www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Xiaomi si možná začne navrhovat vlastní procesory

Xiaomi si možná začne navrhovat vlastní procesory
, , aktualita
Xiaomi je známo nízkou cenou, za kterou se ale schovávají kvalitní komponenty v čele s procesory od Qualcommu nebo MediaTeku. Je ale možné, že si začne navrhovat vlastní procesory, co by to znamenalo?reklama
Pokud vlastníte telefon od Xiaomi, nejspíše má ve svých útrobách procesor od Qualcommu, případně MediaTeku (pouze levný Redmi 2A má Leadcore). A právě Leadcore má být spolupracovníkem Xiaomi - je to rozhodně lepší řešení než začít stavět na zelené louce.

Leadcore má slušnou historii ve výrobě procesorů, ale nikdy se nedokázal prosadit do vlajkových modelů, spíše jeho procesory můžeme najít v levných čínských telefonech a tabletech. I proto se předpokládá, že Xiaomi by přinejmenším ze začátku své procesory používalo pro low-endové procesory.

Nejbližší termín, kdy by Xiaomi mohlo představit telefony s vlastními procesory, by mohl být začátek příštího roku. Telefony nižší třídy pro letošní rok jsou totiž již představeny a můžeme čekat jen na vlajkové lodě, ve kterých se objeví nejpravděpodobněji procesor od Qualcommu.

O důvodech, proč by Xiaomi chtělo opustit MediaTek a Qualcomm, nepadlo ani slovo, i tak je lze odhalit. Stačí si vzpomenout, jak Xiaomi zlevňuje své produkty - většinou se jedná o skokové zlevnění, protože společnost nakoupila tolik modelů jednoho procesoru, že na něj dostala slevu.

To by mohl být hlavní aspekt spolupráce s jiným výrobcem - kdyby Xiaomi přešlo na vlastní procesory, možná by se pro zákazníka moc nezměnilo a skoková zlevnění by zůstala, ale Xiaomi by na telefonech mělo větší peníze, které jsou teď mizivé. Možností je samozřejmě i to, že telefony budou levnější.

Další výhoda by byla, že by samo Xiaomi mohlo určit, kolik jader na jaké architektuře bude procesor mít. To by znamenalo lepší optimalizaci.

Problém ale může nastat kvůli výrobní technologii. Výrobci procesorů si ve většině případů nechávají polovodiče vyrábět třeba u TSMC (výjimkou jsou například Apple a Samsung, jejich procesory jsou vyráběny kompletně u Samsungu). Takže nejvyspělejší výrobní procesory si většinou zaberou velcí výrobci jako Qualcomm nebo MediaTek.

Z toho pramení důvod, proč by minimálně pro začátek Xiaomi používalo tyto procesory pro telefony nižší třídy - tam to ale nevadí i Qualcomm pro procesory nižší, dokonce i střední třídy používá 28nm technologii výroby.

Zdroj: PhoneArena
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Huawei P10 se představuje na nových obrázcích: dojde k přesunutí čtečky otisků? Huawei P10 se představuje na nových obrázcích: dojde k přesunutí čtečky otisků?
Na internetu se objevila trojice renderů, která by měla ukazovat design připravovaného smartphonu Huawei P10. Podle nich bude novinka vypadat podobně jako předchůdce, dojde ovšem k přesunutí čtečky otisků prstů či použití zahnutého displeje.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Super Retro Boy: nezapomenutelný Game Boy je zpět Super Retro Boy: nezapomenutelný Game Boy je zpět
Máte doma v šuplíku schované kazety s hrami pro Game Boy? Možná se vám budou brzy hodin, neboť společnost Retro-Bit se tuto slavnou mobilní herní konzoli rozhodla vrátit zpět k životu. Na trh by se měla brzy dostat její modernější varianta s pár vychytávkami.
20.1.2017,  aktualita, Jáchym Šlik
Rozšířené realita Google Tango oživuje starověké památky v muzeu Rozšířené realita Google Tango oživuje starověké památky v muzeu
Systém rozšířené reality Google Tango, který se objevil už v několika smartphonech, může nabídnout muzeím a galeriím nové možnosti prezentace svých exponátů. Poprvé byla tato vychytávka využita v Detroitu, kde pomáhá oživovat starověké poklady.
20.1.2017,  aktualita, Jáchym Šlik
Nokia 6 byla vyprodána během jedné minuty Nokia 6 byla vyprodána během jedné minuty
Nová Nokia 6 s Androidem se tento týden začala prodávat exkluzivně v čínském internetovém obchodě JD.com. První omezený počet smartphonů si zákazníci rozebrali do jedné minuty. Aktualizováno.
20.1.2017,  aktualita, Jáchym Šlik
Samsung a Android 7.0: jaké modely dostanou aktualizaci v první polovině roku? Samsung a Android 7.0: jaké modely dostanou aktualizaci v první polovině roku?
Samsung před pár dny zahájil aktualizaci prvních smartphonů na Android Nougat. Spolu s tím připomněl nejdůležitější nové funkce a především zveřejnil oficiální seznam svých zařízení, na které se této verze operačního systému dostane v první polovině roku 2017.
19.1.2017,  aktualita, Jáchym Šlik