www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Analytici hovoří o slabších předobjednávkách iPhonů XS

Analytici hovoří o slabších předobjednávkách iPhonů XS
, , aktualita
Více analytiků se shodlo, že vidí náznaky slabších předobjednávek v případě nových telefonů iPhone XS než tomu bylo u iPhonu X. Problémem je nejen velká cena, ale také relativně levný a přitom solidní iPhone XR.
K oblíbeným
reklama
Která z novinek Applu vás zaujala nejvíce?
V anketě lze hlasovat do 18.10.2019. Počet hlasujících: 1
Apple Watch 4 0 % Apple iPhone XS 100 % 100% Apple iPhone XS Max 0 % Aple iPhone XR 0 %
Několik analytiků zabývající se společností Apple tvrdí, že nové iPhony XS nebyly u zákazníků přijaty s nějak nadměrným nadšením, přičemž to připisují také jejich vysoké ceně. Tím se ale rozhodně nedá říci, že by vůbec nebyly úspěšné. Zatímco u iPhonu X se předpokládá, že za první tři dny předprodejů bylo zaznamenáno okolo 12 milionů objednávek, pro iPhone XS a XS Max se hovoří o číslu někde kolem 10 milionů. Tak to aspoň tvrdí Jun Zhang z Rosenblatt Securities. Přesto říká, že do konce roku očekává produkci 35-36 milionů těchto telefonů, tedy zhruba na stejné úrovni jako u iPhonu X (těch bylo do konce minulého roku vyrobeno 36 milionů).
 
Apple iPhone XS a XS Max
 
Podobně to vidí Ming-Chi Kuo z KeyBanc Capital Markets. Ten na základě indicií vidí menší než předpokládaný zájem o iPhone XS, nicméně zájem o velkou variantu iPhone XS Max dle jeho názoru odpovídá jeho původním předpokladům a vidí velký zájem především v Číně. Hovoří o tom, že u zákazníků bude větší varianta prodávanější asi v poměru 2:1 k menší. Naproti tomu se mu zdá, že lidé čekají na iPhone XR, který je stále velmi solidním telefonem za výrazně nižší cenu než předchozí dva. Zdá se mu, že tento telefon bude pro Apple trefa do černého. Velký úspěchem v předprodejích se dle jeho slov mohou chlubit hodinky Apple Watch 4.
 
Jeffrey Kvaal z Nomura Instinet pak oběma předchozím analytikům trochu oponuje a tvrdí, že předobjednávky jsou zhruba v témže objemu jako minulý rok u iPhonu X. Výrobci komponent pro Apple nicméně vyjadřují mírné obavy, že zatímco obvykle nestíhají dodávat, tentokrát možná budou mít i trochu "volno".
 
A jak to vidíte vy? Která z novinek Applu se vám líbí nejvíce?
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Plug-in hybridy: proč jsou papírové spotřeby úplně mimo? Plug-in hybridy: proč jsou papírové spotřeby úplně mimo?
Už dobře víme, že se papírové spotřeby aut velmi často rozcházejí s realitou dosahovanou na silnicích. Největší kouzla ale výrobci jednoznačně vytváří u plug-in hybridů. Proč tomu tak je a kdo za to vlastně může?
Dnes, článek, Milan Šurkala
Huawei potvrdilo skládací Mate X na září s Androidem Huawei potvrdilo skládací Mate X na září s Androidem
Skládací smartphone Huawei Mate X byl samotným šéfem pro Západní Evropu potvrzen nejpozději na září. Nejvíce překvapivou informací je však to, že navzdory americkému banu bude mít operační systém Google Android.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Google Pay nyní podporuje placení z PayPalu Google Pay nyní podporuje placení z PayPalu
Dnes módní placení pomocí mobilního telefonu a Google Pay bude opět o něco univerzálnější. Platební aplikace Googlu totiž bude vedle platebních karet nově podporovat svázání s účtem od PayPalu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Harry Potter: Wizards Unite přichází i do ČR Harry Potter: Wizards Unite přichází i do ČR
Netrvalo to vůbec dlouho a dlouho očekávaná mobilní hra Harry Potter: Wizards Unite se dostává do dalších zemí včetně té naší. Kdo chce, může si už hru zdarma stáhnout na oficiálních obchodech.
24.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
Starší MacBooky Pro mohou mít vadnou baterii, Apple je svolává Starší MacBooky Pro mohou mít vadnou baterii, Apple je svolává
Pokud máte starší Apple MacBook pro (zejména ty koupené v letech 2015 a 2016), může mít váš přístroj vadnou baterii, která se může přehřát a vznítit. Společnost Apple je tak svolává k dobrovolné opravě.
23.6.2019, aktualita, Milan Šurkala