reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

Dell Venue 11 Pro přichází s procesorem Intel Core M

, , aktualita
Dell Venue 11 Pro přichází s procesorem Intel Core M
Společnost Dell oznámila svůj konvertibilní tablet Venue 11 Pro 7000 určený především pro podnikovou sféru v nové konfiguraci zahrnující moderní, pasivně chlazený procesor Intel Core M na architektuře Broadwell.
Dell Venue 11 Pro přichází s procesorem Intel Core M
Konvertibilní tablety Dell Venue 11 Pro jsou k dostání i na českém trhu, a to s procesory Intel Atom až Intel Core i5. V USA ovšem výrobce zahájil prodej nové konfigurace obsahující čip Intel Core M taktovaný na 2 GHz. Dále je k dispozici 4GB RAM a až 256GB SSD. Dotykový displej zůstal 10,8” IPS s rozlišením 1920 x 1080 obrazových bodů (Full HD) a je možné jej ovládat pomocí dotykového pera citlivého na sílu přitlačení.

Na konstrukci zařízení se nic nezměnilo, tablet lze tedy připojením klávesnice proměnit v malý notebook, případně přidat dockovací stanici, díky které tablet zvládne (po připojení myši a klávesnice) nahradit i desktop. Dell Venue 11 Pro je určen i pro profesionální účely, čemuž odpovídá kompatibilita s některým méně tradičním příslušenstvím, jako je např. obal se zabudovanou čtečkou platebních karet nebo obal ze sterilního materiálu určený pro lékaře.Výbava tabletu v oblasti konektivity zahrnuje port USB 3.0, micro HDMI, čtečku paměťových karet microSDXC o velikosti až 64 GB, Wi-Fi, Bluetooth 4.0 a NFC pro snadnější připojení některého příslušenství, jako jsou například bezdrátová sluchátka nebo reproduktory. Výdrž baterie by měla činit až 10 hodin, tuto hodnotu je navíc možné zdvojnásobit připojením klávesnicového docku se zabudovanou baterií. Tloušťka tabletu (bez docku) činí 10,75 mm a hmotnost nepřesahuje 735 g. Zařízení je k dostání se 64-bitovou verzí operačního systému Windows 8.1 nebo Windows 8.1 Pro.

Dell Venue 11 Pro 7000 s procesorem Intel Core M se už prodává na americkém trhu. Kdy dorazí do Evropy, zatím není jasné. Cena základní verze se 4GB RAM a 64GB SSD činí 699 dolarů, v přepočtu více než 15 500 Kč bez daně. Spolu s dotykovým perem a klávesnicí pak tablet zájemce vyjde na 799 dolarů, tedy více než 17 700 Kč bez daně.

Zdroj: Liliputing.com