reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Google News  |   Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

BlackBerry našlo záchranu u Foxconnu

, , aktualita
Společnost BlackBerry byla ještě nedávno ve velkých potížích, do nichž se dostala po velmi špatných hospodářských výsledcích, kdy za jedno čtvrtletí vykázala ztrátu téměř miliardy amerických dolarů. Nyní je již jasné, že našla záchranu u firmy Foxconn.
Hlavní zprávou tedy je, že firma BlackBerry podepsala pětiletý strategický kontrakt s Foxconnem, což může na jednu stranu jejím příznivcům dodat klid, neboť Foxconn je světově největším výrobcem elektroniky a počítačových komponent. Na druhou stranu je otázkou, co to bude znamenat pro budoucnost firmy BlackBerry a její produkty.

Foxconn totiž bude společně s ní vyvíjet a vyrábět nové produkty, přičemž jako první počin přijde na řadu chytrý telefon pro oblast Indonésie a jiné rychle rostoucí trhy, kde se představí již na začátku příštího roku.

John Chen, CEO BlackBerry, k tomu řekl, že díky partnerství s Foxconnem má jeho firma možnost pokračovat v tom, co dělala doposud. Čili i nadále by měla vyrábět designově originální telefony se silným zabezpečením, které jsou vhodné i do firemního sektoru. Foxconn jí má pak pomoci lépe se prosadit na nových trzích, což by zase mělo přinést zisky.

Vypadá to tedy, že BlackBerry vybruslilo ze své složité situace velmi dobře. Firma se nebude muset dělit o žádné své duševní vlastnictví. Foxconn tak dle svých slov spoléhá především na výhody, které mu přinese spojení s touto známou značkou. Nicméně jsme se nedozvěděli, zda je součástí dohody také nějaká finanční výpomoc, ale na druhou stranu se v podstatě potvrdily předchozí dohady o zeštíhlení firmy.

Firma BlackBerry totiž chtěla redukovat své produktové portfolio a orientovat se především na podnikový trh a své tradiční zákazníky. Pod taktovkou Foxconnu by zase měl probíhat vývoj, výroba a prodej telefonů na nových trzích, takže nejspíše půjde o spotřebitelské produkty.

Zdroj: X-bit labs
reklama
reklama
reklama