Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

FlixBus začne testovat elektrobusy na dálkových trasách

14.3.2018, Jáchym Šlik, aktualita
FlixBus začne jako první evropský dopravce experimentovat s elektrickými autobusy na dálkových linkách, a to konkrétně ve Francii a Německu. Do flotily společnost zařadí modely čínské značky Yutong.
Největší evropský autobusový dopravce FlixBus chce být ještě zelenější než doposud, oznámil záměr otestovat v provozu elektrobusy. Plně elektrické autobusy jsme dosud v evropském měřítku mohli vídat v městské dopravě včetně několika českých městech. Už letos v únoru FlixBus naznačil, že hodlá využívat autobusy s alternativními pohony. Jako přirozenější cesta by se ovšem nabízelo využití hybridních autobusů, které by kombinovaly spalovací a elektrický motor. Společnost se ovšem rozhodla zbourat mýty o tom, že se elektrobusy nehodí pro dálkovou dopravu a otestovat tento pohon na dosud nejdelší trase. V dubnu začnou elektrické autobusy pendlovat mezi Paříží a Amiens. Tato francouzská města jsou od sebe vzdálena více než 150 km, zvolená vozidla přitom slibují dojezd až 200 km bez nabíjení. To znamená, že je k dispozici dostatečná rezervace pro případ neočekávaných komplikací, jako je například objízdná trasa.
 
 
Během letošního léta elektrobusy propojí také německé spolkové země Hesensko a Bádensko-Württembersko, konkrétní trasa však zatím nebyla upřesněna. „Chceme pomáhat utvářet budoucnost dopravy. Ačkoliv je pořízení elektronických autobusů v současné době mnohem dražší, jsme přesvědčeni, že se v dlouhodobém výhledu jedná o užitečnou investici pro naši společnost, pro naše zákazníky a pro životní prostředí,“ uvedl zakladatel a šéf společnosti André Schwämmlein. FlixBus nasadí na výše uvedené trasy plně elektrické autobusy od čínského výrobce Yutong. I přes exotický název se nejedná o žádného nováčka, svá vozidla se spalovacím motorem dodává do 120 zemí světa včetně České republiky.
 
Dálkové autobusy jsou v současné době považovány za jeden z nejekologičtějších způsobů dopravy na delší vzdálenosti. Díky moderním ekologickým motorům a zvyšující se kapacitě pomůže cestující využitím dálkového autobusu ušetřit 80 % emisí oxidu uhličitého ve srovnání s osobní dopravou. FlixBus se ochranou životního prostředí a cestujícím umožňuje při nákupu jízdenky individuálně kompenzovat emise skleníkových plynů. Tento dobrovolný finanční prostředek ve výši jednoho až tří procent z ceny jízdenky je následně investován do certifikovaného projektu na ochranu životního prostředí.
 


reklama