www.svetmobilne.cz
>
>
>

Bosch a Daimler spustil systém autonomního parkování

Bosch a Daimler spustil systém autonomního parkování
, , aktualita
Společnosti Bosch a Daimler (Mercedes-Benz) spustily pilotní projekt autonomního parkování vozu v garážích stuttgartského muzea. Vozy Mercedes-Benz tak v praxi využijí autonomního systému na úrovni SAE Level 4.
K oblíbeným
reklama
Doba autonomních vozů se stále přibližuje a společnosti Bosch a Daimler (resp. jedna z automobilek koncernu, Mercedes-Benz) udělaly další krok. V Mercedes-Benz Museum ve Stuttgartu byl totiž spuštěn pilotní projekt autonomního parkování úrovně SAE Level 4 ovladatelný pomocí mobilní aplikace. Návštěvníci tak mohou vozem najet na předem určené místo v garážích, vystoupí z auta a v aplikaci zvolí, ať se vůz sám zaparkuje. Ten si pak sám najde volné místo a vůz jde pochopitelně stejným způsobem na určené místo přivolat zpátky.
 
Mercedes-Benz
 
Vozy při autonomním režimu budou svítit modře (např. zrcátka nebo brzdové zadní světlo). Pokud vozu do cesty někdo vběhne, nebo se objeví překážka, samo zastaví, aby nezpůsobilo nehodu. Daimler zajistil auta a technologie v nich, Bosch pak zase nutné senzory. Vývoj začal už v roce 2015, přičemž v roce 2017 byly provedeny první testy. Teprve nyní ale společnosti dostaly povolení od ministerstva dopravy, aby vozy mohly jezdit autonomně bez jakéhokoli lidského dozoru (dosud to bylo možné s proškoleným pracovníkem). Pokud to ale budete chtít vyzkoušet, pochopitelně budete potřebovat některý z posledních modelů Mercedesu vybavený potřebnými technologiemi.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
LG představuje vyšší low-end K40S a K50S LG představuje vyšší low-end K40S a K50S
Společnost LG představuje dvě novinky do vyššího low-endu, resp. nižšího mainstreamu. Jde o modely K40S a K50S s velkým 6,1”, resp. 6,5” FullVision HD+ displejem a nově i širokoúhlým fotoaparátem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Apple iPhone 11 Pro by měl dostat podporu pera Pencil Apple iPhone 11 Pro by měl dostat podporu pera Pencil
Uvedení nových iPhonů se blíží a s tím se začíná i objevovat více a více informací o nich. Např. to vypadá, že by nové telefony mohly přijít s podporou Apple Pencil, patrně ale v nějaké menší variantě.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Chevrolet vylepšuje "chemii", Boltu zvyšuje dojezd o 9 % Chevrolet vylepšuje "chemii", Boltu zvyšuje dojezd o 9 %
Vývoj lithiových akumulátorů jde pořád kupředu a hustota energie se sice pomalu, ale stále zvyšuje. Ukazuje to i Chevrolet, kterému se díky novým poznatkům podařilo zvýšit dojezd elektromobilu Bolt o 9 %.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Waymo míří na Floridu, otestuje autonomní auta v dešti Waymo míří na Floridu, otestuje autonomní auta v dešti
Většina testování autonomních vozidel probíhá v Arizoně, kde je skoro pořád slunečno. Waymo chce ale posunout laťku trochu výš a chce zjistit, co se stane, když začne pořádně pršet. Míří tedy na Floridu za hurikány.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Dell XPS 13 dostává procesory Comet Lake Dell XPS 13 dostává procesory Comet Lake
Společnost Dell aktualizovala svůj populární výkonný notebook XPS 13. Ten dostává nové procesory Intel Comet Lake včetně možnosti si objednat model s procesorem Core i7-10710U, který má 6 jader.
Včera, aktualita, Milan Šurkala