reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia
28.4.2010, Pavel Koza, aktualita
Situace kolem Palmu má velmi zajímavé rozuzlení. Před pár minutami bylo oznámeno, že vítězem soupeření mnoha společností se stává gigant HP. Tato transakce, kterou již schválily dozorčí rady obou společností, ale kterou ještě musí posvětit regulátor, přijde HP na 1,2 miliardy amerických dolarů, respektive 5,7 dolarů na akcii.
Martin Ráž Hoch (55) | 9.5.20100:13
Také jsem v tomhle skeptický, každý teď atakuje trh svým smartphonem a HP historicky dravý kurz moc nemělo, spíš mi přijde že v osobním segmentu zaostává. Navíc co provedli s laptopy ala Compaq, to bych brečel. Firma teď bere ty jejich sr... a i rádoby lepší byznys laptopy jsou takovej kepl, že bych to hodil z okna (a to se nedaj otevřít).
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Zdenek Malinsky (317) | 29.4.201014:32
Když HP koupilo před lety Compaq, tak (jsme) si od toho všichni hodně slibovali a výsledek vidíme. Takže od této koupě si snad ani nic nelze očekávat. Palm je ve fázi klinické smrti už delší dobu. Když někdy na podzim 2003 vyhlásil zahájení vývoje revolučního OS Cobalt, všichni palmisti (tehdy včetně mě) se těšili, jak malé dítě na Vánoce. A výsledek? To, co vloni vypustili, není žádná sláva a k probráni pacienta snad ani nepomohlo. Opravdu počínání HP nechápu a nákup kvůli OS už vůbec ne. Copak těch OS máme málo? Dneska prakticky každý výrobce HW dělá svůj mobilní, takže v tom bude akorát bordel, chaos a vzájemná nekompatibilita.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Pavel Koza (555) | 29.4.201014:51
Tak já pohnutkám HP rozumím, je to obrovská firma se širokým záběrem a chytré telefony u ní dost upadly, takže se nedivím tomu, že se chce do této oblasti vrátit. Čemu ale nerozumím je cena, 1,2 miliardy dolarů mi přijde naprosto nesmyslných... tak desetina by mi za mobilní operační systém přišla odpovídající, možná pětina, ale 1,2 miliardy dolarů???
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Kato_ce4you (28) | 29.4.201015:35
tak ony asi jenom ty samotny patenty maji podstatne vetsi hodnotu, nez cely OS. Nicmene HPcku neverim, ze to nejak "rozjede" - to uz spis verim tomu, ze Palm potahne HP ke dnu, az se ho jeste rado zbavi.. :( (ale kez bych se pletl)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Uni (50) | 29.4.20109:47
O stávající řadě iPAQů s Windows Mobile zatím není rozhodnuto Jaká že to řada? Mám pocit, že tak dva roky není o čem mluvit a o dobrém zařízení už tak 3-4 roky....
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Pavel Koza (555) | 29.4.201010:29
Tak minimálně v USA teď relativně nedávno uvedli nový iPAQ tuším Glisten a i ty jejich Data a Voice Messengery se daly koupit snad ještě letos... Není to žádná sláva, ale určitou aktivitu vyvíjí neustále.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Zajímá Vás tato diskuze? Začněte ji sledovat a když přibude nový komentář, pošleme Vám e-mail.
 
Nový komentář k článku
Pro přidání komentáře se přihlaste (vpravo nahoře). Pokud nemáte profil, zaregistrujte se pro využívání dalších funkcí.