www.svetmobilne.cz
>
>
>

Autonomní auta Volvo využijí HW od Nvidie

Autonomní auta Volvo využijí HW od Nvidie
, , aktualita
Pro fungování autonomních aut je potřeba mít spoustu senzorů a výkonný hardware, který tyto vstupy dokáže rychle zpracovat. Automobilka Volvo nyní oznamuje, že k tomu bude využívat platformu Nvidia Drive.
K oblíbeným
reklama
Algoritmy pro zpracování vstupů ze senzorů autonomních aut stejně jako algoritmy umělé inteligence, které se na jejich základě rozhodují, co má autonomní vůz udělat, vyžadují vysoký výpočetní výkon. Přitom musí jít o dostatečně malé a úsporné řešení. Už roky pro tuto oblast vyvíjí hardware společnost Nvidia, která tak upotřebila svou neúspěšnou mobilní platformu Tegra. Její platforma pro autonomní vozy nese název Nvidia Drive a dalším partnerem, který ji využije při vývoji těchto vozů, je švédská automobilka Volvo.
 
Autobusy a nákladní vozy Volvo
 
klikněte pro zvětšení
 
Půjde zejména o autobusy a nákladní vozy pro nejrůznější účely (doprava běžného nákladu, přeprava odpadu a materiálů pro recyklaci, vozy v dolech, na stavbách nebo pro těžbu dřeva). Konkrétně půjde o využití platformy Drive AGX Pegasus a vývoj bude probíhat jak v USA v Silicon Valley (Santa Clara, Kalifornie), tak i v Gothenburgu ve Švédsku. Nejprve se Volvo chce soustředit na první část problému, tedy zpracování obrazových a jiných dat ze senzorů, lokalizaci na mapě a plánování trasy.
 
Připomeňme ještě, že autonomní trucky Volvo nejsou nic nového, před pár dny Volvo spustilo pilotní projekt autonomní dopravy pomocí elektrických trucků Vera bez kabiny. Pomocí autonomních vozů, které jsou schopny jezdit 24 hodin denně (pokud nejde o elektromobily, které se musí také někdy nabíjet), by se dle analytiků mohlo dosáhnout 45% snížení nákladů na logistiku.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Qualcomm Snapdragon 855 Plus zrychluje na 2,96 GHz Qualcomm Snapdragon 855 Plus zrychluje na 2,96 GHz
Qualcomm přišel a vylepšenou verzí procesoru Snapdragon 855 Plus. Novinka dostává vyšší takt Prime jádra, které činí 2,96 GHz. Vylepšen byl mimo jiné také grafický výkon a rychlost čipu pro umělou inteligenci.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Apple vyšetřuje vznícení iPhonu 6 v rukou 11leté dívky Apple vyšetřuje vznícení iPhonu 6 v rukou 11leté dívky
Lithiové akumulátory jsou vrtkavé a nepříliš bezpečné, o čemž se přesvědčila i 11letá dívenka v Kalifornii. Její smartphone Apple iPhone 6 se jí totiž při používání vznítil v ruce a posléze celý shořel.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Adware "Agent Smith" měnil aplikace, napadl 25 milionů telefonů Adware "Agent Smith" měnil aplikace, napadl 25 milionů telefonů
Světem aplikací pro Android se začal šířit pokročilý adware nazvaný Agent Smith nazvaný podle záporáka z Matrixu. Ten dokázal měnit legitimní aplikace a strkat do nich reklamy, z čehož hackeři pochopitelně profitovali.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Elektrický koncept Bentley EXP 100GT si hraje se světlem Elektrický koncept Bentley EXP 100GT si hraje se světlem
Bentley ukázal koncept svého elektrického superluxusního vozu budoucnosti, modelu EXP 100GT. Má 4 elektromotory, exotické a netradiční materiály, skleněný strop pak vytváří neobvyklou hru světel.
14.7.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
OPPO Reno Z přichází s 6,4" AMOLED displejem OPPO Reno Z přichází s 6,4" AMOLED displejem
Společnost OPPO představuje nový high-endový smartphone Reno Z, který chce být velmi slušným fotomobilem s vysokou výdrží. Přináší 48MPx snímač vzadu, 32MPx čip vepředu a velký 6,4" AMOLED displej.
13.7.2019, aktualita, Milan Šurkala