BlackBerry potvrdilo svůj první smartphone s Androidem

BlackBerry potvrdilo svůj první smartphone s Androidem
, , aktualita
Už pár měsíců je veřejným tajemstvím, že se BlackBerry pokusí zachránit nepříliš pozitivní finanční výsledky svým prvním smartphone s operačním systémem Android. Nyní kanadská společnost vše oficiálně potvrdila, na trh by se novinka měla dostat ještě letos.reklama
Chystaný smartphone od BlackBerry se už dříve objevil na internetu pod kódovým označením Venice, na trh se ovšem nakonec novinka dostane jako BlackBerry Priv. Přístroj nabídne výsuvnou QWERTY klávesnice, což bude ve světě smartphonů s Androidem něco jako zjevení.

Operační systém Google Android (patrně ve verzi 5.1 Lollipop) by neměl projít žádnými výraznějšími úpravami uživatelského rozhraní, kanadský výrobce ovšem slibuje integraci všech funkcí pro bezpečnost a produktivitu známých z BlackBerry OS včetně podpory BlackBerry Enterprise Service 12.

K dispozici ovšem bude také plná podpora služeb od Googlu. Nové aplikace tedy bude možné stahovat přímo z Google Play Store a k dispozici budou i služby jako Gmail či Chrome. To je rozdíl oproti telefonům s BlackBerry OS, které sice podporovaly aplikace z Androidu, ale stahovat je bylo nutné z Amazon App Store.

Už neoficiálně se mluví také o další výbavě smartphonu Priv. Novinka by měla disponovat 5,4“ dotykovým displejem, šestijádrovým procesorem Qualcomm Snapdragon 808, 3GB RAM či 18MPx zadním fotoaparátem s dvojitým disoodvým bleskem a optickou stabilizací obrazu.

BlackBerry Prim bude oficiálně představeno do konce letošního roku, kdy se telefon také dostane na trh. S prvním přístrojem vybaveným Androidem ovšem výrobce nezapomíná ani na svůj vlastní systém BlackBerry OS, který se v březnu 2016 dočká verze 10.3.3 zaměřené na vylepšení v oblasti bezpečnosti a soukromí.

Zdroj: Liliputing.com

BlackBerry PRIV
lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

reklama
Nejnovější články
Chystaný telefon BlackBerry Krypton se ukazuje na fotografiích Chystaný telefon BlackBerry Krypton se ukazuje na fotografiích
BlackBerry v letošním roce nejspíš ještě neřeklo poslední slovo. V nadcházejících týdnech by mohl být představen smartphone Krypton bez hardwarové QWERTY klávesnice, ale zato s tradičním karbonovým vzorem na zadní straně.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Moto X4 Android One je oficiální a míří do USA Moto X4 Android One je oficiální a míří do USA
Motorola a Google odhalují Moto X4, první smartphone z řady Android One, který zamíří na americký trh. Majitelé této novinky se mohou těšit na čistý operační systém se službami od Googlu a pravidelnými bezpečnostními aktualizacemi.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Google chystá Pixelbook, drahý konvertibilní chromebook Google chystá Pixelbook, drahý konvertibilní chromebook
Začátkem letošního roku se objevila spekulace, že Google končí s vlastními chromebooky. Ta se nejspíš nakonec nepotvrdí, neboť začátkem října by měl být představen Pixelbook, drahý konvertibilní notebook s Chrome OS.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Google získal za 1,1 miliardy dolarů část HTC Google získal za 1,1 miliardy dolarů část HTC
Dnes měl podle některých spekulací Google odkoupit mobilní divizi HTC, nakonec však změny nejsou zase tak velké. Google získá část zaměstnanců a duševní vlastnictví, HTC se zase může těšit na potřebnou finanční injekci.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Nové Meizu M6 je menším bratříčkem Meizu M6 Note Nové Meizu M6 je menším bratříčkem Meizu M6 Note
Meizu dnes představil levný smartphone M6, který se chlubí kovovým tělem, vpředu umístěnou čtečkou otisků prstů nebo osmijádrovým procesorem. Novinka v nabídce doplní dříve představený a lépe vybavený model M6 Note.
20.9.2017,  aktualita, Jáchym Šlik