Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

Další telefon se Snapdragonem 820 a Windows na obzoru?

, , aktualita
Další telefon se Snapdragonem 820 a Windows na obzoru?
Na známém benchmarku GFXBench se objevil telefon, který má v útrobách špičkový Snapdragon 820. Vzhledem k obřím rozměrům bychom v tomto telefonu mohli vidět klidně i Lumii 1050 či 1550, nebo to bude přístroj od jiného výrobce?
Další telefon se Snapdragonem 820 a Windows na obzoru?
Na benchmarku GFXBench se objevily specifikace zatím neznámého telefonu, který by se měl zařadit vedle HP Falconu jako další obří telefon poháněný Snapdragonem 820. Na první pohled se jedná o velmi zajímavé zařízení, které má 6" QHD displej, 64 GB vnitřní paměti, 20Mpx zadní a 12Mpx přední fotoaparát, ten první přitom dokáže nahrávat 4K video, ten druhý Full HD video.

Na druhý pohled zde ale vidíme hodně nesrovnalostí - RAM paměť je pouze 1,5 GB, ale to tento benchmark dělá, je tedy možné, že se jedná o vyšší paměť, ale on změřil jen část. Obdobně to dělá s vnitřním úložištěm, které zde zobrazuje jako 43GB, ale my lehce poznáme, že má ve skutečnosti 64 GB.

První závažný problém lze spatřit v čipsetu - zde proklamovaný Snapdragon 820 totiž běží na architektuře ARMv8, ale zde je napsaná ARMv7. Vůči tomuto svědčí ale fakt, že GPU je Adreno 530, které se dodává výhradně se Snapdragonem 820.

Poslední zajímavou informací je, že telefon běží na Windows Phone, nikoliv na Windows 10 Mobile. Microsoft změnil značení, takže lze jednoduše poznat, že se jedná o starší systém. Kdo by ale vydával telefon se WP, když jsou na trhu Windows 10 Mobile?

Je možné, že benchmark udělal pár chyb a že se jedná o testovací verzi telefonu, která má starší OS, ale i tak to zpochybňuje tyto informace. Pokud jsou ale informace správné, o jaký telefon se může jednat?

Máme zde velkého kandidáta v podobě Microsoftu, od kterého se očekává další špičkový telefon (ano, i po Lumiích 950/950 XL). Navíc zde nalezneme opravdu velkou úhlopříčku, která je pro dospělejší Windows výhodou. Mohli bychom tedy spekulovat o názvu. Zde je ale malý problém v tom, že si Microsoft udělal nepořádek ve značení modelů - Lumie 950 XL nepatří svou úhlopříčkou do 9stovkové řady. Někteří o ní proto uvažují jako o Lumii 1550.

Tento telefon by se tedy mohl jmenovat Lumia 1050, čemuž nasvědčují i minuloroční spekulace, které hovořily o Lumii 1050 jako o 6" telefonu se Snapdragonem 820. Podle těchto spekulací se představení očekává v únoru.

Zdroj: GSMArena
reklama