BlackBerry potvrdilo svůj první smartphone s Androidem

BlackBerry potvrdilo svůj první smartphone s Androidem
, , aktualita
Už pár měsíců je veřejným tajemstvím, že se BlackBerry pokusí zachránit nepříliš pozitivní finanční výsledky svým prvním smartphone s operačním systémem Android. Nyní kanadská společnost vše oficiálně potvrdila, na trh by se novinka měla dostat ještě letos.reklama
Chystaný smartphone od BlackBerry se už dříve objevil na internetu pod kódovým označením Venice, na trh se ovšem nakonec novinka dostane jako BlackBerry Priv. Přístroj nabídne výsuvnou QWERTY klávesnice, což bude ve světě smartphonů s Androidem něco jako zjevení.

Operační systém Google Android (patrně ve verzi 5.1 Lollipop) by neměl projít žádnými výraznějšími úpravami uživatelského rozhraní, kanadský výrobce ovšem slibuje integraci všech funkcí pro bezpečnost a produktivitu známých z BlackBerry OS včetně podpory BlackBerry Enterprise Service 12.

K dispozici ovšem bude také plná podpora služeb od Googlu. Nové aplikace tedy bude možné stahovat přímo z Google Play Store a k dispozici budou i služby jako Gmail či Chrome. To je rozdíl oproti telefonům s BlackBerry OS, které sice podporovaly aplikace z Androidu, ale stahovat je bylo nutné z Amazon App Store.

Už neoficiálně se mluví také o další výbavě smartphonu Priv. Novinka by měla disponovat 5,4“ dotykovým displejem, šestijádrovým procesorem Qualcomm Snapdragon 808, 3GB RAM či 18MPx zadním fotoaparátem s dvojitým disoodvým bleskem a optickou stabilizací obrazu.

BlackBerry Prim bude oficiálně představeno do konce letošního roku, kdy se telefon také dostane na trh. S prvním přístrojem vybaveným Androidem ovšem výrobce nezapomíná ani na svůj vlastní systém BlackBerry OS, který se v březnu 2016 dočká verze 10.3.3 zaměřené na vylepšení v oblasti bezpečnosti a soukromí.

Zdroj: Liliputing.com

BlackBerry PRIV
lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

reklama
Nejnovější články
Tesla a Apple mají nejhorší koncepci autopilotů, vede GM Tesla a Apple mají nejhorší koncepci autopilotů, vede GM
Navigant srovnal technologie autonomních vozidel od 19 různých výrobců. Fanoušky společností Tesla a Apple jistě nepotěší, že řešení těchto dvou firem byla nejhorší. Naopak ti nejlepší předbíhají dobu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Galaxy A8 (2018) přicestoval na český trh. Jaká je cena? Samsung Galaxy A8 (2018) přicestoval na český trh. Jaká je cena?
Samsung přináší na český trh před měsícem představený model střední třídy Galaxy A8. Mezi jeho přednosti patří voděodolnost, displej 18,5:9 s tenkými rámečky a duální přední fotoaparát. Zrovna levný však smartphone není.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Fuchsia OS: podívejte se, jak vypadá nový systém od Googlu Fuchsia OS: podívejte se, jak vypadá nový systém od Googlu
Už delší dobu se mluví o třetím operačním systému od Googlu s názvem Fuchsia. Dosud nebyl oficiálně oznámen ani není jasné jeho určení, redaktor webu Ars Technica však systém spustil na svém Pixelbooku a podělil se s námi o své dojmy.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Záhadný odkaz dělá neplechu v iOS a macOS, na nápravě už Apple pracuje Záhadný odkaz dělá neplechu v iOS a macOS, na nápravě už Apple pracuje
Především aplikace Zprávy je postižena problémem způsobeným odkazem, který se nyní šíří mezi uživateli iPhonů a dalších zařízení od Applu. Není ani nutné odkaz otevírat, aby způsobil pád aplikace. Co na to Apple?
18.1.2018, aktualita, Jáchym Šlik
T-Mobile nabízí devět nových smartphonů po 1 Kč T-Mobile nabízí devět nových smartphonů po 1 Kč
Pokud si u T-Mobilu sjednáte nový tarif nebo prodloužíte stávající, můžete si vybrat některý z devíti smartphonů za korunu. Bonus se vztahuje třeba na Nokii 5, Huawei P9 Lite nebo odolný CAT S40.
18.1.2018, aktualita, Jáchym Šlik