BlackBerry potvrdilo svůj první smartphone s Androidem

BlackBerry potvrdilo svůj první smartphone s Androidem
, , aktualita
Už pár měsíců je veřejným tajemstvím, že se BlackBerry pokusí zachránit nepříliš pozitivní finanční výsledky svým prvním smartphone s operačním systémem Android. Nyní kanadská společnost vše oficiálně potvrdila, na trh by se novinka měla dostat ještě letos.
reklama
Chystaný smartphone od BlackBerry se už dříve objevil na internetu pod kódovým označením Venice, na trh se ovšem nakonec novinka dostane jako BlackBerry Priv. Přístroj nabídne výsuvnou QWERTY klávesnice, což bude ve světě smartphonů s Androidem něco jako zjevení.

Operační systém Google Android (patrně ve verzi 5.1 Lollipop) by neměl projít žádnými výraznějšími úpravami uživatelského rozhraní, kanadský výrobce ovšem slibuje integraci všech funkcí pro bezpečnost a produktivitu známých z BlackBerry OS včetně podpory BlackBerry Enterprise Service 12.K dispozici ovšem bude také plná podpora služeb od Googlu. Nové aplikace tedy bude možné stahovat přímo z Google Play Store a k dispozici budou i služby jako Gmail či Chrome. To je rozdíl oproti telefonům s BlackBerry OS, které sice podporovaly aplikace z Androidu, ale stahovat je bylo nutné z Amazon App Store.

Už neoficiálně se mluví také o další výbavě smartphonu Priv. Novinka by měla disponovat 5,4“ dotykovým displejem, šestijádrovým procesorem Qualcomm Snapdragon 808, 3GB RAM či 18MPx zadním fotoaparátem s dvojitým disoodvým bleskem a optickou stabilizací obrazu.BlackBerry Prim bude oficiálně představeno do konce letošního roku, kdy se telefon také dostane na trh. S prvním přístrojem vybaveným Androidem ovšem výrobce nezapomíná ani na svůj vlastní systém BlackBerry OS, který se v březnu 2016 dočká verze 10.3.3 zaměřené na vylepšení v oblasti bezpečnosti a soukromí.

Zdroj: Liliputing.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung Galaxy Tab S4 bude větší a výkonnější Samsung Galaxy Tab S4 bude větší a výkonnější
Benchmark nám prozradil, že Samsung připravuje další high-endový tablet s Androidem. Galaxy Tab S4 bude mít o necelý palec větší úhlopříčku než aktuální Tab S3, ale to není jediná očekávaná změna.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
HTC U12+ oficiálně: nejlepší duálního foťák světa v průsvitném těle HTC U12+ oficiálně: nejlepší duálního foťák světa v průsvitném těle
HTC právě oficiálně představilo svou jedinou letošní vlajkovou loď, která se jmenuje U12+. Přichází se skleněným tělem, které mírně mění barvy a dokonce může být průsvitné. Po stránce výbavy potěší návrat k duálnímu fotoaparátu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Mobilní aplikace s AI nejen pro hluché rodiče pozná důvod pláče miminka Mobilní aplikace s AI nejen pro hluché rodiče pozná důvod pláče miminka
Zejména neslyšící rodiče mají velký problém s pláčem svých dětí. Neslyší jej a pokud jej i rozpoznají např. s pomocí technologií detekce hluku, mají potíže rozpoznat důvod pláče. Nová aplikace z Kalifornské univerzity to díky AI pozná.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
DigiLens vyvíjí rozšířenou realitu pro motorkářské přilby DigiLens vyvíjí rozšířenou realitu pro motorkářské přilby
Výrobce HUD systémů DigiLens a Sena, producent Bluetooth zařízení, se dali dohromady a vyvíjí MonoHUD, systém rozšířené reality např. pro motorkářské přilby. Ta využije nejnovější technologie a přinese HUD zobrazení v malém balení.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Potvrzeno: Xiaomi Mi 8 se představí 31. května Potvrzeno: Xiaomi Mi 8 se představí 31. května
Xiaomi zveřejnilo teaser na svou dlouho očekávanou vlajkovou loď. V něm potvrzuje předchozí spekulace, že novinka se bude jmenovat Mi 8 a nikoliv MI 7. K oficiálnímu představení dojde v poslední květnový den.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik