reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

Bosch a Daimler spustil systém autonomního parkování

, , aktualita
Bosch a Daimler spustil systém autonomního parkování
Společnosti Bosch a Daimler (Mercedes-Benz) spustily pilotní projekt autonomního parkování vozu v garážích stuttgartského muzea. Vozy Mercedes-Benz tak v praxi využijí autonomního systému na úrovni SAE Level 4.
Bosch a Daimler spustil systém autonomního parkování
Doba autonomních vozů se stále přibližuje a společnosti Bosch a Daimler (resp. jedna z automobilek koncernu, Mercedes-Benz) udělaly další krok. V Mercedes-Benz Museum ve Stuttgartu byl totiž spuštěn pilotní projekt autonomního parkování úrovně SAE Level 4 ovladatelný pomocí mobilní aplikace. Návštěvníci tak mohou vozem najet na předem určené místo v garážích, vystoupí z auta a v aplikaci zvolí, ať se vůz sám zaparkuje. Ten si pak sám najde volné místo a vůz jde pochopitelně stejným způsobem na určené místo přivolat zpátky.
 
Mercedes-Benz
 
Vozy při autonomním režimu budou svítit modře (např. zrcátka nebo brzdové zadní světlo). Pokud vozu do cesty někdo vběhne, nebo se objeví překážka, samo zastaví, aby nezpůsobilo nehodu. Daimler zajistil auta a technologie v nich, Bosch pak zase nutné senzory. Vývoj začal už v roce 2015, přičemž v roce 2017 byly provedeny první testy. Teprve nyní ale společnosti dostaly povolení od ministerstva dopravy, aby vozy mohly jezdit autonomně bez jakéhokoli lidského dozoru (dosud to bylo možné s proškoleným pracovníkem). Pokud to ale budete chtít vyzkoušet, pochopitelně budete potřebovat některý z posledních modelů Mercedesu vybavený potřebnými technologiemi.