www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Xiaomi si možná začne navrhovat vlastní procesory

Xiaomi si možná začne navrhovat vlastní procesory
, , aktualita
Xiaomi je známo nízkou cenou, za kterou se ale schovávají kvalitní komponenty v čele s procesory od Qualcommu nebo MediaTeku. Je ale možné, že si začne navrhovat vlastní procesory, co by to znamenalo?reklama
Pokud vlastníte telefon od Xiaomi, nejspíše má ve svých útrobách procesor od Qualcommu, případně MediaTeku (pouze levný Redmi 2A má Leadcore). A právě Leadcore má být spolupracovníkem Xiaomi - je to rozhodně lepší řešení než začít stavět na zelené louce.

Leadcore má slušnou historii ve výrobě procesorů, ale nikdy se nedokázal prosadit do vlajkových modelů, spíše jeho procesory můžeme najít v levných čínských telefonech a tabletech. I proto se předpokládá, že Xiaomi by přinejmenším ze začátku své procesory používalo pro low-endové procesory.

Nejbližší termín, kdy by Xiaomi mohlo představit telefony s vlastními procesory, by mohl být začátek příštího roku. Telefony nižší třídy pro letošní rok jsou totiž již představeny a můžeme čekat jen na vlajkové lodě, ve kterých se objeví nejpravděpodobněji procesor od Qualcommu.

O důvodech, proč by Xiaomi chtělo opustit MediaTek a Qualcomm, nepadlo ani slovo, i tak je lze odhalit. Stačí si vzpomenout, jak Xiaomi zlevňuje své produkty - většinou se jedná o skokové zlevnění, protože společnost nakoupila tolik modelů jednoho procesoru, že na něj dostala slevu.

To by mohl být hlavní aspekt spolupráce s jiným výrobcem - kdyby Xiaomi přešlo na vlastní procesory, možná by se pro zákazníka moc nezměnilo a skoková zlevnění by zůstala, ale Xiaomi by na telefonech mělo větší peníze, které jsou teď mizivé. Možností je samozřejmě i to, že telefony budou levnější.

Další výhoda by byla, že by samo Xiaomi mohlo určit, kolik jader na jaké architektuře bude procesor mít. To by znamenalo lepší optimalizaci.

Problém ale může nastat kvůli výrobní technologii. Výrobci procesorů si ve většině případů nechávají polovodiče vyrábět třeba u TSMC (výjimkou jsou například Apple a Samsung, jejich procesory jsou vyráběny kompletně u Samsungu). Takže nejvyspělejší výrobní procesory si většinou zaberou velcí výrobci jako Qualcomm nebo MediaTek.

Z toho pramení důvod, proč by minimálně pro začátek Xiaomi používalo tyto procesory pro telefony nižší třídy - tam to ale nevadí i Qualcomm pro procesory nižší, dokonce i střední třídy používá 28nm technologii výroby.

Zdroj: PhoneArena
reklama
Nejnovější články
Xiaomi Mi 6 nepodporuje LTE frekvenci 800 MHz, u českých operátorů bude mít problém Xiaomi Mi 6 nepodporuje LTE frekvenci 800 MHz, u českých operátorů bude mít problém
Pokukujete po novém Xiaomi Mi 6? Potom byste měli vědět, že nové vlajkové lodi chybí podpora LTE frekvence 800 MHz, která je velmi často používána českými operátory. Nezbývá než doufat, že se na trh dostane „globální verze“ tohoto modelu.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  1 komentář
Chytrá cyklistická přilba poslouží jako handsfree i hudební přehrávač Chytrá cyklistická přilba poslouží jako handsfree i hudební přehrávač
Na český trh se dostaly chytré helmy Livall, které mohou cyklisté propojit se svým smartphonem a využívat řadu nečekaných vychytávek včetně vysílačky, cyklopočítače, LED osvětlení nebo přivolání pomoci v případě nehody.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Tesla svolává do servisu 53 tisíc vozů kvůli vadné parkovací brzdě Tesla svolává do servisu 53 tisíc vozů kvůli vadné parkovací brzdě
Výrobní vada týkající se parkovací brzdy donutila automobilku Tesla svolat do servisu desítky tisíc vozů Model S a Model X. Problém se nejspíš týká jen velmi malého počtu automobilů, přesto Tesla nechce podcenit bezpečnost.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
MasterCard integroval do platebních karet čtečku otisků prstů MasterCard integroval do platebních karet čtečku otisků prstů
MasterCard testuje další způsob, jak vylepšit placení v obchodech. Běžnou platební kartu společnost opatřila čtečkou otisků prstů, která bude sloužit k ověření identity namísto číselného kódu PIN.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
TP-Link přináší chytré žárovky ovladatelné smartphonem TP-Link přináší chytré žárovky ovladatelné smartphonem
Společnost TP-Link, známá především svými bezdrátovými síťovými produkty, představila na českém trhu řadu chytrých žárovek LB. Uživatel je může ovládat pomocí svého smartphonu, případně digitálního asistenta, jako je Amazon Echo.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik