www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Xiaomi si možná začne navrhovat vlastní procesory

Xiaomi si možná začne navrhovat vlastní procesory
, , aktualita
Xiaomi je známo nízkou cenou, za kterou se ale schovávají kvalitní komponenty v čele s procesory od Qualcommu nebo MediaTeku. Je ale možné, že si začne navrhovat vlastní procesory, co by to znamenalo?reklama
Pokud vlastníte telefon od Xiaomi, nejspíše má ve svých útrobách procesor od Qualcommu, případně MediaTeku (pouze levný Redmi 2A má Leadcore). A právě Leadcore má být spolupracovníkem Xiaomi - je to rozhodně lepší řešení než začít stavět na zelené louce.

Leadcore má slušnou historii ve výrobě procesorů, ale nikdy se nedokázal prosadit do vlajkových modelů, spíše jeho procesory můžeme najít v levných čínských telefonech a tabletech. I proto se předpokládá, že Xiaomi by přinejmenším ze začátku své procesory používalo pro low-endové procesory.

Nejbližší termín, kdy by Xiaomi mohlo představit telefony s vlastními procesory, by mohl být začátek příštího roku. Telefony nižší třídy pro letošní rok jsou totiž již představeny a můžeme čekat jen na vlajkové lodě, ve kterých se objeví nejpravděpodobněji procesor od Qualcommu.

O důvodech, proč by Xiaomi chtělo opustit MediaTek a Qualcomm, nepadlo ani slovo, i tak je lze odhalit. Stačí si vzpomenout, jak Xiaomi zlevňuje své produkty - většinou se jedná o skokové zlevnění, protože společnost nakoupila tolik modelů jednoho procesoru, že na něj dostala slevu.

To by mohl být hlavní aspekt spolupráce s jiným výrobcem - kdyby Xiaomi přešlo na vlastní procesory, možná by se pro zákazníka moc nezměnilo a skoková zlevnění by zůstala, ale Xiaomi by na telefonech mělo větší peníze, které jsou teď mizivé. Možností je samozřejmě i to, že telefony budou levnější.

Další výhoda by byla, že by samo Xiaomi mohlo určit, kolik jader na jaké architektuře bude procesor mít. To by znamenalo lepší optimalizaci.

Problém ale může nastat kvůli výrobní technologii. Výrobci procesorů si ve většině případů nechávají polovodiče vyrábět třeba u TSMC (výjimkou jsou například Apple a Samsung, jejich procesory jsou vyráběny kompletně u Samsungu). Takže nejvyspělejší výrobní procesory si většinou zaberou velcí výrobci jako Qualcomm nebo MediaTek.

Z toho pramení důvod, proč by minimálně pro začátek Xiaomi používalo tyto procesory pro telefony nižší třídy - tam to ale nevadí i Qualcomm pro procesory nižší, dokonce i střední třídy používá 28nm technologii výroby.

Zdroj: PhoneArena
reklama
Nejnovější články
Lenovo Miix 320: levný konvertibilní tablet s Windows 10 Lenovo Miix 320: levný konvertibilní tablet s Windows 10
Do vod cenově dostupných tabletů s připojitelnou klávesnicí a systémem Windows připluje poměrně velká ryba. Miix 320 nabídne oproti předchůdci displej s Full HD rozlišením a reproduktory vylepšené technologií Dolby Advanced Audio.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Nubia N1 Lite: ořezaná novinka poputuje na český trh Nubia N1 Lite: ořezaná novinka poputuje na český trh
ZTE na veletrhu MWC 2017 v tichosti odhalilo telefon Nubia N1 Lite, který má vycházet z již prodávaného modelu Nubia N1. Ve skutečnosti je ovšem jedním z mála společných znaků 5,5“ displej. Zachrání vše alespoň přijatelná cena?
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Samsung Galaxy Book: špičkové tablety s Windows ve dvou velikostech Samsung Galaxy Book: špičkové tablety s Windows ve dvou velikostech
Jednou z novinek Samsungu na veletrhu MWC 2017 je řada tabletů Galaxy Book, která zahrnuje dva modely odlišující se úhlopříčkou displeje i dalšími parametry. Oba modely ovšem spojuje konvertibilní konstrukce, procesor od Intelu a systém Windows 10.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Lenovo Tab 4: čtyři univerzální tablety pro děti i pracanty Lenovo Tab 4: čtyři univerzální tablety pro děti i pracanty
Lenovo představilo čtvrtou generací svých cenově dostupných tabletů. K dostání bude s osmi- i desetipalcovým displejem, volitelné příslušenství potom z tabletu udělá ideální stroj pro dětské hry či pracovní nasazení.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Sony Xperia XZ Premium: prvenství ve 4K HDR displeji a Snapdragonu 835 Sony Xperia XZ Premium: prvenství ve 4K HDR displeji a Snapdragonu 835
Hlavní novinkou Sony na veletrhu MWC 2017 je nová vlajková loď Xperia XZ Premium, která se jako první smartphone na světě chlubí 4K HDR displejem. Další prvenství si japonský výrobce odnáší v použití procesoru Snapdragon 835.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik