Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Asus to patrně vzdává s chytrými hodinkami ZenWatch

21.5.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Asus v těchto dnech aktualizuje své ZenWatch 3 na Android Wear 2.0, ale možná se jedná o na dlouhou dobu poslední zprávu, která se týká chytrých hodinek této značky. Asus totiž podle spekulací končí s tímto typem produktů.
I když se to podle počtu dostupných modelů nemusí zdát, trh s chytrými hodinkami je stále poměrně malý a navíc kolísavý - nedochází tedy k jeho rychlému růstu, kteří mnozí očekávali. Může to znamenat, že uživatelé tento typ produktů nepotřebují, alespoň ne v současné podobě. Navíc většinu trhu ovládá Apple, který v prvním čtvrtletí letošního roku prodal 3,5 milionu chytrých hodinek, tedy více než polovinu. Zatímco Apple počítá prodané kusy na miliony, jiní výrobci možná jen v tisících. A přitom se jedná o jinak úspěšné značky, které však v tomto segmentu prozatím nedokázaly uspět.

Příkladem je Asus, který nabízí svou řadu chytrých hodinek ZenWatch. Podle údajů, které získal web DigiTimes, však společnost prodá jen pět až šest tisíc kusů měsíčně. To jsou nesrovnatelně nižší čísla, než která slýcháváme v souvislosti s Apple Watch či jinými konkurenčními produkty. Asus se podle nepotvrzené spekulace z trhu s chytrými hodinkami stáhne, v blízké budoucnosti bychom tedy neměli očekávat žádný nový model ZenWatch. Taiwanský výrobce přitom není v tomto segmentu žádným nováčkem, první generaci představil už v roce 2014 a nyní prodává již třetí, která se vyznačuje velkým kulatým AMOLED displejem a elegantním designem.

Konkurence je ovšem silná a poptávka uživatelů nedostatečná, což rozhodně není příznivá kombinace. Lenovo už dříve připustilo, že představení nového modelu hodinek Moto 360 každý rok je za současné situace zbytečné, ale na rozdíl od Asusu se trh pravděpodobně nechystá opustit. Ani v případě Asusu však odchod nejspíš nebude trvalý. Chytré hodinky se neustále vyvíjejí a je pravděpodobné, že v budoucnu výrobci dosáhnou modelů, které by měly tenký design a dostatečně dlouhou výdrž baterie.

Na závěr však přece jen jedna pozitivní zpráva. I přes to, že Asus patrně končí s chytrými hodinkami, neukončil aktualizace již prodávaných modelů. Tento týden ve spolupráci s Googlem zahájil update ZenWatch 3 na Android Wear 2.0. Jak ovšem bývá zvykem, aktualizace je distribuována postupně, takže může chvíli trvat, než se dostane ke všem uživatelům.

Zdroj: Digitimes.com, Androidpolice.com
reklama