www.svetmobilne.cz
>
>
>

Autonomní auta Volvo využijí HW od Nvidie

Autonomní auta Volvo využijí HW od Nvidie
, , aktualita
Pro fungování autonomních aut je potřeba mít spoustu senzorů a výkonný hardware, který tyto vstupy dokáže rychle zpracovat. Automobilka Volvo nyní oznamuje, že k tomu bude využívat platformu Nvidia Drive.
K oblíbeným
reklama
Algoritmy pro zpracování vstupů ze senzorů autonomních aut stejně jako algoritmy umělé inteligence, které se na jejich základě rozhodují, co má autonomní vůz udělat, vyžadují vysoký výpočetní výkon. Přitom musí jít o dostatečně malé a úsporné řešení. Už roky pro tuto oblast vyvíjí hardware společnost Nvidia, která tak upotřebila svou neúspěšnou mobilní platformu Tegra. Její platforma pro autonomní vozy nese název Nvidia Drive a dalším partnerem, který ji využije při vývoji těchto vozů, je švédská automobilka Volvo.
 
Autobusy a nákladní vozy Volvo
 
klikněte pro zvětšení
 
Půjde zejména o autobusy a nákladní vozy pro nejrůznější účely (doprava běžného nákladu, přeprava odpadu a materiálů pro recyklaci, vozy v dolech, na stavbách nebo pro těžbu dřeva). Konkrétně půjde o využití platformy Drive AGX Pegasus a vývoj bude probíhat jak v USA v Silicon Valley (Santa Clara, Kalifornie), tak i v Gothenburgu ve Švédsku. Nejprve se Volvo chce soustředit na první část problému, tedy zpracování obrazových a jiných dat ze senzorů, lokalizaci na mapě a plánování trasy.
 
Připomeňme ještě, že autonomní trucky Volvo nejsou nic nového, před pár dny Volvo spustilo pilotní projekt autonomní dopravy pomocí elektrických trucků Vera bez kabiny. Pomocí autonomních vozů, které jsou schopny jezdit 24 hodin denně (pokud nejde o elektromobily, které se musí také někdy nabíjet), by se dle analytiků mohlo dosáhnout 45% snížení nákladů na logistiku.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung uvedl odolný tablet Galaxy Tab Active 3 Samsung uvedl odolný tablet Galaxy Tab Active 3
Samsung je jednou z mála společností, která nadále aktivně vyvíjí tablety. Novinkou v jejím výrobním programu je nyní Galaxy Tab Active 3. Jak už napovídá název, jde o vysoce odolnou variantu tabletu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes ukázal funkční prototyp eko elektromobilu Vision AVTR s AI Mercedes ukázal funkční prototyp eko elektromobilu Vision AVTR s AI
Mercedes-Benz vyvinul velmi zajímavý elektromobil Vision AVTR na motivy filmu Avatar. Nyní představil i jeho funkční prototyp. Uvidíte způsob jeho ovládání, schopnost krabího pohybu i další detaily.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Exynos 2100 by s 5nm technologií měl běžet na 2,91 GHz Samsung Exynos 2100 by s 5nm technologií měl běžet na 2,91 GHz
Samsung chystá nové procesory Exynos a nyní se začíná místo modelu 1000 mluvit o verzi 2100. Ta by měla mít 8 jader a to nejrychlejší má běžet až na frekvenci 2,91 GHz. I proto by neměl stačit na Snapdragon 875.
28.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Apple iOS 14 už běží na čtvrtině zařízení Apple iOS 14 už běží na čtvrtině zařízení
Nový mobilní operační systém Apple iOS 14 zažil opravdu rychlý start. Za necelý týden se dostal na více než 25 % zařízení. Novinkou jsou např. widgety, které lze umístit mezi ikonky aplikací.
22.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps
Společnost Sony nadále vyvíjí smartphony a své štěstí chce zkusit s novým modelem Xperia 5 II. Ten je zajímavý především tím, že jako první zvládá natáčení 4K videa při 120 fps. Máme zde i 120Hz displej.
20.9.2020, aktualita, Milan Šurkala