www.svetmobilne.cz
>
>
>

Bosch a Daimler spustil systém autonomního parkování

Bosch a Daimler spustil systém autonomního parkování
, , aktualita
Společnosti Bosch a Daimler (Mercedes-Benz) spustily pilotní projekt autonomního parkování vozu v garážích stuttgartského muzea. Vozy Mercedes-Benz tak v praxi využijí autonomního systému na úrovni SAE Level 4.
K oblíbeným
reklama
Doba autonomních vozů se stále přibližuje a společnosti Bosch a Daimler (resp. jedna z automobilek koncernu, Mercedes-Benz) udělaly další krok. V Mercedes-Benz Museum ve Stuttgartu byl totiž spuštěn pilotní projekt autonomního parkování úrovně SAE Level 4 ovladatelný pomocí mobilní aplikace. Návštěvníci tak mohou vozem najet na předem určené místo v garážích, vystoupí z auta a v aplikaci zvolí, ať se vůz sám zaparkuje. Ten si pak sám najde volné místo a vůz jde pochopitelně stejným způsobem na určené místo přivolat zpátky.
 
Mercedes-Benz
 
Vozy při autonomním režimu budou svítit modře (např. zrcátka nebo brzdové zadní světlo). Pokud vozu do cesty někdo vběhne, nebo se objeví překážka, samo zastaví, aby nezpůsobilo nehodu. Daimler zajistil auta a technologie v nich, Bosch pak zase nutné senzory. Vývoj začal už v roce 2015, přičemž v roce 2017 byly provedeny první testy. Teprve nyní ale společnosti dostaly povolení od ministerstva dopravy, aby vozy mohly jezdit autonomně bez jakéhokoli lidského dozoru (dosud to bylo možné s proškoleným pracovníkem). Pokud to ale budete chtít vyzkoušet, pochopitelně budete potřebovat některý z posledních modelů Mercedesu vybavený potřebnými technologiemi.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu
Samsung představil spoustu novinek a jsou mezi nimi i nové chytré hodinky Galaxy Watch 3. Ty dostávají detekci pádu i rozšířenou sadu zdravotních aplikací. Umí monitorovat množství kyslíku v krvi a další užitečné parametry.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+ Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+
Dalšími novinkami z dílen společnosti Samsung jsou dva nové tablety Galaxy Tab S7 a S7+. Mají design s tenkými rámečky a k dispozici budou s úhlopříčkami 11" a 12,4". Tím chtějí konkurovat iPadům Pro.
6.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G
Dlouho očekávané vlajkové lodě Samsungu, modely Galaxy Note 20 a Note 20 Ultra, jsou zde. Přináší velké displeje, podporu dotykového pera S Pen, nezapomnělo se ani na podporu 5G sítí a velmi vysoký výkon.
5.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii
Prodeje tabletů dlouhodobě klesají, ale koronavirová pandemie tomu učinila přítrž. Prodeje těchto zařízení totiž meziročně výrazně stouply, neboť jde o užitečné podmínky pro online výuku a pro využití při práci z domu.
4.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Google Pixel 4a: přichází levný kompaktní telefon Google Pixel 4a: přichází levný kompaktní telefon
Google dnes představil nový levnější telefon Pixel 4a. Jde o ořezanou verzi se slabšími specifikacemi, které stojí za jeho příznivější cenou. Máme tu 6 GB RAM, 128GB úložiště a 5,8" displej typu OLED s Full HD+ rozlišením.
3.8.2020, aktualita, Milan Šurkala