Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Chuwi V10 Plus: konvertibl s Windows 10 a Remix OS

20.7.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Čínská společnost Chuwi má v nabídce další atraktivní tablet typu 2 v 1, který může být dodáván s magnetickou klávesnicí. Vyšší verze se navíc může pochlubit dualbootem dvou operačních systémů, Windows 10 a Remix OS založeného na Androidu.
Chuwi V10 Plus je velký tablet s magnetickou odpojitelnou klávesnicí, která zároveň funguje jako stojánek a ochranný obal. 10,8“ displej o rozlišení 1920 x 1080 pixelů (Full HD) a poměru stran 3:2 má minimálně na papíře stejné parametry jako Microsoft Surface 3, nechybí dokonce ani podpora ovládání pomocí aktivního stylusu. Oproti němu se ovšem čínská novinka bude prodávat za výrazně nižší cenu, i když přesnou částku prozatím neznáme. Dozvíme se ji snad ještě tento měsíc, kdy je očekáváno zahájení prodeje.

Tablet není žádným králem benchmarků, ale méně náročným uživatelům by mohl stačit. Vybaven je procesorem Intel Atom x5 z řady Cherry Trail a integrovanou grafikou Intel HD osmé generace. Základní model si vystačí s 2GB RAM, 32GB interní pamětí a předinstalovaným systémem Remix OS 2.0, který je vlastně upravenou verzí Androidu pro desktopy a notebooky, ale čím dál častěji se s ním setkáváme také na tabletech.

Vyšší varianta se 4GB operační pamětí a 64GB úložiště se potom může pochlubit dualbootem více operačních systémů – Remix OS a Windows 10. Přední i zadní fotoaparát tabletu mají shodné rozlišení 2 MPx. K dispozici je také port USB Type-C nebo baterie o kapacitě 8 400 mAh, která podporuje rychlé nabíjení. To vše v těle s rozměry 276,4 x 184,8 x 8,8 mm a hmotností 687 g. Klávesnice bude prodávána samostatně, stejně jako dotykový stylus Chuwi HiPen H2.

Zdroj: Liliputing.com
reklama