www.svetmobilne.cz
>
>

Aston Martin přichází s limitovaným DBS GT Zagato

Aston Martin přichází s limitovaným DBS GT Zagato
, , aktualita
Aston Martin představil speciál 19 kusů vozů DB4 GT Zagato Continuation a DBS GT Zagato. Ten první bude nově vyrobenou replikou skoro 60 let starého modelu, druhý pak bude zbrusu nový model s karbonovou střechou.
K oblíbeným
reklama
Společnost Aston Martin představila novou kolekci 19 vozů DBZ Centenary Collection, která se bude skládat z vozu DB4 GT Zagato Continuation a DBS GT Zagato. V případě toho prvního půjde o repliku legendárního modelu. Půjde tak sice o zbrusu nově vyrobené auto, ale to bude postaveno podle specifikací 58 let starého modelu. Takové auto už pochopitelně nedostanete na značky, takže jde vyloženě jen o vůz, který smí na závodní okruhy, ale nikoli na běžné silnice. Bude mít totiž také nově vyrobený motor dle původních specifikací, tedy řadový šestiválec s výkonem 380 koní (cca 280 kW) a čtyřstupňový manuál. Ten rozhodně neprojde dnešními emisními normami.
 
Aston Martin DBZ Centenary Collection
 
klikněte pro zvětšení
 
DBS GT Zagato pak bude moderní vůz, který vychází z konceptu Aston Martin DBS Superleggera. Toto auto přináší působivý moderní design s několika zajímavými prvky. Jedním z nich je absence zadního okna. Celá střecha je totiž z karbonu a táhne se takto až do zadní části vozu. Pokud chcete výhled dozadu, je zde zadní kamera. Další zajímavostí je také přední maska. Ta má 108 pohyblivých částí z uhlíkových vláken pro aktivní aerodynamiku.
 
Aston Martin DBZ Centenary Collection
 
klikněte pro zvětšení
 
V případě nového modelu tu bude 5,2litrový motor V12 se dvěma turbodmychadly. Výkon ani dynamické výkonu vozu však nebyly zveřejněny. Víme však to, že repliky DB4 GT Zagato Continuation bude Aston Martin vyrábět už letos, DBS GT Zagato pak zákazníci dostanou v příštím roce. Cena za oba vozy (prodávány jsou v "setu") činí 6 milionů liber, tedy cca 170 milionů Kč.
 
Aston Martin DBZ Centenary Collection
 
klikněte pro zvětšení
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
CPU Apple A14 Bionic má být o 40 % výkonnější než A13 CPU Apple A14 Bionic má být o 40 % výkonnější než A13
Už za pár týdnů by se měly představit nové telefony Apple iPhone 12 a s nimi i nové procesory Apple A14 Bionic. Podle nových úniků by tyto 5nm procesory měly nabídnout výrazně vyšší výkon, hovoří se až o 40 %.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
ČTÚ vyhlásil výběrové řízení na frekvence pro 5G připojení ČTÚ vyhlásil výběrové řízení na frekvence pro 5G připojení
Pomalu se nám blíží doba masivního nástupu technologie 5G. Český telekomunikační úřad tak nyní vyhlásil výběrové řízení, které má přidělit rádiové frekvence pro 5G sítě a počítá i s novými operátory, což se těm starým ani trochu nelíbí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Huawei v potížích: sklady s procesory dochází, TSMC nebude vyrábět Kiriny Huawei v potížích: sklady s procesory dochází, TSMC nebude vyrábět Kiriny
Huawei má čím dál tím těžší pozici. I když je největším producentem telefonů na světě, brzy nebude mít k dispozici nové procesory. Zásoby se tenčí a TSMC pro něj ani nebude vyrábět nové, takže hrozí konec i jeho vlastním procesorům Kirin.
9.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu
Samsung představil spoustu novinek a jsou mezi nimi i nové chytré hodinky Galaxy Watch 3. Ty dostávají detekci pádu i rozšířenou sadu zdravotních aplikací. Umí monitorovat množství kyslíku v krvi a další užitečné parametry.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+ Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+
Dalšími novinkami z dílen společnosti Samsung jsou dva nové tablety Galaxy Tab S7 a S7+. Mají design s tenkými rámečky a k dispozici budou s úhlopříčkami 11" a 12,4". Tím chtějí konkurovat iPadům Pro.
6.8.2020, aktualita, Milan Šurkala