Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Analytici hovoří o slabších předobjednávkách iPhonů XS

18.9.2018, Milan Šurkala, aktualita
Více analytiků se shodlo, že vidí náznaky slabších předobjednávek v případě nových telefonů iPhone XS než tomu bylo u iPhonu X. Problémem je nejen velká cena, ale také relativně levný a přitom solidní iPhone XR.
Která z novinek Applu vás zaujala nejvíce?
V anketě šlo hlasovat od 18.9.2018 do 18.10.2019. Počet hlasujících: 1
Apple Watch 40 %
Apple iPhone XS100 %
Apple iPhone XS Max0 %
Aple iPhone XR0 %
Několik analytiků zabývající se společností Apple tvrdí, že nové iPhony XS nebyly u zákazníků přijaty s nějak nadměrným nadšením, přičemž to připisují také jejich vysoké ceně. Tím se ale rozhodně nedá říci, že by vůbec nebyly úspěšné. Zatímco u iPhonu X se předpokládá, že za první tři dny předprodejů bylo zaznamenáno okolo 12 milionů objednávek, pro iPhone XS a XS Max se hovoří o číslu někde kolem 10 milionů. Tak to aspoň tvrdí Jun Zhang z Rosenblatt Securities. Přesto říká, že do konce roku očekává produkci 35-36 milionů těchto telefonů, tedy zhruba na stejné úrovni jako u iPhonu X (těch bylo do konce minulého roku vyrobeno 36 milionů).
 
Apple iPhone XS a XS Max
 
Podobně to vidí Ming-Chi Kuo z KeyBanc Capital Markets. Ten na základě indicií vidí menší než předpokládaný zájem o iPhone XS, nicméně zájem o velkou variantu iPhone XS Max dle jeho názoru odpovídá jeho původním předpokladům a vidí velký zájem především v Číně. Hovoří o tom, že u zákazníků bude větší varianta prodávanější asi v poměru 2:1 k menší. Naproti tomu se mu zdá, že lidé čekají na iPhone XR, který je stále velmi solidním telefonem za výrazně nižší cenu než předchozí dva. Zdá se mu, že tento telefon bude pro Apple trefa do černého. Velký úspěchem v předprodejích se dle jeho slov mohou chlubit hodinky Apple Watch 4.
 
Jeffrey Kvaal z Nomura Instinet pak oběma předchozím analytikům trochu oponuje a tvrdí, že předobjednávky jsou zhruba v témže objemu jako minulý rok u iPhonu X. Výrobci komponent pro Apple nicméně vyjadřují mírné obavy, že zatímco obvykle nestíhají dodávat, tentokrát možná budou mít i trochu "volno".
 
A jak to vidíte vy? Která z novinek Applu se vám líbí nejvíce?
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama