www.svetmobilne.cz
>
>

FlixBus začne testovat elektrobusy na dálkových trasách

FlixBus začne testovat elektrobusy na dálkových trasách
, , aktualita
FlixBus začne jako první evropský dopravce experimentovat s elektrickými autobusy na dálkových linkách, a to konkrétně ve Francii a Německu. Do flotily společnost zařadí modely čínské značky Yutong.
reklama
Největší evropský autobusový dopravce FlixBus chce být ještě zelenější než doposud, oznámil záměr otestovat v provozu elektrobusy. Plně elektrické autobusy jsme dosud v evropském měřítku mohli vídat v městské dopravě včetně několika českých městech. Už letos v únoru FlixBus naznačil, že hodlá využívat autobusy s alternativními pohony. Jako přirozenější cesta by se ovšem nabízelo využití hybridních autobusů, které by kombinovaly spalovací a elektrický motor. Společnost se ovšem rozhodla zbourat mýty o tom, že se elektrobusy nehodí pro dálkovou dopravu a otestovat tento pohon na dosud nejdelší trase. V dubnu začnou elektrické autobusy pendlovat mezi Paříží a Amiens. Tato francouzská města jsou od sebe vzdálena více než 150 km, zvolená vozidla přitom slibují dojezd až 200 km bez nabíjení. To znamená, že je k dispozici dostatečná rezervace pro případ neočekávaných komplikací, jako je například objízdná trasa.
 
 
Během letošního léta elektrobusy propojí také německé spolkové země Hesensko a Bádensko-Württembersko, konkrétní trasa však zatím nebyla upřesněna. „Chceme pomáhat utvářet budoucnost dopravy. Ačkoliv je pořízení elektronických autobusů v současné době mnohem dražší, jsme přesvědčeni, že se v dlouhodobém výhledu jedná o užitečnou investici pro naši společnost, pro naše zákazníky a pro životní prostředí,“ uvedl zakladatel a šéf společnosti André Schwämmlein. FlixBus nasadí na výše uvedené trasy plně elektrické autobusy od čínského výrobce Yutong. I přes exotický název se nejedná o žádného nováčka, svá vozidla se spalovacím motorem dodává do 120 zemí světa včetně České republiky.
 
Dálkové autobusy jsou v současné době považovány za jeden z nejekologičtějších způsobů dopravy na delší vzdálenosti. Díky moderním ekologickým motorům a zvyšující se kapacitě pomůže cestující využitím dálkového autobusu ušetřit 80 % emisí oxidu uhličitého ve srovnání s osobní dopravou. FlixBus se ochranou životního prostředí a cestujícím umožňuje při nákupu jízdenky individuálně kompenzovat emise skleníkových plynů. Tento dobrovolný finanční prostředek ve výši jednoho až tří procent z ceny jízdenky je následně investován do certifikovaného projektu na ochranu životního prostředí.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Dívka zemřela po explozi staršího telefonu Nokia Dívka zemřela po explozi staršího telefonu Nokia
Indická média informovala o incidentu, při kterém přišla o život osmnáctiletá dívka. Příčinou má být výbuch telefonu Nokia 5233, ke kterému došlo po jeho připojení do nabíječky. Společnost HMD Global se od problému distancovala.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
MIUI 9.5 se řítí na více než 30 smartphonů od Xiaomi MIUI 9.5 se řítí na více než 30 smartphonů od Xiaomi
Xiaomi začalo vydávat další aktualizaci své uživatelské nadstavby MIUI, která přináší na telefony Xiaomi nové funkce notifikací dostupné na jiných Androidech už dávno. Podívejte se na kompletní seznam aktualizovatelných modelů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
HTC Desire 12 a Desire 12+ oficiálně: stylovky za přijatelné ceny HTC Desire 12 a Desire 12+ oficiálně: stylovky za přijatelné ceny
HTC představilo dvojici cenově dostupných smartphonů z řady Desire. Překvapí nepřehlédnutelným designem inspirovaným vlajkovými loděmi, ale o výbavě to samé říct nemůžeme, neboť výrobce šetřil, kde se dalo.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Oppo R15 a Vivo X21: elegantní smartphony s výřezem displeje Oppo R15 a Vivo X21: elegantní smartphony s výřezem displeje
Oppo R15, Oppo R15 Dream Mirror Edition a Vivo X21 je trojice novinek, která byla představena na čínském trhu. Společným znakem všech telefonů je 6,3" OLED displej s výřezem pro umístění předního fotoaparátu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Autonomní vůz Uberu při nehodě zabil prvního chodce Autonomní vůz Uberu při nehodě zabil prvního chodce
Autonomní vozidlo už v minulosti zabilo svou chybou řidiče, nyní došlo k prvnímu usmrcení chodce. Stalo se tak vozidlu společnosti Uber, které v Arizoně najelo do chodkyně, která svým zraněním podlehla.
19.3.2018, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře