reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Google News  |   Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Apple chce změnit značení iPhonů, může tím způsobit zmatek

, , aktualita
Apple by mohl u letošních iPhonů změnit systém značení. Cílem je sice zjednodušení názvu, ale z dlouhodobého hlediska by nové názvy byly pro zákazníka spíše matoucí a znesnadňovaly by porovnání jednotlivých modelů.
Značení iPhonů se mnoho let drželo poměrně snadno pochopitelného mustru, který byl ovšem narušen v loňském roce. Místo iPhonu 7s a 7s Plus totiž americký výrobce představil rovnou iPhone 8 a 8 Plus. Dosud bylo přitom zvykem, že každá druhý rok došlo jen k menšímu updatu modelů, což značilo přidání písmenka „s“ za číslovku značící generaci. Kromě toho byl vloni uveden iPhone X, kde „X“ v názvu představuje římskou číslovku 10. To znamená, že při dodržení dosavadního schématu značení by se letošní modely jmenovaly iPhone 9, ale za rok už by Applu došla čísla, pokud by tedy nechtěl dvě desítky.
 
 
iPhone 8 a iPhone 8 Plus v červené variantě (PRODUCT)RED Special Edition
 
Dříve či později jsme tedy mohli očekávat změnu značení iPhonů, o které nyní informoval web AppleInsider.com. Analytik Robert Cihra ze společnosti Guggenheim tvrdí, že Apple z názvu nižších modelů iPhonů s LCD displejem, to znamená nástupců iPhonů 8 a 8 Plus, odstraní číslovku. Tyto telefony by se tedy mohly jmenovat jen nový iPhone, pro usnadnění orientace se potom nejspíš v obchodech objeví ještě označení iPhone (2018) či iPhone (2019). Prémiových modelů iPhone X se tato změna přímo netýká, neboť ty budou nadále odlišeny písmenem/číslovkou „X“.
 
Z dlouhodobého hlediska by ovšem změna značení iPhonů mohla přinést problémy pro zákazníky, neboť znesnadní orientaci mezi jednotlivými modely i jejich případné porovnávání. Připomeňme, že několik změn názvů provedl Apple v případě svých tabletů iPad a výsledkem je dost matoucí značení. Nezapomeňme, že spekulace o přejmenování iPhonů nemusí být nakonec zcela přesné, ale určité k nějaké změně letos či příští rok dojde.
 


reklama
reklama
reklama