www.svetmobilne.cz
>
>
>

Autonomní auta Volvo využijí HW od Nvidie

Autonomní auta Volvo využijí HW od Nvidie
, , aktualita
Pro fungování autonomních aut je potřeba mít spoustu senzorů a výkonný hardware, který tyto vstupy dokáže rychle zpracovat. Automobilka Volvo nyní oznamuje, že k tomu bude využívat platformu Nvidia Drive.
K oblíbeným
reklama
Algoritmy pro zpracování vstupů ze senzorů autonomních aut stejně jako algoritmy umělé inteligence, které se na jejich základě rozhodují, co má autonomní vůz udělat, vyžadují vysoký výpočetní výkon. Přitom musí jít o dostatečně malé a úsporné řešení. Už roky pro tuto oblast vyvíjí hardware společnost Nvidia, která tak upotřebila svou neúspěšnou mobilní platformu Tegra. Její platforma pro autonomní vozy nese název Nvidia Drive a dalším partnerem, který ji využije při vývoji těchto vozů, je švédská automobilka Volvo.
 
Autobusy a nákladní vozy Volvo
 
klikněte pro zvětšení
 
Půjde zejména o autobusy a nákladní vozy pro nejrůznější účely (doprava běžného nákladu, přeprava odpadu a materiálů pro recyklaci, vozy v dolech, na stavbách nebo pro těžbu dřeva). Konkrétně půjde o využití platformy Drive AGX Pegasus a vývoj bude probíhat jak v USA v Silicon Valley (Santa Clara, Kalifornie), tak i v Gothenburgu ve Švédsku. Nejprve se Volvo chce soustředit na první část problému, tedy zpracování obrazových a jiných dat ze senzorů, lokalizaci na mapě a plánování trasy.
 
Připomeňme ještě, že autonomní trucky Volvo nejsou nic nového, před pár dny Volvo spustilo pilotní projekt autonomní dopravy pomocí elektrických trucků Vera bez kabiny. Pomocí autonomních vozů, které jsou schopny jezdit 24 hodin denně (pokud nejde o elektromobily, které se musí také někdy nabíjet), by se dle analytiků mohlo dosáhnout 45% snížení nákladů na logistiku.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vivo NEX 3 5G přichází s displejem pokrývajícím 99,6 % přídě Vivo NEX 3 5G přichází s displejem pokrývajícím 99,6 % přídě

Nový high-endový telefon Vivo NEX 3 představuje zajímavý Waterfall FullView Display, který pokrývá neuvěřitelných 99,6 % plochy přední strany. Také bude nabízen ve verzi s podporou 5G mobilních sítí. 

Včera, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft Surface Laptop 3 asi vymění Intel za AMD Ryzen Microsoft Surface Laptop 3 asi vymění Intel za AMD Ryzen

Velkým vítězstvím pro AMD by mohl být další velký hráč, který by používal jeho procesory. Podle uniklých zpráv to vypadá, že by se nové mobilní Ryzeny měly objevit v noteboocích Microsoft Surface Laptop 3.

Včera, aktualita, Milan Šurkala
Electrify America spustila první 800V rychlonabíječku Electrify America spustila první 800V rychlonabíječku
Zatímco většina elektromobilů používá 400V systémy, pro rychlejší nabíjení je mnohem vhodnější vyšší napětí 800V. To využívá např. Porsche Taycan a pro něj už v USA stojí první 800V nabíječka od Electrify America.
16.9.2019, aktualita, Milan Šurkala
Byton M-Byte, elektrické SUV se 48" displejem Byton M-Byte, elektrické SUV se 48" displejem
Čínská automobilka Byton chce dobýt nejen Evropu se svým novým elektrickým SUV M-Byte. To má být k mání za docela atraktivní cenu a zajímavostí bude např. i obrovský 48" displej místo přístrojové desky.
14.9.2019, aktualita, Milan Šurkala
Moderní Land Rover Defender přijíždí Moderní Land Rover Defender přijíždí
Legendární Land Rover Defender se přestal vyrábět před několika lety a nyní se objevuje jeho moderní varianta. Opět bude k dispozici ve verzích 90 a 110, přičemž si budete moci vybrat i hybridní variantu.
14.9.2019, aktualita, Milan Šurkala