Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Aktualizovaný HP Envy 13 trochu přibral, ale zato je výkonnější a déle vydrží

12.10.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Druhá generace ultrabooku HP Envy 13 zůstává velmi tenká a lehká, ale přesto už aktualizované hodnoty nejsou tak nízké jako u předchůdce. Náplastí ovšem mohou být nejnovější procesory Intel Kaby Lake, dvojnásobná RAM nebo baterie s delší výdrží.
HP Envy 13 poprvé spatřil světlo světa v loňském roce, kdy se stal rovnou nejtenčím notebookem v nabídce výrobce. Od té doby jej už sice překonal model Stream 13, ale přesto se jedná o velmi atraktivní volbu pro zájemce o notebook s tenkým, lehkým a celkově elegantním designem. Po roce přichází nová generace, která přináší silnější procesor i baterii, ale na druhou stranu notebook nepatrně přibral na 1,4 kg až 1,5 kg. Také tloušťka okolo 14 mm je vyšší než u předchůdce, ale na druhou stranu je vykoupena silnější 57,8Wh baterií s až 14hodinovou výdrží a podporou rychlého nabíjení, takže k dobití na 90 % kapacity stačí jen hodina a půl.

HP Envy 13 zůstává se svým šasi ze slitiny hořčíku a hliníku velmi pohledným notebookem, u nové generace k tomu navíc přispěly znatelně užší rámečky okolo 13" displeje. V nabídce zůstala podsvícená klávesnice, touchpad se skleněným povrchem i stereo reproduktory. K dispozici je dvojice klasických portů USB 3.0, jeden modernější USB Type-C, HDMI a čtečka SD karet. V případě komponentů využívá notebook Intel Core i5 a Core i7 sedmé generace (Kaby Lake). Maximální velikost operační paměti se zvýšila na 16 GB a také v případě SSD je nově na výběr z až 1TB disku.

IPS displej může mít rozlišení 1920 x 1080 nebo 3200 x 1800 pixelů, i když dotyková varianta je nabízena jen u vyšší Quad HD+.obrazovky. Startovní cena zůstala na 850 dolarech, v přepočtu 21 000 Kč bez DPH. Na americkém trhu už je vylepšené HP Envy 13 dostupné, do Evropy se nejspíš dostane v následujících týdnech.

Zdroj: Liliputing.com
reklama