www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Amazon spouští svou rozvážkovou službu, koupil 20 tisíc Sprinterů

Amazon spouští svou rozvážkovou službu, koupil 20 tisíc Sprinterů
, , aktualita
Amazon už dávno není jen knihkupectví. Nyní např. vyvíjí i hardware s umělou inteligencí a hodlá také fušovat do dopravy zásilek. Vedle práce na dronech bude mít i klasické dodávky. Těch koupil hned 20 tisíc od Mercedesu.
reklama
Společnost Amazon je jednou z největších společností na světě. V USA se o hodnotu firmy přetahuje s Applem, který byl prvním, kdo zde dosáhl na hodnotu 1 bilionu dolarů. Spekuluje se však, že Amazon bude možná tím, kdo bude dřív na 2 bilionech. Společnost rozšiřuje svou působnost a od prodeje knih a elektronických čteček se už dávno posunula mnohem dál. Nyní chce rozšířit své služby i o dopravu zboží. O dodávkách pomocí dronů se mluví už hodně dlouho, nicméně pokud jde o reálné nasazení, to zatím bude zajišťovat flotilou nových dodávek Mercedes-Benz Sprinter. Těch totiž Amazon koupil hned 20 tisíc kusů.
 
Mercedes-Benz Spriner od Amazonu
 
Tím pěkně zaměstnává novou továrnu Mercedesu v North Charlestonu v Jižní Kalifornii, kde právě začala produkce nového Sprinteru pro Severní Ameriku (a v jejímž areálu se mimo jiné používají systémy autonomní dopravy). Amazon tyto nové vozy využije pro svůj program Amazon Delivery Service Partner. O tyto vozy se ale nebude přímo starat Amazon, ale bude je pronajímat dopravním společnostem a jiným podnikatelům za výhodných podmínek tak, aby obě dvě strany měly výhody ze spolupráce. Pokud takový partner bude mít pronajatou flotilu okolo 40 vozů, dle Amazonu si může přijít na zisk až 300 tisíc USD ročně.
 
Mercedes-Benz Spriner od Amazonu
 
Zatímco těchto 20 tisíc vozů bude vybaveno tradičním spalovacím motorem, zástupci Amazonu už vyjádřili zájem o elektrickou verzi Sprinteru, která by se měla v Evropě objevit v průběhu příštího roku. Pokud jde o Amazon, ten se tak postupně může stát konkurencí zavedených rozvážkových služeb jako je např. FedEx nebo UPS (resp. jim ubere na dopravních službách, které mu dosud poskytovaly).
 
Továrna Mercedesu v USA
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Lamborghini plánuje automobilové závody s SUV Urus Lamborghini plánuje automobilové závody s SUV Urus
Svět automobilových závodů by zanedlouho mohl být doplněn o netradiční závody SUV. Nepůjde však o ledajaké SUV. Závodními auty by totiž měly být velmi rychlé vozy Lamborghini Urus s výkonem 650 koní.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Prodeje všech tří nových iPhonů jsou prý za očekáváním Prodeje všech tří nových iPhonů jsou prý za očekáváním
Opět se objevují zprávy, že nové iPhony neudělaly zrovna díru do světa. Nejprve se mluvilo o menším modelu XS, kterému měl dle odhadů brát zákazníky levnější XR, jenže se ukázalo, že ten je na tom ještě hůř.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Lamborghini postavilo SC18 Alston, bude jen jediný kus Lamborghini postavilo SC18 Alston, bude jen jediný kus
Exotické automobilky občas postaví pouze jediný kus speciálně vyvinutého vozu pro jednoho jediného zákazníka. To je i případ modelu SC18 Alston s motorem V12, který může i na normální silnice.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
MG uvádí elektromobil, SUV eZS s téměř 430km dojezdem MG uvádí elektromobil, SUV eZS s téměř 430km dojezdem
Britská automobilka MG nyní patří do rukou Číňanů a vyrábí zde např. SUV s názvem ZS. Nyní se představuje jeho elektrická verze eZS, která slibuje dojezd téměř 430 km a maximální výkon okolo 110 kW.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Toyota představuje novou Corollu ve verzi sedan Toyota představuje novou Corollu ve verzi sedan
Po hatchbacku a kombíku přichází třetí karosářská varianta nové Toyoty Corolla ve verzi sedan. Jméno Corolla nahrazuje označení Auris i pro hatchback a kombi, u sedanu zůstává. Poprvé se můžeme těšit na hybridní pohon.
18.11.2018, aktualita, Milan Šurkala