reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

Chuwi eBook: levný tablet s aktivním stylusem

, , aktualita
Chuwi eBook: levný tablet s aktivním stylusem
Čínský výrobce Chuwi nabízí další tablet, který minimálně svými papírovými parametry upoutá svou pozornost. Za cenu 170 dolarů se kromě dualbootu může pochlubit displejem s aktivním digitizérem rozeznávajícím více než tisíc úrovní síly dotyku.
Chuwi eBook: levný tablet s aktivním stylusem
Chuwi eBook dostal do vínku 10,1“ IPS displej s rozlišením 1280 x 800 pixelů, jehož hlavním pozitivem by měla být aktivní vrstva umožňující tablet ovládat pomocí speciálního stylusu. Technologie, kterou dodala společnost HanWang, by údajně měla rozpoznat 1024 úrovní síly dotyku a tablety by tedy měl dobře posloužit k ručnímu psaní poznámek či kreslení.

Stylus, který uživatel nalezne v základním balení, má hmotnost 2,9 gramu a nevyžaduje baterii. Minimálně „na papíře“ tedy displej tabletu vypadá docela zajímavě, otázkou ovšem zůstává, jak aktivní digitizér a stylus budou fungovat v praxi. Kvality a dokonalosti obdobné technologie od společnosti Wacom asi novinka nedosáhne, to ale vzhledem k ceně ani nikdo nečeká.

Chuwi eBook dále disponuje čtyřjádrovým procesorem Intel Atom Z3736F, 2GB RAM a 32GB interním úložištěm. O konektivitu se stará Wi-Fi 802.11a/b/g/n, Bluetooth 4.0 spolu s micro USB portem, micro HDMI výstupem či slotem na paměťové karty. Ve výbavě nalezneme také dvojici fotoaparátů (5MPx zadní a 2MPx přední), stereo reproduktory nebo baterii o kapacitě 8 000 mAh.

Jak už bylo řečeno v úvodu, tablet přichází s dualbootem dvou operačních systémů, trochu ovšem zamrzí použití starších verzí. Zatímco v případě Windows 8 je teoreticky možný upgrade na nejnovější Windows 10, Android 4.4 KitKat se už nejspíš aktualizace na novější verzi nedočká. Nakonec dodejme, že zařízení má plastové šasi o rozměrech 261,7 x 175 x 10,9 mm a hmotnosti 750 g.

Chuwi eBook je v čínských internetových obchodech k dostání za cenu od 170 dolarů, v přepočtu 4 266 Kč bez DPH.

Zdroj: Liluputing.com