www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Apple iPhone 13 by měl dostat 1TB verzi i více stabilizovaných fotomodulů

Apple iPhone 13 by měl dostat 1TB verzi i více stabilizovaných fotomodulů
, , aktualita
Na nový smartphone iPhone 13 si budeme muset počkat ještě půl roku, ale už nyní se objevují informace o tom, co by měl přinést. Hovoří se o větší 1TB variantě Pro a také větším množství stabilizovaných fotomodulů.
K oblíbeným
reklama
Nový Apple iPhone 13 se patrně představí v půli záři jako skoro každý rok. Na Internetu se ale už nyní objevují informace, že by se měla objevit i verze s 1TB kapacitou interního úložiště u verzí Pro (ta byla prozatím vyhrazena tabletům iPad Pro). Dále se často hovoří i o tom, že by se LiDAR měl objevit v celé řadě telefonů, tedy jak ve verzích iPhone 13 Pro, tak i klasických iPhone 13 včetně verze mini. Dostat by se mělo i na 120Hz frekvenci displeje.
 
Apple iPhone 12 Pro
 
Dalšího zlepšení by se mělo dostat v oblasti fotoaparátů. Zatímco iPhone 11 byl v tomto docela přímočarý a moduly byly napříč všemi verzemi v podstatě totožné (ne-Pro varianta akorát neměla teleobjektiv), u iPhonů 12 se v tom udělal docela nepořádek. Vedle absence teleobjektivu u základních variant totiž verze 12 Pro Max dostala navíc větší snímač u hlavního modulu a také delší teleobjektiv, takže se už začaly lišit i Pro verze mezi sebou. Nově by ale i iPhone 13 Pro měl údajně dostat teleobjektiv z verze Max. Ten nabízí přepočtených 65 mm místo 52 mm, a tak by mělo dojít ke sjednocení.
 
Poslední informace hovoří o tom, že by se nového standardně širokoúhlého modulu s cca 1/1,9" senzorem a mechanickou stabilizací čipu měly dočkat všechny verze. Také přichází informace, že by se stabilizace měla dostat i na ultra-širokoúhlý modul, který má dostat také autofokus. Některé zdroje hovoří i o zlepšení jeho světelnosti z F2,4 na F1,8. Bohužel to stále nevypadá, že by základní verze iPhone 13 a 13 mini měly dostat teleobjektiv, což bych třeba osobně uvítal více než LiDAR.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem
Sony uvedlo dva nové mobilní telefony Xperia 1 III a Xperia 5 III. Oba dva míří především na náročnější tvůrce obsahu. V případě prvního modelu tu máme dokonce 4K displej. Oba pak mají telemodul s optickým zoomem na přepočtených 105 mm.
15.4.2021, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Apple iPhone 11 Pro s posunutým logem se prodal za 2700 USD Apple iPhone 11 Pro s posunutým logem se prodal za 2700 USD
Výrobní vada nemusí být vždy jen ke škodě. V případě telefonu Apple iPhone 11 Pro totiž paradoxně výrazně zvýšila cenu telefonu. Ten měl na zadní straně špatně umístěné logo nakousnutého jablka.
14.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Softwarový bug může z elektrického Fordu Mustang Mach-E udělat velké těžítko Softwarový bug může z elektrického Fordu Mustang Mach-E udělat velké těžítko
Přemíra elektroniky a softwaru dokáže potrápit nejednoho majitele takového produktu. Elektromobily Ford Mustang Mach-E se tak mohou stát velkými těžítky kvůli softwarové chybě. Přestože je hlavní akumulátor nabitý, auto "nemá šťávu".
9.4.2021, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Apple iOS 14 už běží na 90 % iPhonů Apple iOS 14 už běží na 90 % iPhonů
I když mnozí přičítají Applu plánované zastarávání, je pravdou, že snad žádná konkurence nemá tak dlouhodobou softwarovou podporu jako on. I to se projevuje na tom, že už 90 % iPhonů má novou verzi iOS 14.
9.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Nabíjecí auta získala v Británii 14% tržní podíl, elektrifikovaná mají 41 % Nabíjecí auta získala v Británii 14% tržní podíl, elektrifikovaná mají 41 %
Prodeje elektrifikovaných vozů rychle rostou a máme zde např. zajímavá data z Velké Británie za březen letošního roku. Elektrifikovaná auta zde mají více než 41% tržní podíl, nabíjecí se pak dostala na téměř 14 %.
7.4.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář