Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Alcatel na CES 2015: kulaté chytré hodinky a smartphone se třemi OS

3.1.2015, Jáchym Šlik, aktualita
Čínská společnost TCL, která se skrývá za značkou Alcatel OneTouch, přiveze na veletrh CES 2015 v Las Vegas smartphony z řady PIXI 3, které jsou kompatibilní hned se třemi operační systémy. Další novinkou budou kulaté chytré hodinky se sympatickou cenovkou.

Alcatel OneTouch PIXI 3


Zatímco smartphony z řad PIXI a PIXI 2 byly vybaveny pouze Androidem, nová řada PIXI 3 se snaží být v něčem revoluční. Je to právě nabídka operačních systémů, která bude zahrnovat Android, Windows Phone a Firefox OS. Každý ze smartphonů PIXI 3 tak nejspíš bude možné sehnat na třech různých platformách. Možnost bootování více systémů najednou se oficiální cestou nejspíš nedočkáme, není ovšem vyloučeno, že takovou možnost otevře někdo z komunitních vývojářů.O hardwarové výbavě smartphonů PIXI 3 zatím téměř nic nevíme. Společnost Alcatel OneTouch oznámila, že k dostání budou čtyři velikosti s displeji o úhlopříčkách 3,5”, 4”, 4,5” a 5”. Součástí výbavy bude také podpora připojení k internetu přes LTE (4G), tedy s výjimkou nejmenšího 3,5” modelu, který se bude muset spokojit se 3G. Slibován je také nový, velmi jednoduchý způsob synchronizace dat mezi smartphonem a počítači doma či v kanceláři.


Alcatel OneTouch Watch


Po Motorole Moto 360 a LG G Watch R byly představeny další chytré hodinky s kulatým displejem. Jejich název je prostý: Alcatel OneTouch Watch. Displej je opravdu zcela kulatý, chybí tedy rušivý pruh v dolní části, který můžeme vidět u Moto 360. K dostání budou se čtyřmi různými náramky, mezi kterými nalezneme i kovové.Podle výrobce se můžeme těšit na velký výběr ciferníků a aplikace umožňující zaznamenávat denní aktivity (s největší pravděpodobností krokoměr a měřič srdečního tepu). I další funkce budou obdobné jako u ostatních chytrých hodinek, očekávat tedy můžeme mimo jiné notifikace ze smartphonu, ovládání hudby nebo dálkovou spoušť fotoaparátu.

Kromě povedeného designu bude důležitou zbraní Alcatel OneTouch Watch také cena. Přesnou částku sice zatím výrobce neoznámil, ovšem naznačil, že bude příznivá. Rozhodně tedy můžeme počítat s tím, že se hodinky budou prodávat za nižší cenu než výše zmiňované konkurenční produkty od Motoroly a LG.

Zdroj: PhoneArena.com (1, 2)


reklama