www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Amazon spouští svou rozvážkovou službu, koupil 20 tisíc Sprinterů

Amazon spouští svou rozvážkovou službu, koupil 20 tisíc Sprinterů
, , aktualita
Amazon už dávno není jen knihkupectví. Nyní např. vyvíjí i hardware s umělou inteligencí a hodlá také fušovat do dopravy zásilek. Vedle práce na dronech bude mít i klasické dodávky. Těch koupil hned 20 tisíc od Mercedesu.
reklama
Společnost Amazon je jednou z největších společností na světě. V USA se o hodnotu firmy přetahuje s Applem, který byl prvním, kdo zde dosáhl na hodnotu 1 bilionu dolarů. Spekuluje se však, že Amazon bude možná tím, kdo bude dřív na 2 bilionech. Společnost rozšiřuje svou působnost a od prodeje knih a elektronických čteček se už dávno posunula mnohem dál. Nyní chce rozšířit své služby i o dopravu zboží. O dodávkách pomocí dronů se mluví už hodně dlouho, nicméně pokud jde o reálné nasazení, to zatím bude zajišťovat flotilou nových dodávek Mercedes-Benz Sprinter. Těch totiž Amazon koupil hned 20 tisíc kusů.
 
Mercedes-Benz Spriner od Amazonu
 
Tím pěkně zaměstnává novou továrnu Mercedesu v North Charlestonu v Jižní Kalifornii, kde právě začala produkce nového Sprinteru pro Severní Ameriku (a v jejímž areálu se mimo jiné používají systémy autonomní dopravy). Amazon tyto nové vozy využije pro svůj program Amazon Delivery Service Partner. O tyto vozy se ale nebude přímo starat Amazon, ale bude je pronajímat dopravním společnostem a jiným podnikatelům za výhodných podmínek tak, aby obě dvě strany měly výhody ze spolupráce. Pokud takový partner bude mít pronajatou flotilu okolo 40 vozů, dle Amazonu si může přijít na zisk až 300 tisíc USD ročně.
 
Mercedes-Benz Spriner od Amazonu
 
Zatímco těchto 20 tisíc vozů bude vybaveno tradičním spalovacím motorem, zástupci Amazonu už vyjádřili zájem o elektrickou verzi Sprinteru, která by se měla v Evropě objevit v průběhu příštího roku. Pokud jde o Amazon, ten se tak postupně může stát konkurencí zavedených rozvážkových služeb jako je např. FedEx nebo UPS (resp. jim ubere na dopravních službách, které mu dosud poskytovaly).
 
Továrna Mercedesu v USA
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Peugeot představil plug-in hybridy 508 a 3008 Peugeot představil plug-in hybridy 508 a 3008
Peugeot to už v minulosti zkoušel s naftovými hybridy, ty se ale moc neujaly. Tentokrát to zkouší znovu a vypadá to, že i lépe. Peugeot 508 a 3008 dostanou benzinové hybridy s velkým akumulátorem, v druhém případě dokonce i s pohonem všech 4 kol.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Cukrovou třtinu v Brazílii odváží autonomně řízené Mercedesy Axor Cukrovou třtinu v Brazílii odváží autonomně řízené Mercedesy Axor
Automobilka Mercedes-Benz dodá do Brazílie celkem 18 nákladních vozů Axor, které zde pomohou sbírat a odvážet cukrovou třtinu. Aby to měli řidiči jednodušší, vozy se po poli dokáží pohybovat autonomně.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Fanoušci OnePlus blahořečí 3,5mm jack, budoucí model o něj přijde Fanoušci OnePlus blahořečí 3,5mm jack, budoucí model o něj přijde
OnePlus se fanoušků na Twitteru zeptalo, jakou funkci mají nejraději na svém OnePlus 6. Vzhledem k nedávnému prohlášení, že chystané OnePlus 6T nebude mít 3,5mm audio jack, si uživatelé nejvíce cení právě této funkce.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Punkt MP02: drahý telefon, co toho moc neumí Punkt MP02: drahý telefon, co toho moc neumí
Za částku odpovídající 350 dolarům můžete mít už velmi solidně vybavený smartphone. A nebo jednoduchý mobil Punkt, který má malý černobílý displej a umí skoro jen volat a posílat SMS. V čem je tedy zvláštní?
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Volkswagen představil vodíkový Crafter HyMotion Volkswagen představil vodíkový Crafter HyMotion
Vedle spousty elektrických dodávek a jejich konceptů představila společnost Volkswagen ještě jednu pozoruhodnou dodávku. Crafter HyMotion je totiž poháněna vodíkem a vychází z elektrického e-Crafteru.
Včera, aktualita, Milan Šurkala