www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Analytici hovoří o slabších předobjednávkách iPhonů XS

Analytici hovoří o slabších předobjednávkách iPhonů XS
, , aktualita
Více analytiků se shodlo, že vidí náznaky slabších předobjednávek v případě nových telefonů iPhone XS než tomu bylo u iPhonu X. Problémem je nejen velká cena, ale také relativně levný a přitom solidní iPhone XR.
K oblíbeným
reklama
Která z novinek Applu vás zaujala nejvíce?
V anketě lze hlasovat do 18.10.2019. Počet hlasujících: 1
Apple Watch 4 0 % Apple iPhone XS 100 % 100% Apple iPhone XS Max 0 % Aple iPhone XR 0 %
Několik analytiků zabývající se společností Apple tvrdí, že nové iPhony XS nebyly u zákazníků přijaty s nějak nadměrným nadšením, přičemž to připisují také jejich vysoké ceně. Tím se ale rozhodně nedá říci, že by vůbec nebyly úspěšné. Zatímco u iPhonu X se předpokládá, že za první tři dny předprodejů bylo zaznamenáno okolo 12 milionů objednávek, pro iPhone XS a XS Max se hovoří o číslu někde kolem 10 milionů. Tak to aspoň tvrdí Jun Zhang z Rosenblatt Securities. Přesto říká, že do konce roku očekává produkci 35-36 milionů těchto telefonů, tedy zhruba na stejné úrovni jako u iPhonu X (těch bylo do konce minulého roku vyrobeno 36 milionů).
 
Apple iPhone XS a XS Max
 
Podobně to vidí Ming-Chi Kuo z KeyBanc Capital Markets. Ten na základě indicií vidí menší než předpokládaný zájem o iPhone XS, nicméně zájem o velkou variantu iPhone XS Max dle jeho názoru odpovídá jeho původním předpokladům a vidí velký zájem především v Číně. Hovoří o tom, že u zákazníků bude větší varianta prodávanější asi v poměru 2:1 k menší. Naproti tomu se mu zdá, že lidé čekají na iPhone XR, který je stále velmi solidním telefonem za výrazně nižší cenu než předchozí dva. Zdá se mu, že tento telefon bude pro Apple trefa do černého. Velký úspěchem v předprodejích se dle jeho slov mohou chlubit hodinky Apple Watch 4.
 
Jeffrey Kvaal z Nomura Instinet pak oběma předchozím analytikům trochu oponuje a tvrdí, že předobjednávky jsou zhruba v témže objemu jako minulý rok u iPhonu X. Výrobci komponent pro Apple nicméně vyjadřují mírné obavy, že zatímco obvykle nestíhají dodávat, tentokrát možná budou mít i trochu "volno".
 
A jak to vidíte vy? Která z novinek Applu se vám líbí nejvíce?
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Google zlepšuje kontrolu aplikací pro Android, vývojáři se bouří Google zlepšuje kontrolu aplikací pro Android, vývojáři se bouří
Operační systém Google Android není zrovna synonymem pro vysoké bezpečí. Dost často se i do oficiálního obchodu dostanou závadné aplikace, což chce Google změnit. Vývojářům se ale zvýšená kontrola nelíbí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Galaxy A (2020) přinese až 108MPx fotoaparát Samsung Galaxy A (2020) přinese až 108MPx fotoaparát
Samsung si pro příští rok chystá aktualizaci velmi úspěšné řady Galaxy A. Vlajková loď by si tentokrát měla odnést dokonce snímač s neuvěřitelným rozlišením 108 MPx, který byl vyvinut původně pro Xiaomi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Bugatti Centodieci: nástupce EB110 má 1600 koní Bugatti Centodieci: nástupce EB110 má 1600 koní
Na oslavu 110 let existence automobilky Bugatti a připomenutí legendárního modelu EB110 vyrobí automobilka limitovanou sérií vozů Centodieci. Připravte se na výkon 1600 koní a cenu 8 milionů EUR.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Surface Pro 6 a Book 2 po updatu běží jen na 400 MHz Surface Pro 6 a Book 2 po updatu běží jen na 400 MHz
Chybné aktualizace se nevyhýbají žádnému výrobci a tentokrát se to povedlo Microsoftu. Jeho mobilní zařízení Surface Book 2 a Surface Pro 6 totiž po aktualizaci velmi často padají do throttlingu CPU, které pak běží jen na frekvenci 400 MHz.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Motorola One Action s netradiční 117° kamerkou Motorola One Action s netradiční 117° kamerkou
Motorola představila nový smartphone One Action. Jak už název napovídá, je určen pro akční zákazníky. Důvodem je zde širokoúhlý fotoaparát se 117° záznamem s otočeným senzorem pro pohodlné natáčení.
17.8.2019, aktualita, Milan Šurkala