reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

Ani Dell neplánuje tablety s novými Windows RT

, , aktualita
Ani Dell neplánuje tablety s novými Windows RT
Společnost Dell se rozhodla, že bude ignorovat novou verzi systému Windows RT, která přijde na trh společně s vylepšenými Windows 8.1. Nemá tedy v plánované nabídce nic, co by tento systém využívalo, takže to vypadá, že to zůstane čistě na Surface.
Ani Dell neplánuje tablety s novými Windows RT
Zatímco Microsoft si navzdory předchozímu neúspěchu připravil nové tablety Surface ve verzi pro vylepšené Windows 8.1 RT přicházející na trh společně s Windows 8.1, společnost Dell dle nejnovějších zpráv do tohoto podniku nepůjde. Tablety Dell XPS 10 s Windows RT byly odstraněny z nabídky této firmy. Surface jsou tedy jediné produkty v nabídce, které využívají Windows RT a nevypadá to, že by se k nim připojily modely jiné značky.

Není se ani čemu divit, když první verze tabletů s Windows RT se téměř neprodávaly. Samsung svůj ATIV Tab rovnou po několika měsících stáhnul z trhu. K tomu velmi přispěl fakt, že na Windows RT nepracují klasické aplikace pro desktopové systémy Windows a nabídka aplikací pro Metro je u RT i nadále velmi omezená. Nyní se také objevil další důvod se jménem Intel Bay Trail-T. Jedná se o procesory x86, jež mohou spotřebou i výkonem směle konkurovat procesorům ARM, čili na nich budeme moci provozovat plnohodnotné Windows 8.1 a takové tablety jsou mnohem zajímavější a jistě i použitelnější než tablety s Windows RT.

Na dnešním trhu tedy zůstávají Windows RT pouze v nabídce Microsoftu a ostatními výrobci jsou nepovšimnuty. Dell se chce dle vlastních slov zaměřit na tablety s plnou verzí Windows 8.1 a plány pro využití Windows RT nemá ani Asus, Samsung či Lenovo, které však stejně jako Dell chtějí přinést tablety či zařízení 2 v 1 s Windows 8.1.

Microsoft v nedávném rozhovoru také nepřímo připustil, že systémy Windows Phone a Windows RT by se mohly sloučit v jeden. Windows Phone by tak v podstatě pozřel svého tabletového bratříčka, jenž je nyní na okraji zájmu a dle toho vypadá také počet a kvalita jeho dostupných aplikací. Microsoft zdůraznil, že v budoucnu bude na trh uvedeno mnoho tabletů s procesory ARM a systémem Windows a že již nyní pracuje na sjednocení platforem a také na tom, aby aplikace mohly běžet na všech.

Nezbývá než si přát, aby se mu to povedlo co nejdříve. Jenomže i poté tu bude otázka, zda tablety s procesory ARM a novým systémem schopným pracovat s aplikační základnou Windows Phone budou lepší volbou v porovnání s tablety s CPU x86 a desktopovými Windows 8.1.

Zdroj: X-bit labs