www.svetmobilne.cz
>
>

FlixBus začne testovat elektrobusy na dálkových trasách

FlixBus začne testovat elektrobusy na dálkových trasách
, , aktualita
FlixBus začne jako první evropský dopravce experimentovat s elektrickými autobusy na dálkových linkách, a to konkrétně ve Francii a Německu. Do flotily společnost zařadí modely čínské značky Yutong.
reklama
Největší evropský autobusový dopravce FlixBus chce být ještě zelenější než doposud, oznámil záměr otestovat v provozu elektrobusy. Plně elektrické autobusy jsme dosud v evropském měřítku mohli vídat v městské dopravě včetně několika českých městech. Už letos v únoru FlixBus naznačil, že hodlá využívat autobusy s alternativními pohony. Jako přirozenější cesta by se ovšem nabízelo využití hybridních autobusů, které by kombinovaly spalovací a elektrický motor. Společnost se ovšem rozhodla zbourat mýty o tom, že se elektrobusy nehodí pro dálkovou dopravu a otestovat tento pohon na dosud nejdelší trase. V dubnu začnou elektrické autobusy pendlovat mezi Paříží a Amiens. Tato francouzská města jsou od sebe vzdálena více než 150 km, zvolená vozidla přitom slibují dojezd až 200 km bez nabíjení. To znamená, že je k dispozici dostatečná rezervace pro případ neočekávaných komplikací, jako je například objízdná trasa.
 
 
Během letošního léta elektrobusy propojí také německé spolkové země Hesensko a Bádensko-Württembersko, konkrétní trasa však zatím nebyla upřesněna. „Chceme pomáhat utvářet budoucnost dopravy. Ačkoliv je pořízení elektronických autobusů v současné době mnohem dražší, jsme přesvědčeni, že se v dlouhodobém výhledu jedná o užitečnou investici pro naši společnost, pro naše zákazníky a pro životní prostředí,“ uvedl zakladatel a šéf společnosti André Schwämmlein. FlixBus nasadí na výše uvedené trasy plně elektrické autobusy od čínského výrobce Yutong. I přes exotický název se nejedná o žádného nováčka, svá vozidla se spalovacím motorem dodává do 120 zemí světa včetně České republiky.
 
Dálkové autobusy jsou v současné době považovány za jeden z nejekologičtějších způsobů dopravy na delší vzdálenosti. Díky moderním ekologickým motorům a zvyšující se kapacitě pomůže cestující využitím dálkového autobusu ušetřit 80 % emisí oxidu uhličitého ve srovnání s osobní dopravou. FlixBus se ochranou životního prostředí a cestujícím umožňuje při nákupu jízdenky individuálně kompenzovat emise skleníkových plynů. Tento dobrovolný finanční prostředek ve výši jednoho až tří procent z ceny jízdenky je následně investován do certifikovaného projektu na ochranu životního prostředí.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Honor View 20 bude mít díru v displeji a 48MPx foťák Honor View 20 bude mít díru v displeji a 48MPx foťák
Připravovaná vlajková loď Honor View 20 by měla následovat nový trend bezrámečkových telefonů. A dosáhne toho otvorem pro čelní kamerku. Na zadní straně překvapivě nalezneme pouze jeden fotoaparát, ale s extrémně vysokým rozlišením.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
iPhone XR má nejlepší fotoaparát mezi „jednookými“ iPhone XR má nejlepší fotoaparát mezi „jednookými“
Testem fotoaparátu DxOMark nedávno prošel iPhone XR a odnesl si odtamtud výborné hodnocení. Dokonce nejlepší mezi smartphony s jedním zadním fotoaparátem. Přemožitelem by se ovšem mohl stát Pixel 3 XL, jehož výsledek dosud nebyl zveřejněn.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Superlehký notebook LG Gram nyní také jako hybrid Superlehký notebook LG Gram nyní také jako hybrid
LG oznámilo nové přírůstky do své rodiny tenkých a lehkých notebooků Gram. Nabídku doplní sedmnáctipalcová varianta i model s konstrukcí 2 v 1. Novinky se ukážou na veletrhu CES, ale představeny byly už nyní.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Lotus chystá elektrický hypersport s 1000 koňmi Lotus chystá elektrický hypersport s 1000 koňmi
Britský výrobce sportovních vozů Lotus se rovněž připravuje na elektrickou éru, která se nezadržitelně blíží. V jeho podání to bude hypersportovní automobil, jehož výkon má dosahovat minimálně 1000 koní.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
OnePlus 6T McLaren Edition: více výkonu a rychlejší nabíjení OnePlus 6T McLaren Edition: více výkonu a rychlejší nabíjení
OnePlus spojilo síly s automobilovou značkou McLaren a výsledkem je speciální edice vlajkové lodi 6T. Změny ovšem nejsou pouze designové, telefon také dostal do vínku 10GB RAM a superrychlé nabíjení baterie.
11.12.2018, aktualita, Jáchym Šlik