www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Analytici hovoří o slabších předobjednávkách iPhonů XS

Analytici hovoří o slabších předobjednávkách iPhonů XS
, , aktualita
Více analytiků se shodlo, že vidí náznaky slabších předobjednávek v případě nových telefonů iPhone XS než tomu bylo u iPhonu X. Problémem je nejen velká cena, ale také relativně levný a přitom solidní iPhone XR.
reklama
Která z novinek Applu vás zaujala nejvíce?
V anketě lze hlasovat do 18.10.2019. Počet hlasujících: 1
Apple Watch 4 0 % Apple iPhone XS 100 % 100% Apple iPhone XS Max 0 % Aple iPhone XR 0 %
Několik analytiků zabývající se společností Apple tvrdí, že nové iPhony XS nebyly u zákazníků přijaty s nějak nadměrným nadšením, přičemž to připisují také jejich vysoké ceně. Tím se ale rozhodně nedá říci, že by vůbec nebyly úspěšné. Zatímco u iPhonu X se předpokládá, že za první tři dny předprodejů bylo zaznamenáno okolo 12 milionů objednávek, pro iPhone XS a XS Max se hovoří o číslu někde kolem 10 milionů. Tak to aspoň tvrdí Jun Zhang z Rosenblatt Securities. Přesto říká, že do konce roku očekává produkci 35-36 milionů těchto telefonů, tedy zhruba na stejné úrovni jako u iPhonu X (těch bylo do konce minulého roku vyrobeno 36 milionů).
 
Apple iPhone XS a XS Max
 
Podobně to vidí Ming-Chi Kuo z KeyBanc Capital Markets. Ten na základě indicií vidí menší než předpokládaný zájem o iPhone XS, nicméně zájem o velkou variantu iPhone XS Max dle jeho názoru odpovídá jeho původním předpokladům a vidí velký zájem především v Číně. Hovoří o tom, že u zákazníků bude větší varianta prodávanější asi v poměru 2:1 k menší. Naproti tomu se mu zdá, že lidé čekají na iPhone XR, který je stále velmi solidním telefonem za výrazně nižší cenu než předchozí dva. Zdá se mu, že tento telefon bude pro Apple trefa do černého. Velký úspěchem v předprodejích se dle jeho slov mohou chlubit hodinky Apple Watch 4.
 
Jeffrey Kvaal z Nomura Instinet pak oběma předchozím analytikům trochu oponuje a tvrdí, že předobjednávky jsou zhruba v témže objemu jako minulý rok u iPhonu X. Výrobci komponent pro Apple nicméně vyjadřují mírné obavy, že zatímco obvykle nestíhají dodávat, tentokrát možná budou mít i trochu "volno".
 
A jak to vidíte vy? Která z novinek Applu se vám líbí nejvíce?
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Ram Heavy Duty pokořil 1000 lb-ft (1356 Nm) Ram Heavy Duty pokořil 1000 lb-ft (1356 Nm)
I když velké americké pickupy u nás nejsou zrovna běžným zjevem, podíváme se dnes na novinku v podobě Ram Heavy Duty, který ve své kategorii pokořil kulatou hranici točivého momentu 1000 lb-ft (1356 Nm).
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nabíječka Apple AirPower se prý konečně začíná vyrábět Nabíječka Apple AirPower se prý konečně začíná vyrábět
Velmi dlouho odkládaná nabíječka Apple AirPower, která měla být schopna nabíjet několik zařízení současně, se podle neoficiálních zdrojů má konečně začít vyrábět. Bylo by už na čase, ohlášena totiž byla už v roce 2017.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Valeo XtraVue Trailer "zprůhlední" přívěs díky kamerám Valeo XtraVue Trailer "zprůhlední" přívěs díky kamerám
Společnost Valeo přichází s technologií, která pomůže řidičům s přehledem dění za přívěsem. Pomocí více kamer je schopna poskládat obraz okolí přívěsu a řidič tak může vidět, co se děje v okolí přívěsu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Sony mění strategii se smartphony, XZ4 Compact možná nebude Sony mění strategii se smartphony, XZ4 Compact možná nebude
Společnosti Sony se poslední dobou na poli smartphonů vůbec nedaři a značka v této oblasti upadá v zapomnění. Aby mobilní divize úplně nezmizela, chce Sony změnit strategii a zkusit jiný přístup. Odnese to ale možná řada Compact.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Lenovo Yoga S940 a C730 přináší AI, OLED nebo HDR Lenovo Yoga S940 a C730 přináší AI, OLED nebo HDR
Lenovo přišlo také se dvěma novými notebooky do řady Yoga. Jde o modely Yoga S940 a C730. U prvního najdeme třeba systém umělé inteligence a HDR displej, u druhého je zajímavá např. AMOLED obrazovka.
Včera, aktualita, Milan Šurkala