www.svetmobilne.cz
>
>

Facelift Renaultu Zoe: větší akumulátor a 100kW motor

Facelift Renaultu Zoe: větší akumulátor a 100kW motor
, , aktualita
Prodeje malého elektromobilu rok od roku rostou a Renault se tak rozhodl k faceliftu, který by měl atraktivitu vozu alespoň udržet, ne-li zvýšit. Zejména technika posilnila, akumulátor pojme více energie a bude k mání i silnější motor.
K oblíbeným
reklama
Elektromobil Renault Zoe je na trhu už přes šest let, a přesto jeho prodeje neklesají, ba spíše naopak. Renault tak přišel s faceliftem, který má stále populárnější vůz udržet v zájmu zákazníků a přišel s vylepšeními na těch pravých místech. Facelift se proto pochopitelně projevil jak v technice, tak i designu. Vůz tam má např. trochu jiné průduchy, vepředu i vzadu má LED světla, kola dostala jiný vzhled a mohou mít 15 až 17 palců.
 
Renault Zoe
 
Také v interiéru došlo ke změnám a najdete zde 10” dotykovou obrazovku i 7” nebo dokonce 9,3” zakřivený digitální přístrojový štít a podporu bezdrátového nabíjení telefonu. Podporována je technologie Easy Link, kterou lze využít např. i k nalezení nabíjecích stanic a zjištění jejich stavu. Pomocí smartphonu lze ve vozu předem zapnout topení nebo naopak klimatizaci. Samozřejmostí je dnes i podpora Android Auto a Apple CarPlay.
 
Renault Zoe
 
Zapracovalo se ale i na pohonu. Zůstává známý motor R110 s výkonem 109 koní (80 kW) a točivým momentem 225 Nm, v nabídce ale bude i sportovnější provedení s elektromotorem o výkonu 136 koní (100 kW) a točivém momentu 245 Nm. S tím by Zoe měl z 0 na 100 km/h zrychlit za méně než 10 sekund, pružné zrychlení z 80 na 120 km/h má zabrat 7,1 sekundy a maximální rychlost vozu se zvýšila ze 130 na 140 km/h.
 
Renault Zoe
 
Užitečnou technickou změnou je ale především akumulátor, který nyní pojme 52 kWh energie (původně 40 kWh). To by dle nové reálnější normy WLTP mělo znamenat dojezd 380 km, což je na tak malé auto solidní číslo. Nabíjení je možné pomocí rychlého 50kW CCS DC konektoru (za 30 minut energie na dalších 150 km), je ale možné využít i Type 2 AC nabíjení. Podporováno je nabíjení ze 7kW wallboxu. Ten by celou baterii pomalu nabil za 9 hodin. Cenu vozu zatím neznáme, ale patrně se nebude příliš lišit od dnešní verze.
 
Renault Zoe
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vylepšené MacBooky Air jsou i horší, mají pomalejší SSD Vylepšené MacBooky Air jsou i horší, mají pomalejší SSD
Apple před pár dny inovoval nabídku svých notebooků MacBook Air. Zjistilo se však, že nové verze mají i jednu nepříjemnou vlastnost. Jejich SSD disky jsou ve čtení znatelně pomalejší než v minulosti.
21.7.2019, aktualita, Milan Šurkala
Chystá se Sony Xperia 1R, údajně dostane 5K displej Chystá se Sony Xperia 1R, údajně dostane 5K displej
I když se společnosti Sony na trhu smartphonů poslední roky vůbec nedaří, stále se snaží přicházet s novinkami. Jednou z nich by mohla být připravovaná Xperia 1R s extrémním 5K rozlišením displeje.
21.7.2019, aktualita, Milan Šurkala
Qualcomm dostal pokutu 242 mil. EUR za dumpingové ceny Qualcomm dostal pokutu 242 mil. EUR za dumpingové ceny
Společnost Qualcomm si vysloužila další nemalou pokutu. Evropská komise na ní uvalila vysokou pokutu ve výši 242 milionů EUR za umělé podsazování cen za účelem eliminace konkurenčních výrobců 3G modemů pro smartphony.
21.7.2019, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Galaxy Watch Active 2 získají EKG, ale ne hned Samsung Galaxy Watch Active 2 získají EKG, ale ne hned
Internetem už kolují zprávy o připravované nové generaci chytrých hodinek Samsung Galaxy Watch Active 2. Ty by měly dostat systém měření EKG jako Apple Watch 4. Bohužel si ale na tuto funkci ještě počkáme.
20.7.2019, aktualita, Milan Šurkala
Revoluce: Corvette C8 Stingray dostala motor doprostřed Revoluce: Corvette C8 Stingray dostala motor doprostřed
Chevrolet Corvette se po 66 letech výroby dočkal velké změny. Nový model C8 Stingray modelového ročníku 2020 totiž vyjede s motorem uprostřed. A půjde o pořádně velký atmosférický osmiválec.
19.7.2019, aktualita, Milan Šurkala