Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

Chystané špičkové Lumie se ukazují na nových obrázcích

, , aktualita
Chystané špičkové Lumie se ukazují na nových obrázcích
Microsoft v říjnu konečně představí nové Lumie Talkman a Cityman s nadupanou výbavou, dosud totiž výrobce uspokojoval spíše potřeby zákazníků požadujících cenově dostupnější smartphony. Údajné oficiální rendery nám ukazují, jak budou novinky vypadat.
Chystané špičkové Lumie se ukazují na nových obrázcích
Lumia Talkman a Lumia Cityman jsou interní označení dvou připravovaných zástupců nejvyšší třídy s mobilními Windows 10. O těchto smartphonech jsme psali přibližně před měsícem, to ovšem ve středu naší pozorností byla výbava. Tentokrát se více zaměříme na design, a to díky několika uniklým obrázkům.

Pokud si vzpomínáte na Lumii 925 nebo 930, budete nejspíš designem chystaných novinek zklamáni. Cityman a Talkman mají sice design typický pro Lumie, spíše ale vypadají jako zástupci střední třídy než vlajkové lodě. Polykarbonátové tělo je doplněno o několik kovových detailů, jako jsou postranní tlačítka nebo prstenec kolem fotoaparátu.
Microsoft Lumia Talkman (940/950)


Co se týče výbavy modelu Talkman, předpokládá se 5,2“ OLED displej s rozlišením 2560 x 1440 pixelů (Quad HD), šestijádrový procesor Qualcomm Snapdragon 808, 3GB RAM nebo 20MPx zadní fotoaparát PureView. Chybět by neměl ani port USB Type-C, 3000mAh baterie nebo infračervený skener duhovky, který ve spojení se službou Windows Hello umožní například odemknutí telefonu pohledem.

Větší model Cityman by se měl odlišovat 5,7“ OLED displejem s rozlišením 2560 x 1440 pixelů, osmijádrovým procesorem Snapdragon 810 a baterií o kapacitě 3 300 mAh, která podporuje bezdrátové nabíjení pomocí standardu Qi. Talkman a Cityman se budou údajně prodávat pod názvy Lumia 950 a 950 XL, případně 940 a 940 XL.
Microsoft Lumia Cityman (940 XL/950 XL)


Nové smartphony by měly být představeny v říjnu spolu s dalšími novinkami z dílny Microsoftu. Světlo světa by na stejné akci měl spatřit také konvertibilní tablet Surface Pro 4 nebo druhá generace chytrého náramku Microsoft Band.

Zdroj: PhoneArena.com
reklama