www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Xiaomi si možná začne navrhovat vlastní procesory

Xiaomi si možná začne navrhovat vlastní procesory
, , aktualita
Xiaomi je známo nízkou cenou, za kterou se ale schovávají kvalitní komponenty v čele s procesory od Qualcommu nebo MediaTeku. Je ale možné, že si začne navrhovat vlastní procesory, co by to znamenalo?reklama
Pokud vlastníte telefon od Xiaomi, nejspíše má ve svých útrobách procesor od Qualcommu, případně MediaTeku (pouze levný Redmi 2A má Leadcore). A právě Leadcore má být spolupracovníkem Xiaomi - je to rozhodně lepší řešení než začít stavět na zelené louce.

Leadcore má slušnou historii ve výrobě procesorů, ale nikdy se nedokázal prosadit do vlajkových modelů, spíše jeho procesory můžeme najít v levných čínských telefonech a tabletech. I proto se předpokládá, že Xiaomi by přinejmenším ze začátku své procesory používalo pro low-endové procesory.

Nejbližší termín, kdy by Xiaomi mohlo představit telefony s vlastními procesory, by mohl být začátek příštího roku. Telefony nižší třídy pro letošní rok jsou totiž již představeny a můžeme čekat jen na vlajkové lodě, ve kterých se objeví nejpravděpodobněji procesor od Qualcommu.

O důvodech, proč by Xiaomi chtělo opustit MediaTek a Qualcomm, nepadlo ani slovo, i tak je lze odhalit. Stačí si vzpomenout, jak Xiaomi zlevňuje své produkty - většinou se jedná o skokové zlevnění, protože společnost nakoupila tolik modelů jednoho procesoru, že na něj dostala slevu.

To by mohl být hlavní aspekt spolupráce s jiným výrobcem - kdyby Xiaomi přešlo na vlastní procesory, možná by se pro zákazníka moc nezměnilo a skoková zlevnění by zůstala, ale Xiaomi by na telefonech mělo větší peníze, které jsou teď mizivé. Možností je samozřejmě i to, že telefony budou levnější.

Další výhoda by byla, že by samo Xiaomi mohlo určit, kolik jader na jaké architektuře bude procesor mít. To by znamenalo lepší optimalizaci.

Problém ale může nastat kvůli výrobní technologii. Výrobci procesorů si ve většině případů nechávají polovodiče vyrábět třeba u TSMC (výjimkou jsou například Apple a Samsung, jejich procesory jsou vyráběny kompletně u Samsungu). Takže nejvyspělejší výrobní procesory si většinou zaberou velcí výrobci jako Qualcomm nebo MediaTek.

Z toho pramení důvod, proč by minimálně pro začátek Xiaomi používalo tyto procesory pro telefony nižší třídy - tam to ale nevadí i Qualcomm pro procesory nižší, dokonce i střední třídy používá 28nm technologii výroby.

Zdroj: PhoneArena
reklama
Nejnovější články
Asus VivoBook S15 a Pro 15: uspokojí i náročnější uživatele Asus VivoBook S15 a Pro 15: uspokojí i náročnější uživatele
Na veletrhu Computex byla představena také dvojice patnáctipalcových VivoBooků, která nabídne slušnou výbavu zabalenou do pohledného těla. Notebooky budou nabízeny v různých konfiguracích a mají ambice stát se pomocníky při práci i zábavě.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Huawei Nova 2 a Nova 2 Plus oficiálně: elegáni s 20MPx selfie fotoaparátem Huawei Nova 2 a Nova 2 Plus oficiálně: elegáni s 20MPx selfie fotoaparátem
Huawei předvedl druhou generaci smartphonů z řady Nova, která nabízí nadstandardní fotografickou výbavu. Na zadní straně nalezneme 12+8MPx duální snímač, vpředu potom dokonce 20MPx selfie kamerku. Nabídka barevných variant odpovídá modelu P10.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Asus ZenFone Live: levný smartphone se „zkrášlovací“ funkcí na českém trhu Asus ZenFone Live: levný smartphone se „zkrášlovací“ funkcí na českém trhu
Především pro mladší uživatele, kteří se svým telefonem rádi fotí, připravil Asus nový model ZenFone Live. Má příznivou cenu a navíc se vyznačuje pohledným kovovým tělem. V těchto dnech se novinka dostává na český trh.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
ARM uvádí DynamIQ čipy Cortex-A75, A55 a GPU Mali-G72 ARM uvádí DynamIQ čipy Cortex-A75, A55 a GPU Mali-G72
Architektura big.LITTLE se dočkala významné obměny v podobě DynamIQ. Ta přinesla rozsáhlejší možnosti konfigurace procesorových jader. Na jejím základě byly uvedeny nové čipy Cortex-A75, A55 a GPU Mali-G72.
Včera,  aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi Mi Max 2 oficiálně: čínský obr s pořádnou baterií Xiaomi Mi Max 2 oficiálně: čínský obr s pořádnou baterií
Xiaomi oznámilo druhou generaci svého phabletu Mi Max. Zatímco velikost displeje zůstala nezměněna, baterie se ještě zvětšila na impozantních 5 300 mAh. Další výbavou se novinka řadí do střední třídy, cena přitom zůstala atraktivní.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik