reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

Android Auto, navigace smartphonem s Google Maps poprvé v Hyundai Sonata

, , aktualita
Android Auto, navigace smartphonem s Google Maps poprvé v Hyundai Sonata
Moderní auta mají čím dál více technologií a projekt Googlu Android Auto je nyní poprvé realizován u reálného vozidla. Dostala jej americká verze vozu Hyundai Sonata a můžete snadno nahradit navigaci tou v mobilu.
Android Auto, navigace smartphonem s Google Maps poprvé v Hyundai Sonata
Stejně tak jako Apple pracuje na svém CarPlay, má i Google svoje Android Auto. Jde o technologii, která spojí mobilní telefon s autem a dovolí inteligentně využívat některé jeho schopnosti. Připojení je velmi jednoduché, stačí smartphone strčit do USB portu, spustit aplikaci Android Auto, která dovoluje využívat schopnosti mobilního telefonu a tu už je pak možné ovládat přes displej navigace v autě. Asi nepřekvapí takové věci jako je přehrávání hudby, což ostatně není nic nového.


Android Auto Hyundai Sonata


Google Android Auto se nyní poprvé oficiálně objevuje, a to v americké verzi sedanu Hyundai Sonata 2015. Díky tomuto systému je možné navíc využít i třeba navigaci Google Maps z mobilního telefonu. Zatímco běžné vestavěné navigace mají často větší či menší problémy a nemálo lidí dává ještě stále přednost klasickým spolehlivějším externím navigacím či právě mobilním telefonům, nyní se navigace z mobilního telefonu ukáže na velké 8" obrazovce vestavěné navigace. Okamžitě tak můžete využít i své oblíbené body, které už máte v Google Maps uloženy.


Hyundai Sonata 2015


Podporován je operační systém Google Android 5.0 Lollipop a novější. Aktualizaci softwaru je zatím nutné provést u dealera i po již prodané Sonaty (verze s navigací), ale brzy chce Hyundai nabízet i instalační balíček pro USB klíčenku s možností instalace uživatelem. Podporou Google Maps a Play Music ale výčet aplikací, které lze ovládat přes Android Auto, zdaleka nekončí. Lze volat, psát zprávy, využít Skype, Spotify a mnoho dalších.

My v Evropě si zatím na první auto s aplikací Android Auto musíme počkat, dá se ale předpokládat, že to nebude dlouho trvat. Do konce roku 2015 se předpokládá, že bude po světě jezdit už 1,5 milionu aut s podporou Android Auto a do roku 2020 by to mělo být přes 68 milionů.

Zdroj: wired.com, hyundainews.com