www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

7 let starý ThinkPad lze omladit moderní základní deskou

7 let starý ThinkPad lze omladit moderní základní deskou
, , aktualita
Leží vám v šuplíku starý ThinPad? Nemusíte jej vyhazovat. Čínští fanoušci ukázali, že některé modely lze osadit základovou deskou s 8. generací procesoru Intel Core, pamětí DDR4 a úložištěm SSD.
reklama
Většina fanoušků ThinkPadů vzpomíná se slzou v oku na starší modely. A mnozí nějaký takový kousek ještě mají doma, ale pro běžnou práci už se samozřejmě nehodí především kvůli dnešní poměry nedostatečnému hardwaru. Lenovo sice v loňském roce představilo výroční retro ThinkPad 25, ale i ten postrádá některé designové prvky a vychytávky svých předchůdců. Skupina čínských fanoušků v minulosti několikrát dokázala, že i starší notebook je možné modernizovat výměnou původních komponentů za nové, které drží krok s dobou. Na fóru 51nb se objevily takto upravené modely ThinkPad X201 a X200, které se po omlazení promění v ThinkPad X210.
 
 
Znalé oko pozná jistě rozdíl už na první pohled třeba díky předělaným portům, jinak však design zůstal stejný. V původním šasi sedm let starého modelu ovšem nalezneme moderní komponenty, za které by se nemusel stydět některý z letošních notebooků. Pouze ThinkPad X200 potřeboval upravený systém chlazení, aby se počítač nepřehříval. Uživatel si může nechat notebook osadit také novou 12,1” IPS obrazovkou. Po upgradu na ThinkPad X210 tedy hardwarová výbava vypadá následovně:
  • procesor Intel Core i7-7500U, i5-8250U nebo i7-8550U
  • až 32GB DDR4 RAM
  • M.2 2280 PCIe 3.0 SSD, NVMe MSATA slot pro SSD, síťovou kartu WWAN 3G/4G nebo SATA na 2,5” HDD
  • podpora displejů s rozlišením až 1920 x 1200 pixelů
  • dva porty USB 3.0, jeden USB 2.0
  • Mini DisplayPort, VGA, Thunderbolt, audio jack, RJ45, RJ11, Mini PCIe, čtečka SD karet
Celé fórum 51nb je bohužel dostupné jen v čínštině, ale základní informace o ThinkPadu X210 v angličtině i s možností objednání nové základové desky, poskytuje facebooková stránka LCD Fans.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla začala vyrábět Model 3 i ve "stanu" Tesla začala vyrábět Model 3 i ve "stanu"
Elon Musk slíbil, že do konce června chce vyrábět 5000 vozů Model 3 týdně. Po několika odkladech to chce už konečně splnit, a tak nechal postavit jakýsi "stan". Tvrdí dokonce, že toto provizorní řešení je lepší než klasická továrna.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
ZTE to má zase nahnuté, Senát ruší Trumpovu dohodu ZTE to má zase nahnuté, Senát ruší Trumpovu dohodu
ZTE a Trumpovy zákazy a dohody jsou docela pěkná komedie. Poslední Trumpova dohoda s Čínou se totiž z bezpečnostního hlediska nelíbí Senátu, a tak to vypadá, že naděje pro ZTE opět pohasíná.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Galaxy Note 9 asi získá 4000mAh baterii a až 512GB paměť Samsung Galaxy Note 9 asi získá 4000mAh baterii a až 512GB paměť
Uvedení nového telefonu Samsung Galaxy Note 9 se pomalu blíží a s tím se objevuje i více a více uniklých informací. Ty poslední hovoří např. o 4000 mAh baterii a možnosti jej sehnat i s obrovskou 512GB vnitřní pamětí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Audi A1 představeno v nové generaci, nyní už bez dieselu Audi A1 představeno v nové generaci, nyní už bez dieselu
Automobilka Audi dnes představila svůj nový malý hatchback A1. Dostal agresivnější design, naopak nedostal do nabídky žádný naftový motor. K dispozici budou jen tři přeplňované benzinové motory ve čtyřech verzích.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Elon Musk objevil špionáž v Tesle, rozsah se vyšetřuje Elon Musk objevil špionáž v Tesle, rozsah se vyšetřuje
Elon Musk v neděli večer rozeslal všem zaměstnancům Tesly e-mail o tom, že ve společnosti byl nalezen sabotér. Ten dělal změny v operačním systému firmy a také kradl interní data pro třetí strany.
Včera, aktualita, Milan Šurkala