www.svetmobilne.cz
>
>

FlixBus začne testovat elektrobusy na dálkových trasách

FlixBus začne testovat elektrobusy na dálkových trasách
, , aktualita
FlixBus začne jako první evropský dopravce experimentovat s elektrickými autobusy na dálkových linkách, a to konkrétně ve Francii a Německu. Do flotily společnost zařadí modely čínské značky Yutong.
reklama
Největší evropský autobusový dopravce FlixBus chce být ještě zelenější než doposud, oznámil záměr otestovat v provozu elektrobusy. Plně elektrické autobusy jsme dosud v evropském měřítku mohli vídat v městské dopravě včetně několika českých městech. Už letos v únoru FlixBus naznačil, že hodlá využívat autobusy s alternativními pohony. Jako přirozenější cesta by se ovšem nabízelo využití hybridních autobusů, které by kombinovaly spalovací a elektrický motor. Společnost se ovšem rozhodla zbourat mýty o tom, že se elektrobusy nehodí pro dálkovou dopravu a otestovat tento pohon na dosud nejdelší trase. V dubnu začnou elektrické autobusy pendlovat mezi Paříží a Amiens. Tato francouzská města jsou od sebe vzdálena více než 150 km, zvolená vozidla přitom slibují dojezd až 200 km bez nabíjení. To znamená, že je k dispozici dostatečná rezervace pro případ neočekávaných komplikací, jako je například objízdná trasa.
 
 
Během letošního léta elektrobusy propojí také německé spolkové země Hesensko a Bádensko-Württembersko, konkrétní trasa však zatím nebyla upřesněna. „Chceme pomáhat utvářet budoucnost dopravy. Ačkoliv je pořízení elektronických autobusů v současné době mnohem dražší, jsme přesvědčeni, že se v dlouhodobém výhledu jedná o užitečnou investici pro naši společnost, pro naše zákazníky a pro životní prostředí,“ uvedl zakladatel a šéf společnosti André Schwämmlein. FlixBus nasadí na výše uvedené trasy plně elektrické autobusy od čínského výrobce Yutong. I přes exotický název se nejedná o žádného nováčka, svá vozidla se spalovacím motorem dodává do 120 zemí světa včetně České republiky.
 
Dálkové autobusy jsou v současné době považovány za jeden z nejekologičtějších způsobů dopravy na delší vzdálenosti. Díky moderním ekologickým motorům a zvyšující se kapacitě pomůže cestující využitím dálkového autobusu ušetřit 80 % emisí oxidu uhličitého ve srovnání s osobní dopravou. FlixBus se ochranou životního prostředí a cestujícím umožňuje při nákupu jízdenky individuálně kompenzovat emise skleníkových plynů. Tento dobrovolný finanční prostředek ve výši jednoho až tří procent z ceny jízdenky je následně investován do certifikovaného projektu na ochranu životního prostředí.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Peugeot představil plug-in hybridy 508 a 3008 Peugeot představil plug-in hybridy 508 a 3008
Peugeot to už v minulosti zkoušel s naftovými hybridy, ty se ale moc neujaly. Tentokrát to zkouší znovu a vypadá to, že i lépe. Peugeot 508 a 3008 dostanou benzinové hybridy s velkým akumulátorem, v druhém případě dokonce i s pohonem všech 4 kol.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Cukrovou třtinu v Brazílii odváží autonomně řízené Mercedesy Axor Cukrovou třtinu v Brazílii odváží autonomně řízené Mercedesy Axor
Automobilka Mercedes-Benz dodá do Brazílie celkem 18 nákladních vozů Axor, které zde pomohou sbírat a odvážet cukrovou třtinu. Aby to měli řidiči jednodušší, vozy se po poli dokáží pohybovat autonomně.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Fanoušci OnePlus blahořečí 3,5mm jack, budoucí model o něj přijde Fanoušci OnePlus blahořečí 3,5mm jack, budoucí model o něj přijde
OnePlus se fanoušků na Twitteru zeptalo, jakou funkci mají nejraději na svém OnePlus 6. Vzhledem k nedávnému prohlášení, že chystané OnePlus 6T nebude mít 3,5mm audio jack, si uživatelé nejvíce cení právě této funkce.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Punkt MP02: drahý telefon, co toho moc neumí Punkt MP02: drahý telefon, co toho moc neumí
Za částku odpovídající 350 dolarům můžete mít už velmi solidně vybavený smartphone. A nebo jednoduchý mobil Punkt, který má malý černobílý displej a umí skoro jen volat a posílat SMS. V čem je tedy zvláštní?
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Volkswagen představil vodíkový Crafter HyMotion Volkswagen představil vodíkový Crafter HyMotion
Vedle spousty elektrických dodávek a jejich konceptů představila společnost Volkswagen ještě jednu pozoruhodnou dodávku. Crafter HyMotion je totiž poháněna vodíkem a vychází z elektrického e-Crafteru.
Včera, aktualita, Milan Šurkala