19.10.2021, Milan Šurkala, aktualita

Historie se opakuje a tak, jak SUV Cayenne pomohlo zachránit legendární Porsche 911, tak to dnes činí elektrický sedan Taycan. Tento "bezemisní" sedan už letos svými prodeji model 911 překonal.

reklama
bezemisní? | od: doriel (13)  20.10.202111:46
To jsou takový spekulace. Rozhodně to není ekologičtější, když na výrobu toho auta a potažmo elektřiny pro jeho provoz se stejně spotřebuje takových zdrojů, jako spotřebuje Středoafrická republika za měsíc. Jenom se v tom sveze německý manažer, tak je to in. Přeju mu to, ale nežeru jak je to eko auto. Je to propagandistické.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Re: bezemisní? | od: snajprik (7)  2.11.202122:51
Ekologia to mam rad :D jedna kontejnerova loď za tyždeň vyprodukuje tolko znečistenia ako všetke auta na svete za jeden deň, a takychto lodi po svete sa plavi 350 000 :D
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: bezemisní? | od: Milan Šurkala (352)  3.11.20218:07
Nějaké zdroje k tomuto tvrzení? Vzhledem k tomu, že osobní doprava se na emisích z dopravy ­(bavíme­-li se o CO2­) podílí cca 40 % a lodní cca 11 %, tak to jaksi nevychází. A nevychází to o hodně, hodně, opravdu hodně desítkových řádů. Námořní doprava má problém s jinými emisemi než CO2, ale ani tam nevím o takovém poměru.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
pokryvený trh | od: Pali P. (47)  19.10.202117:29
Dotácie na elektromobily zaplatené všetkými a daňové znevýhodnenia spaľovákov robia svoje. Je to tak. Chcelo by to porovnať čísla predajov zo štátov kde sa dotuje voči celkovým predajom a taktiež porovnať ceny po započítaní dotácií a bez nich.
Veď i takí Nóri či Holanďania sú tlačení do elektromobilov, spaľováky sa tam skoro vôbec neoplatí kupovať. Ale všetky tieto opatrenia sú len do času.
Keď bude ­"väčšina­" na elektromobiloch a iné sa tu v EU nebude dať kúpiť, potom to začne ­- zdaňovanie podobne ako teraz na spaľovákoch. A ceny za el. energiu tiež porastú.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Zajímá Vás tato diskuze? Začněte ji sledovat a když přibude nový komentář, pošleme Vám e-mail.
 
Nový komentář k článku
Pro přidání komentáře se přihlaste vpravo nahoře. Pokud nemáte profil, zaregistrujte se.
Uživatelský profil Vám umožní u nás využívat několik zajímavých funkcí.