www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Analytici hovoří o slabších předobjednávkách iPhonů XS

Analytici hovoří o slabších předobjednávkách iPhonů XS
, , aktualita
Více analytiků se shodlo, že vidí náznaky slabších předobjednávek v případě nových telefonů iPhone XS než tomu bylo u iPhonu X. Problémem je nejen velká cena, ale také relativně levný a přitom solidní iPhone XR.
K oblíbeným
reklama
Která z novinek Applu vás zaujala nejvíce?
V anketě lze hlasovat do 18.10.2019. Počet hlasujících: 1
Apple Watch 4 0 % Apple iPhone XS 100 % 100% Apple iPhone XS Max 0 % Aple iPhone XR 0 %
Několik analytiků zabývající se společností Apple tvrdí, že nové iPhony XS nebyly u zákazníků přijaty s nějak nadměrným nadšením, přičemž to připisují také jejich vysoké ceně. Tím se ale rozhodně nedá říci, že by vůbec nebyly úspěšné. Zatímco u iPhonu X se předpokládá, že za první tři dny předprodejů bylo zaznamenáno okolo 12 milionů objednávek, pro iPhone XS a XS Max se hovoří o číslu někde kolem 10 milionů. Tak to aspoň tvrdí Jun Zhang z Rosenblatt Securities. Přesto říká, že do konce roku očekává produkci 35-36 milionů těchto telefonů, tedy zhruba na stejné úrovni jako u iPhonu X (těch bylo do konce minulého roku vyrobeno 36 milionů).
 
Apple iPhone XS a XS Max
 
Podobně to vidí Ming-Chi Kuo z KeyBanc Capital Markets. Ten na základě indicií vidí menší než předpokládaný zájem o iPhone XS, nicméně zájem o velkou variantu iPhone XS Max dle jeho názoru odpovídá jeho původním předpokladům a vidí velký zájem především v Číně. Hovoří o tom, že u zákazníků bude větší varianta prodávanější asi v poměru 2:1 k menší. Naproti tomu se mu zdá, že lidé čekají na iPhone XR, který je stále velmi solidním telefonem za výrazně nižší cenu než předchozí dva. Zdá se mu, že tento telefon bude pro Apple trefa do černého. Velký úspěchem v předprodejích se dle jeho slov mohou chlubit hodinky Apple Watch 4.
 
Jeffrey Kvaal z Nomura Instinet pak oběma předchozím analytikům trochu oponuje a tvrdí, že předobjednávky jsou zhruba v témže objemu jako minulý rok u iPhonu X. Výrobci komponent pro Apple nicméně vyjadřují mírné obavy, že zatímco obvykle nestíhají dodávat, tentokrát možná budou mít i trochu "volno".
 
A jak to vidíte vy? Která z novinek Applu se vám líbí nejvíce?
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla Model 3 dostala přes internet o 5 % vyšší výkon Tesla Model 3 dostala přes internet o 5 % vyšší výkon
Automobilka Tesla je známá tím, že aktualizuje své vozy pomocí aktualizací přes internet, jde o tzv. over-the-air updaty. Ten poslední přinsel např. Sentry Mode, Dog Mode, ale nejen to. Vozům se také navýšil výkon až o 5 %.
20.3.2019, aktualita, Milan Šurkala
Bentley Continental GT dostává novou verzi s V8 Bentley Continental GT dostává novou verzi s V8
Automobilka Bentley uvádí novou lehčí verzi svého kupé a kabrioletu Continental GT. Jde o verzi V8 s dvakrát přeplňovaným osmiválcem, který dokáže oba dva vozy rozjet až na maximální rychlost 318 km/h.
19.3.2019, aktualita, Milan Šurkala
Apple iPad mini se 7,9" displejem dostává A12 Bionic Apple iPad mini se 7,9" displejem dostává A12 Bionic
Společnost Apple představila dva nové tablety, iPad Air a iPad mini. Druhý jmenovaný přináší kompaktní rozměry díky 7,9" displeji. Dostává však také výkonnější procesor A12 Bionic a podporu dotykového pera Apple Pencil.
19.3.2019, aktualita, Milan Šurkala
Nový Apple iPad Air podporuje Apple Pencil Nový Apple iPad Air podporuje Apple Pencil
Apple dnes představil dva nové tablety, iPad mini a iPad Air. My se podíváme na iPad Air, který vedle výkonnějšího hardwaru přináší především podporu Apple Pencil. Tu tak nyní podporují všechny nové iPady.
18.3.2019, aktualita, Milan Šurkala
Fisker chystá elektrické SUV, konkurenci Modelu Y Fisker chystá elektrické SUV, konkurenci Modelu Y
Automobilka Fisker se chystá na další pokus prorazit se svými elektromobily. Chystá totiž nové elektrické SUV, které by mělo být konkurencí Tesle Modelu Y, rovněž za příznivou cenu okolo 40000 USD.
18.3.2019, aktualita, Milan Šurkala