www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Amazon spouští svou rozvážkovou službu, koupil 20 tisíc Sprinterů

Amazon spouští svou rozvážkovou službu, koupil 20 tisíc Sprinterů
, , aktualita
Amazon už dávno není jen knihkupectví. Nyní např. vyvíjí i hardware s umělou inteligencí a hodlá také fušovat do dopravy zásilek. Vedle práce na dronech bude mít i klasické dodávky. Těch koupil hned 20 tisíc od Mercedesu.
K oblíbeným
reklama
Společnost Amazon je jednou z největších společností na světě. V USA se o hodnotu firmy přetahuje s Applem, který byl prvním, kdo zde dosáhl na hodnotu 1 bilionu dolarů. Spekuluje se však, že Amazon bude možná tím, kdo bude dřív na 2 bilionech. Společnost rozšiřuje svou působnost a od prodeje knih a elektronických čteček se už dávno posunula mnohem dál. Nyní chce rozšířit své služby i o dopravu zboží. O dodávkách pomocí dronů se mluví už hodně dlouho, nicméně pokud jde o reálné nasazení, to zatím bude zajišťovat flotilou nových dodávek Mercedes-Benz Sprinter. Těch totiž Amazon koupil hned 20 tisíc kusů.
 
Mercedes-Benz Spriner od Amazonu
 
Tím pěkně zaměstnává novou továrnu Mercedesu v North Charlestonu v Jižní Kalifornii, kde právě začala produkce nového Sprinteru pro Severní Ameriku (a v jejímž areálu se mimo jiné používají systémy autonomní dopravy). Amazon tyto nové vozy využije pro svůj program Amazon Delivery Service Partner. O tyto vozy se ale nebude přímo starat Amazon, ale bude je pronajímat dopravním společnostem a jiným podnikatelům za výhodných podmínek tak, aby obě dvě strany měly výhody ze spolupráce. Pokud takový partner bude mít pronajatou flotilu okolo 40 vozů, dle Amazonu si může přijít na zisk až 300 tisíc USD ročně.
 
Mercedes-Benz Spriner od Amazonu
 
Zatímco těchto 20 tisíc vozů bude vybaveno tradičním spalovacím motorem, zástupci Amazonu už vyjádřili zájem o elektrickou verzi Sprinteru, která by se měla v Evropě objevit v průběhu příštího roku. Pokud jde o Amazon, ten se tak postupně může stát konkurencí zavedených rozvážkových služeb jako je např. FedEx nebo UPS (resp. jim ubere na dopravních službách, které mu dosud poskytovaly).
 
Továrna Mercedesu v USA
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Cellebrite: UFED Premium odšifruje cokoli s iOSem Cellebrite: UFED Premium odšifruje cokoli s iOSem
Společnost Cellebrite je jednou ze dvou velkých společností, s jejichž pomocí se bezpečnostní složky prolamují do zašifrovaných telefonů Apple. Nový UFED Premium si má poradit dokonce i s nejnovějším iOSem 12.3.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Huawei odkládá skládací smartphone Mate X Huawei odkládá skládací smartphone Mate X
Vypadá to, že po Samsungu odloží svůj skládací smartphone také společnost Huawei. Její Mate X měl přijít na trh už v těchto dnech, ale budeme si na něj muset ještě pár měsíců určitě počkat.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Autonomní elektrotrucky Volvo Vera bez kabiny míří na silnice Autonomní elektrotrucky Volvo Vera bez kabiny míří na silnice
Automobilka Volvo nedávno představila pozoruhodná autonomní nákladní vozidla Volvo Vera. Ty jsou nejen elektrická, ale především zaujmou tím, že jsou autonomní a dokonce ani nemají kabinu pro řidiče.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Alpine A110S přiostřuje, dostává 292 koní Alpine A110S přiostřuje, dostává 292 koní
Renault představil vylepšenou variantu svého sportovního kupé Alpine A110S. Dostává mnohem vyšší výkon 292 koní díky vyššímu plnícímu tlaku turbodmychadla. Má i upravený podvozek a nové designové prvky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tesla zvažuje užití olověných baterií v Superchargerech Tesla zvažuje užití olověných baterií v Superchargerech
Rychlonabíječky elektromobilů potřebují efektivně skladovat energii, kterou se pak nabíjí automobily. Tesla zvažuje, že pro vykrývání špiček a nabíjení mimo špičku začne využívat moderní olověné akumulátory, což by mělo vše zlevnit.
14.6.2019, aktualita, Milan Šurkala