reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

Alcatel chystá jeden smartphone s Windows 10 i Androidem

, , aktualita
Alcatel chystá jeden smartphone s Windows 10 i Androidem
Připravovaný telefon Alcatel OneTouch Fierce XL by měl být nabízen ve dvou různých variantách lišících se jen operačním systémem. Zájemce se tak bude moct při nákupu rozhodnout, zdá dá přednost Windows 10 nebo Androidu.
Alcatel chystá jeden smartphone s Windows 10 i Androidem
Společnost Alcatel OneTouch by brzy měla na americkém trhu představit model Fierce XL, který se objeví v nabídce tamního operátora T-Mobile. Není ovšem vyloučeno, že výrobce později představí i evropskou verzi modelu. Každopádně se jedná o velmi zajímavý přístroj, který neoslní výbavou ani designem, ale dvěma nabízenými operačními systémy.

Jeden smartphone by měl být nabízen hned ve dvou variantách, které se liší víceméně jen tím, že první je vybavena Windows 10 a druhá neupřesněnou verzí Androidu. Všimnout si můžete také drobného rozdílu v designu, která spočívá v jiných symbolech kapacitních tlačítek pod displejem. Každá z variant používá ty symboly, které jsou pro daný systém typické.

Co se týče výbavy, je očekáván 5,5“ displej s rozlišením 1280 x 720 obrazových bodů (HD), čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 210 nebo 2GB RAM. Chybět by neměla ani 16GB interní paměť s možností rozšíření pomocí micro SD karty, podpora LTE připojení, baterie o kapacitě 2 500 mAh nebo dvojice fotoaparátů – 8MPx zadní a 2MPx přední.

Pro Alcatel OneTouch to není první smartphone, který bude nabízen s více operačními systémy. Už začátkem letošního roku představila společnost extrémně levný telefon Pixi 3, který je dokonce nabízen se třemi operačními systémy – Androidem, Windows Phone a Firefox OS. Opět záleží na zákazníkovi, které z platforem dá při nákupu přístroje přednost.

Informace o chystaném Alcatelu OneTouch Fierce XL odhalil známý novinář Evan Blass, známější pod svou twitterovou přezdívkou @evleaks. K oficiálnímu představení smartphonu by mohlo dojít už v nejbližších dnech až týdnech, kdy se snad dozvíme také cenu a další podrobnosti o této novince.

Zdroj: GSMArena.com