www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

7 let starý ThinkPad lze omladit moderní základní deskou

7 let starý ThinkPad lze omladit moderní základní deskou
, , aktualita
Leží vám v šuplíku starý ThinPad? Nemusíte jej vyhazovat. Čínští fanoušci ukázali, že některé modely lze osadit základovou deskou s 8. generací procesoru Intel Core, pamětí DDR4 a úložištěm SSD.
reklama
Většina fanoušků ThinkPadů vzpomíná se slzou v oku na starší modely. A mnozí nějaký takový kousek ještě mají doma, ale pro běžnou práci už se samozřejmě nehodí především kvůli dnešní poměry nedostatečnému hardwaru. Lenovo sice v loňském roce představilo výroční retro ThinkPad 25, ale i ten postrádá některé designové prvky a vychytávky svých předchůdců. Skupina čínských fanoušků v minulosti několikrát dokázala, že i starší notebook je možné modernizovat výměnou původních komponentů za nové, které drží krok s dobou. Na fóru 51nb se objevily takto upravené modely ThinkPad X201 a X200, které se po omlazení promění v ThinkPad X210.
 
 
Znalé oko pozná jistě rozdíl už na první pohled třeba díky předělaným portům, jinak však design zůstal stejný. V původním šasi sedm let starého modelu ovšem nalezneme moderní komponenty, za které by se nemusel stydět některý z letošních notebooků. Pouze ThinkPad X200 potřeboval upravený systém chlazení, aby se počítač nepřehříval. Uživatel si může nechat notebook osadit také novou 12,1” IPS obrazovkou. Po upgradu na ThinkPad X210 tedy hardwarová výbava vypadá následovně:
  • procesor Intel Core i7-7500U, i5-8250U nebo i7-8550U
  • až 32GB DDR4 RAM
  • M.2 2280 PCIe 3.0 SSD, NVMe MSATA slot pro SSD, síťovou kartu WWAN 3G/4G nebo SATA na 2,5” HDD
  • podpora displejů s rozlišením až 1920 x 1200 pixelů
  • dva porty USB 3.0, jeden USB 2.0
  • Mini DisplayPort, VGA, Thunderbolt, audio jack, RJ45, RJ11, Mini PCIe, čtečka SD karet
Celé fórum 51nb je bohužel dostupné jen v čínštině, ale základní informace o ThinkPadu X210 v angličtině i s možností objednání nové základové desky, poskytuje facebooková stránka LCD Fans.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Peugeot představil plug-in hybridy 508 a 3008 Peugeot představil plug-in hybridy 508 a 3008
Peugeot to už v minulosti zkoušel s naftovými hybridy, ty se ale moc neujaly. Tentokrát to zkouší znovu a vypadá to, že i lépe. Peugeot 508 a 3008 dostanou benzinové hybridy s velkým akumulátorem, v druhém případě dokonce i s pohonem všech 4 kol.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Cukrovou třtinu v Brazílii odváží autonomně řízené Mercedesy Axor Cukrovou třtinu v Brazílii odváží autonomně řízené Mercedesy Axor
Automobilka Mercedes-Benz dodá do Brazílie celkem 18 nákladních vozů Axor, které zde pomohou sbírat a odvážet cukrovou třtinu. Aby to měli řidiči jednodušší, vozy se po poli dokáží pohybovat autonomně.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Fanoušci OnePlus blahořečí 3,5mm jack, budoucí model o něj přijde Fanoušci OnePlus blahořečí 3,5mm jack, budoucí model o něj přijde
OnePlus se fanoušků na Twitteru zeptalo, jakou funkci mají nejraději na svém OnePlus 6. Vzhledem k nedávnému prohlášení, že chystané OnePlus 6T nebude mít 3,5mm audio jack, si uživatelé nejvíce cení právě této funkce.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Punkt MP02: drahý telefon, co toho moc neumí Punkt MP02: drahý telefon, co toho moc neumí
Za částku odpovídající 350 dolarům můžete mít už velmi solidně vybavený smartphone. A nebo jednoduchý mobil Punkt, který má malý černobílý displej a umí skoro jen volat a posílat SMS. V čem je tedy zvláštní?
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Volkswagen představil vodíkový Crafter HyMotion Volkswagen představil vodíkový Crafter HyMotion
Vedle spousty elektrických dodávek a jejich konceptů představila společnost Volkswagen ještě jednu pozoruhodnou dodávku. Crafter HyMotion je totiž poháněna vodíkem a vychází z elektrického e-Crafteru.
Včera, aktualita, Milan Šurkala