www.svetmobilne.cz
>
>

FlixBus začne testovat elektrobusy na dálkových trasách

FlixBus začne testovat elektrobusy na dálkových trasách
, , aktualita
FlixBus začne jako první evropský dopravce experimentovat s elektrickými autobusy na dálkových linkách, a to konkrétně ve Francii a Německu. Do flotily společnost zařadí modely čínské značky Yutong.
reklama
Největší evropský autobusový dopravce FlixBus chce být ještě zelenější než doposud, oznámil záměr otestovat v provozu elektrobusy. Plně elektrické autobusy jsme dosud v evropském měřítku mohli vídat v městské dopravě včetně několika českých městech. Už letos v únoru FlixBus naznačil, že hodlá využívat autobusy s alternativními pohony. Jako přirozenější cesta by se ovšem nabízelo využití hybridních autobusů, které by kombinovaly spalovací a elektrický motor. Společnost se ovšem rozhodla zbourat mýty o tom, že se elektrobusy nehodí pro dálkovou dopravu a otestovat tento pohon na dosud nejdelší trase. V dubnu začnou elektrické autobusy pendlovat mezi Paříží a Amiens. Tato francouzská města jsou od sebe vzdálena více než 150 km, zvolená vozidla přitom slibují dojezd až 200 km bez nabíjení. To znamená, že je k dispozici dostatečná rezervace pro případ neočekávaných komplikací, jako je například objízdná trasa.
 
 
Během letošního léta elektrobusy propojí také německé spolkové země Hesensko a Bádensko-Württembersko, konkrétní trasa však zatím nebyla upřesněna. „Chceme pomáhat utvářet budoucnost dopravy. Ačkoliv je pořízení elektronických autobusů v současné době mnohem dražší, jsme přesvědčeni, že se v dlouhodobém výhledu jedná o užitečnou investici pro naši společnost, pro naše zákazníky a pro životní prostředí,“ uvedl zakladatel a šéf společnosti André Schwämmlein. FlixBus nasadí na výše uvedené trasy plně elektrické autobusy od čínského výrobce Yutong. I přes exotický název se nejedná o žádného nováčka, svá vozidla se spalovacím motorem dodává do 120 zemí světa včetně České republiky.
 
Dálkové autobusy jsou v současné době považovány za jeden z nejekologičtějších způsobů dopravy na delší vzdálenosti. Díky moderním ekologickým motorům a zvyšující se kapacitě pomůže cestující využitím dálkového autobusu ušetřit 80 % emisí oxidu uhličitého ve srovnání s osobní dopravou. FlixBus se ochranou životního prostředí a cestujícím umožňuje při nákupu jízdenky individuálně kompenzovat emise skleníkových plynů. Tento dobrovolný finanční prostředek ve výši jednoho až tří procent z ceny jízdenky je následně investován do certifikovaného projektu na ochranu životního prostředí.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla začala vyrábět Model 3 i ve "stanu" Tesla začala vyrábět Model 3 i ve "stanu"
Elon Musk slíbil, že do konce června chce vyrábět 5000 vozů Model 3 týdně. Po několika odkladech to chce už konečně splnit, a tak nechal postavit jakýsi "stan". Tvrdí dokonce, že toto provizorní řešení je lepší než klasická továrna.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
ZTE to má zase nahnuté, Senát ruší Trumpovu dohodu ZTE to má zase nahnuté, Senát ruší Trumpovu dohodu
ZTE a Trumpovy zákazy a dohody jsou docela pěkná komedie. Poslední Trumpova dohoda s Čínou se totiž z bezpečnostního hlediska nelíbí Senátu, a tak to vypadá, že naděje pro ZTE opět pohasíná.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Galaxy Note 9 asi získá 4000mAh baterii a až 512GB paměť Samsung Galaxy Note 9 asi získá 4000mAh baterii a až 512GB paměť
Uvedení nového telefonu Samsung Galaxy Note 9 se pomalu blíží a s tím se objevuje i více a více uniklých informací. Ty poslední hovoří např. o 4000 mAh baterii a možnosti jej sehnat i s obrovskou 512GB vnitřní pamětí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Audi A1 představeno v nové generaci, nyní už bez dieselu Audi A1 představeno v nové generaci, nyní už bez dieselu
Automobilka Audi dnes představila svůj nový malý hatchback A1. Dostal agresivnější design, naopak nedostal do nabídky žádný naftový motor. K dispozici budou jen tři přeplňované benzinové motory ve čtyřech verzích.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Elon Musk objevil špionáž v Tesle, rozsah se vyšetřuje Elon Musk objevil špionáž v Tesle, rozsah se vyšetřuje
Elon Musk v neděli večer rozeslal všem zaměstnancům Tesly e-mail o tom, že ve společnosti byl nalezen sabotér. Ten dělal změny v operačním systému firmy a také kradl interní data pro třetí strany.
Včera, aktualita, Milan Šurkala