Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

BlackBerry Mercury: dostane příští ostružina klávesnici?

21.10.2016, Jáchym Šlik, aktualita
BlackBerry letos představilo jeden smartphone, další je hned za rohem a o třetím už vyplouvají na povrch některé informace. Právě poslednní model by se mohl vrátit k tradiční konstrukci s fyzickou QWERTY klávesnicí.
Před pár týdny BlackBerry potvrdilo, že končí s vývojem i výrobou vlastních smartphonů, aby se mohlo plně soustředit na software. Telefony s ostružinovým logem ovšem máme nadále vídat, i když se o ně postarají partneři. Takovým příkladem je už prodávaný model BlackBerry DTEK50, stejně jako očekávaný DTEK60. Oba jsou vlastně převlečenými Alcately od čínské společnosti TCL. A už se začíná mluvit o třetím ostružinovém smartphonu, který by tentokrát nemusel spoléhat jen na dotykový displej, ale také QWERTY klávesnicí, která je pro BlackBerry typická. Zařízení zatím známe jen pod kódovým označením Mercury.

Telefon má být vybaven 4,5“ displejem s poměrem stran 3:2, který už sám o sobě naznačuje přítomnost klávesnice pod ním. O pohon se údajně postará osmijádrový procesor Qualcomm Snapdragon 625 doplněný o 3GB RAM a 32GB interní úložiště. Dále se spekuluje o 18MPx zadním a 8MPx předním fotoaparátu, baterii s kapacitou 3 400 mAh a operačním systému Android 7.0 Nougat, který by měl mít řadu vychytávek pro zlepšení bezpečnosti a produktivity.
Ukázka nového patentu


Využita by mohl být také nový způsob odemykání zařízení, který si BlackBerry před pár dny nechalo patentovat. Spočívá v gestu, které uživatel „nakreslí“ na povrchu QWERTY klávesnice, která by tak mohla být citlivá nejen na stisk, ale také na dotyk. Popis patentu dále uvádí, že odemknutí může být podmíněno provedením hesla v určité části klávesnice, klidně by tak mohlo jít o alternativní způsob psaní na fyzické klávesnice. Místo zadávání hesla vyťukáváním jednotlivých kláves by stačilo prstem postupně propojit písmena, ze kterých se heslo skládá.

V tuto chvíli není jasné, zda BlackBerry Mercury, stejně jako předchozí modely, vyrobí společnost TCL. Na oficiální představení smartphonu si možná ještě pár měsíců počkámeV souvislosti s touto firmou se nedávno objevila také informace o licencování systému BlackBerry 10, který by se tak mohl dostat na telefony jiných značek.

Zdroj: Phonearena.com (1, 2)
reklama