BlackBerry potvrdilo svůj první smartphone s Androidem

BlackBerry potvrdilo svůj první smartphone s Androidem
, , aktualita
Už pár měsíců je veřejným tajemstvím, že se BlackBerry pokusí zachránit nepříliš pozitivní finanční výsledky svým prvním smartphone s operačním systémem Android. Nyní kanadská společnost vše oficiálně potvrdila, na trh by se novinka měla dostat ještě letos.reklama
Chystaný smartphone od BlackBerry se už dříve objevil na internetu pod kódovým označením Venice, na trh se ovšem nakonec novinka dostane jako BlackBerry Priv. Přístroj nabídne výsuvnou QWERTY klávesnice, což bude ve světě smartphonů s Androidem něco jako zjevení.

Operační systém Google Android (patrně ve verzi 5.1 Lollipop) by neměl projít žádnými výraznějšími úpravami uživatelského rozhraní, kanadský výrobce ovšem slibuje integraci všech funkcí pro bezpečnost a produktivitu známých z BlackBerry OS včetně podpory BlackBerry Enterprise Service 12.

K dispozici ovšem bude také plná podpora služeb od Googlu. Nové aplikace tedy bude možné stahovat přímo z Google Play Store a k dispozici budou i služby jako Gmail či Chrome. To je rozdíl oproti telefonům s BlackBerry OS, které sice podporovaly aplikace z Androidu, ale stahovat je bylo nutné z Amazon App Store.

Už neoficiálně se mluví také o další výbavě smartphonu Priv. Novinka by měla disponovat 5,4“ dotykovým displejem, šestijádrovým procesorem Qualcomm Snapdragon 808, 3GB RAM či 18MPx zadním fotoaparátem s dvojitým disoodvým bleskem a optickou stabilizací obrazu.

BlackBerry Prim bude oficiálně představeno do konce letošního roku, kdy se telefon také dostane na trh. S prvním přístrojem vybaveným Androidem ovšem výrobce nezapomíná ani na svůj vlastní systém BlackBerry OS, který se v březnu 2016 dočká verze 10.3.3 zaměřené na vylepšení v oblasti bezpečnosti a soukromí.

Zdroj: Liliputing.com

BlackBerry PRIV
lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

reklama
Nejnovější články
Tesla Roadster 2 bude nejrychlejším autem světa Tesla Roadster 2 bude nejrychlejším autem světa
Tesla odhalila druhou generaci svého sporťáku Roadster, který se dostane na trh v roce 2020 a ponese astronomickou cenu. Na druhou stranu však zákazníci získají jeden z nejrychlejších automobilů světa.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Elektrický kamion Tesla Semi zrychlí na stovku za 5 sekund Elektrický kamion Tesla Semi zrychlí na stovku za 5 sekund
Elon Musk ukázal světu svůj první elektrický tahač Tesla Semi, který poznáte podle futuristického designu i nezvyklého zrychlení. Jaký je jeho dojezd a jakými dalšími technologiemi disponuje?
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Nejnovější Moto Mod udělá z telefonu Polaroid Nejnovější Moto Mod udělá z telefonu Polaroid
Motorola představila další příslušenství pro smartphony řady Moto Z. Polaroid Insta-Share Printer umožňuje okamžitě vytisknout pořízené fotografie, a to navíc se samolepící zadní stranou.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Apple je zpět na trůnu, prodal více wearables než Xiaomi a Fitbit Apple je zpět na trůnu, prodal více wearables než Xiaomi a Fitbit
Apple se ve třetím čtvrtletí 2017 vrátil na první pozici v počtu prodaných nositelných zařízení, jako jsou chytré hodinky a náramky. Rozdíly na prvních třech pozicích jsou však stále velmi těsné, ostatní konkurence sotva drží krok.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Stáhněte si nový Firefox Quantum pro Android a iOS Stáhněte si nový Firefox Quantum pro Android a iOS
Mozilla vydala internetový prohlížeč Firefox Quantum, který se vyznačuje přepracovaným designem, přidanými funkcemi a především vyšší rychlostí, která se však zatím příliš netýká mobilní verze.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik