www.svetmobilne.cz
>
>
>

Bosch a Daimler spustil systém autonomního parkování

Bosch a Daimler spustil systém autonomního parkování
, , aktualita
Společnosti Bosch a Daimler (Mercedes-Benz) spustily pilotní projekt autonomního parkování vozu v garážích stuttgartského muzea. Vozy Mercedes-Benz tak v praxi využijí autonomního systému na úrovni SAE Level 4.
K oblíbeným
reklama
Doba autonomních vozů se stále přibližuje a společnosti Bosch a Daimler (resp. jedna z automobilek koncernu, Mercedes-Benz) udělaly další krok. V Mercedes-Benz Museum ve Stuttgartu byl totiž spuštěn pilotní projekt autonomního parkování úrovně SAE Level 4 ovladatelný pomocí mobilní aplikace. Návštěvníci tak mohou vozem najet na předem určené místo v garážích, vystoupí z auta a v aplikaci zvolí, ať se vůz sám zaparkuje. Ten si pak sám najde volné místo a vůz jde pochopitelně stejným způsobem na určené místo přivolat zpátky.
 
Mercedes-Benz
 
Vozy při autonomním režimu budou svítit modře (např. zrcátka nebo brzdové zadní světlo). Pokud vozu do cesty někdo vběhne, nebo se objeví překážka, samo zastaví, aby nezpůsobilo nehodu. Daimler zajistil auta a technologie v nich, Bosch pak zase nutné senzory. Vývoj začal už v roce 2015, přičemž v roce 2017 byly provedeny první testy. Teprve nyní ale společnosti dostaly povolení od ministerstva dopravy, aby vozy mohly jezdit autonomně bez jakéhokoli lidského dozoru (dosud to bylo možné s proškoleným pracovníkem). Pokud to ale budete chtít vyzkoušet, pochopitelně budete potřebovat některý z posledních modelů Mercedesu vybavený potřebnými technologiemi.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čína prezentovala nový maglev, který má jet přes 600 km/h Čína prezentovala nový maglev, který má jet přes 600 km/h
Je dobře známo, že Čína a její společnost CRRC Corporation chystá nové rychlovlaky typu maglev. Nyní představila výsledek svého vývoje, který bude v budoucnu brázdit Čínu rychlostí přes 600 km/h.
23.7.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Mercedes-Benz Vision EQXX: 1000km dojezd a spotřeba pod 10 kWh/100 km Mercedes-Benz Vision EQXX: 1000km dojezd a spotřeba pod 10 kWh/100 km
Mercedes-Benz se chce rychle stát automobilkou vyrábějící jen elektromobily. Vizi takové budoucnosti nyní ukazuje jeho koncept Vision EQXX, který by měl přinést excelentní efektivitu a nízkou spotřebu.
23.7.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Tesla otevře své Superchargery i dalším značkám elektromobilů Tesla otevře své Superchargery i dalším značkám elektromobilů
Tesla vybudovala obrovskou síť nabíječek Supercharger, ty ale byly dostupné výhradně elektromobilům Tesla. To by se ještě letos mělo změnit. Musk hodlá nabíječky otevřít i pro jiné značky elektromobilů.
22.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Tesla Semi se blíží do výroby, přípravy finalizují Tesla Semi se blíží do výroby, přípravy finalizují
Vypadá to, že velmi dlouho očekávaný elektrický truck Tesla Semi se přeci jen začne už brzy vyrábět. Přípravy na výrobu jsou v závěrečné fázi a vozu bychom se tak mohli dočkat už v následujících měsících.
21.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
MediaTek uvádí mainstreamové procesory Helio G96 a G88 MediaTek uvádí mainstreamové procesory Helio G96 a G88
MediaTek přichází s aktualizovanými procesory pro mainstreamové a levnější telefony. Představuje 8jádrové procesory Helio G96 a Helio G88. V obou případech počítejte nanejvýše se 4G LTE připojením.
19.7.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář