www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Amazon spouští svou rozvážkovou službu, koupil 20 tisíc Sprinterů

Amazon spouští svou rozvážkovou službu, koupil 20 tisíc Sprinterů
, , aktualita
Amazon už dávno není jen knihkupectví. Nyní např. vyvíjí i hardware s umělou inteligencí a hodlá také fušovat do dopravy zásilek. Vedle práce na dronech bude mít i klasické dodávky. Těch koupil hned 20 tisíc od Mercedesu.
reklama
Společnost Amazon je jednou z největších společností na světě. V USA se o hodnotu firmy přetahuje s Applem, který byl prvním, kdo zde dosáhl na hodnotu 1 bilionu dolarů. Spekuluje se však, že Amazon bude možná tím, kdo bude dřív na 2 bilionech. Společnost rozšiřuje svou působnost a od prodeje knih a elektronických čteček se už dávno posunula mnohem dál. Nyní chce rozšířit své služby i o dopravu zboží. O dodávkách pomocí dronů se mluví už hodně dlouho, nicméně pokud jde o reálné nasazení, to zatím bude zajišťovat flotilou nových dodávek Mercedes-Benz Sprinter. Těch totiž Amazon koupil hned 20 tisíc kusů.
 
Mercedes-Benz Spriner od Amazonu
 
Tím pěkně zaměstnává novou továrnu Mercedesu v North Charlestonu v Jižní Kalifornii, kde právě začala produkce nového Sprinteru pro Severní Ameriku (a v jejímž areálu se mimo jiné používají systémy autonomní dopravy). Amazon tyto nové vozy využije pro svůj program Amazon Delivery Service Partner. O tyto vozy se ale nebude přímo starat Amazon, ale bude je pronajímat dopravním společnostem a jiným podnikatelům za výhodných podmínek tak, aby obě dvě strany měly výhody ze spolupráce. Pokud takový partner bude mít pronajatou flotilu okolo 40 vozů, dle Amazonu si může přijít na zisk až 300 tisíc USD ročně.
 
Mercedes-Benz Spriner od Amazonu
 
Zatímco těchto 20 tisíc vozů bude vybaveno tradičním spalovacím motorem, zástupci Amazonu už vyjádřili zájem o elektrickou verzi Sprinteru, která by se měla v Evropě objevit v průběhu příštího roku. Pokud jde o Amazon, ten se tak postupně může stát konkurencí zavedených rozvážkových služeb jako je např. FedEx nebo UPS (resp. jim ubere na dopravních službách, které mu dosud poskytovaly).
 
Továrna Mercedesu v USA
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung Galaxy Tab A 10.1 (2019): rodinný tablet v kovovém balení Samsung Galaxy Tab A 10.1 (2019): rodinný tablet v kovovém balení
Samsung tento týden odhalil ještě jeden tablet s Androidem. Všestranný, cenově dostupný model Galaxy Tab A 10.1 ve verzi pro rok 2019 nabízí elegantní design, stereo reproduktory a funkce zaměřené na rodinu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Amazon a další investovali 700 mil. USD do EV Rivian Amazon a další investovali 700 mil. USD do EV Rivian
Elektromobily Rivian vzbudily poměrně velký zájem u investorů a podle všeho i u zákazníků kvůli příznivým cenám. Investoři do něj v poslední době nasypali dalších 700 milionů USD, přičemž největším byl Amazon.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
LG V50 ThinQ bude první 5G smartphone této značky LG V50 ThinQ bude první 5G smartphone této značky
LG, stejně jako většina ostatních výrobců, připravuje pro letošní rok smartphone s podporou 5G. Představen by měl být už za týden v rámci veletrhu MWC 2019 a nyní na internet unikly jeho první rendery.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Micro Arcade: zahrajte si Space Invaders nebo Pac-Mana na „kreditce“ Micro Arcade: zahrajte si Space Invaders nebo Pac-Mana na „kreditce“
Společnost Super Impulse představila miniaturní herní konzole, na kterých si můžete zahrát legendární retro tituly. Svými rozměry se blíží kreditní kartě, takže se vejde i do většiny peněženek.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Žlutý Samsung Galaxy S10e určitě nepřehlédnete Žlutý Samsung Galaxy S10e určitě nepřehlédnete
Samsung u jedné ze svých vlajkových lodí vsadí na kanárkově žlutou barvu. Podívejte se na uniklé rendery, které tuto neobvyklou variantu ukazují z obou stran. Galaxy S10e bude cenově nejdostupnějším modelem z celé série.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik