www.svetmobilne.cz
>
>

ABB uvádí 360kW rychlonabíječku elektromobilů

ABB uvádí 360kW rychlonabíječku elektromobilů
, , aktualita
Švýcarská společnost ABB představuje svou nejrychlejší nabíječku Terra 360. Jak už napovídá název, maximální nabíjecí výkon činí 360 kW, což stačí k plnému nabití elektromobilu za zhruba 15 minut.
K oblíbeným
reklama
Elektromobilita si žádá nejen všeobecně dostupné pomalé nabíjení, ale často se hodí také rychlonabíjení. To je důležité zejména při rychlých a dlouhých přesunech. Především pro to druhé je určena nová rychlonabíječka ABB Terra 360. Ta zvládne až 360kW výstup a dle výrobce tak má nabít energii na dojezd 100 km za pouhé 3 minuty. Jedna nabíječka pak dokáže nabíjet až 4 vozy najednou dynamickou distribucí nabíjecího výkonu.
 
ABB Terra 360
 
Pokud tak bude na nabíječce jediný vůz, celý akumulátor může mít nabit za zhruba 15 minut. Není však nutné stavět tuto nabíječku jen velkých nabíjecích stanicích. Výrobce vidí její smysl např. i pro nabíjení flotilových vozidel, u obchodních center, ale také běžně ve městech. Tam je otázkou, zda její výkon nebude možná až zbytečně vysoký (vozidlo se nabije rychleji, než bude doba parkování). Pro Evropu bude dostupná ještě letos, pro Ameriku, Asii a Pacifik pak od příštího roku.
 
Zdroj: abb.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk vyzývá zaměstnance, ať řeší náklady a ne dodávky ke konci čtvrtletí Elon Musk vyzývá zaměstnance, ať řeší náklady a ne dodávky ke konci čtvrtletí
Automobilka Tesla chce změnit svou strategii. Honění prodejních čísel ke konci čtvrtletí k ničemu nevede a jen zbytečně zvyšuje náklady. Elon Musk tak kdysi používané řešení začíná nyní zatracovat.
30.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
NIO otevře nové stanice pro výměnu akumulátorů na čerpačkách Shellu NIO otevře nové stanice pro výměnu akumulátorů na čerpačkách Shellu
Společnosti NIO a Shell uzavřely strategické partnerství. Díky němu budou k dispozici výměnné stanice NIO Power Swap i na vybraných čerpacích stanicích společnosti Shell. Půjde i o nabíječky akumulátorů.
29.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
Ionity postaví další rychlonabíječky za 700 mil. EUR Ionity postaví další rychlonabíječky za 700 mil. EUR
Síť rychlonabíječek elektromobilů Ionity bude v budoucnu výrazně rozšířena. Společnost chce v Evropě investovat 700 milionů EUR do výstavby dalších a počet nabíjecích stojanů do roku 2025 dostat na čtyřnásobek dnešního stavu.
29.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
Na univerzitě v Curychu vyrábí solární paliva z CO2 a vody ve vzduchu Na univerzitě v Curychu vyrábí solární paliva z CO2 a vody ve vzduchu
Vědci hledají různé způsoby, jak udělat budoucí dopravu ekologičtější. Velkým otazníkem je letecká doprava, kde to vypadá na výrobu umělého paliva. Na univerzitě ETH v Curychu vyvinuli systém, který ho vytvoří ze vzduchu.
26.11.2021, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Wuling NanoEV: maličký elektromobil pod 180 tisíc Kč po přepočtu Wuling NanoEV: maličký elektromobil pod 180 tisíc Kč po přepočtu
Čínský Wuling u nás sice moc neznáme, ale celosvětově jde o druhého největšího výrobce elektromobilů na světě. Má na trhu levný elektromobil MiniEV, který překonává ještě levnější model. NanoEV vyjde v přepočtu na méně než 180 tisíc Kč.
23.11.2021, aktualita, Milan Šurkala13 komentářů