Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Aston Martin přichází s limitovaným DBS GT Zagato

10.7.2019, Milan Šurkala, aktualita
Aston Martin představil speciál 19 kusů vozů DB4 GT Zagato Continuation a DBS GT Zagato. Ten první bude nově vyrobenou replikou skoro 60 let starého modelu, druhý pak bude zbrusu nový model s karbonovou střechou.
Společnost Aston Martin představila novou kolekci 19 vozů DBZ Centenary Collection, která se bude skládat z vozu DB4 GT Zagato Continuation a DBS GT Zagato. V případě toho prvního půjde o repliku legendárního modelu. Půjde tak sice o zbrusu nově vyrobené auto, ale to bude postaveno podle specifikací 58 let starého modelu. Takové auto už pochopitelně nedostanete na značky, takže jde vyloženě jen o vůz, který smí na závodní okruhy, ale nikoli na běžné silnice. Bude mít totiž také nově vyrobený motor dle původních specifikací, tedy řadový šestiválec s výkonem 380 koní (cca 280 kW) a čtyřstupňový manuál. Ten rozhodně neprojde dnešními emisními normami.
 
Aston Martin DBZ Centenary Collection
 
klikněte pro zvětšení
 
DBS GT Zagato pak bude moderní vůz, který vychází z konceptu Aston Martin DBS Superleggera. Toto auto přináší působivý moderní design s několika zajímavými prvky. Jedním z nich je absence zadního okna. Celá střecha je totiž z karbonu a táhne se takto až do zadní části vozu. Pokud chcete výhled dozadu, je zde zadní kamera. Další zajímavostí je také přední maska. Ta má 108 pohyblivých částí z uhlíkových vláken pro aktivní aerodynamiku.
 
Aston Martin DBZ Centenary Collection
 
klikněte pro zvětšení
 
V případě nového modelu tu bude 5,2litrový motor V12 se dvěma turbodmychadly. Výkon ani dynamické výkonu vozu však nebyly zveřejněny. Víme však to, že repliky DB4 GT Zagato Continuation bude Aston Martin vyrábět už letos, DBS GT Zagato pak zákazníci dostanou v příštím roce. Cena za oba vozy (prodávány jsou v "setu") činí 6 milionů liber, tedy cca 170 milionů Kč.
 
Aston Martin DBZ Centenary Collection
 
klikněte pro zvětšení
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama