pixlami(x,y) jpg,bmp obrazku mapy a suradnic, ktore su zadane z udajov na mape....
Inak niekde v tejto diskusii som cital niekde na ruskych strankach presny popis formatu mapo suborov /a nielen ich/.
Pre spravnu cinnost stacia dva body mapy - napriklad jeden niekde vlavo hore /nemusi byt uplny roh/ a druhy vpravo dole ...
Ak scanner a mapa boli kvalitne tak ine body ani netreba /overene/ jednoducho je dodrzana umera medzi pixlami(x,y) jpg,bmp obrazku mapy a suradnic, ktore su zadane z udajov na mape....
Inak niekde v tejto diskusii som cital niekde na ruskych strankach presny popis formatu mapo suborov /a nielen ich/.
Ta stránka s tím popisem je http://www.rus-roads.ru/gps/help_ozi/map_file_format.html. Není to moc rozvinuté, ale základy tam jsou.