Windows Phone 7 Series - .NET, Silverlight, XNA a bez zpětné kompatibility s WM6.x

Windows Phone 7 Series - .NET, Silverlight, XNA a bez zpětné kompatibility s WM6.x
, , aktualita

I když se hlavní porci informací (nejen) pro vývojáře dozvíme až na nadcházející akci pro programátory Windows Phone aplikací i her nazvané MIX10, která se koná v USA v Las Vegas ve dnech 15. - 17. března, první oficiální střípky jsou díky blogu Charlieho Kindela z Microsoftu známé již nyní.

Tím asi nejdůležitějším je potvrzení dřívějších spekulací o nulové zpětné kompatibilitě aplikací; všechny aplikace pro Windows Phone 7 Series budou muset být buď zcela nově naprogramované, nebo alespoň výrazně upravené. Mezi další potvrzené informace patří podpora .NET platformy, Silverlightu a platformy XNA pro snadnější způsob vytváření kvalitních her.Pro vývoj aplikací a her se nyní budou používat různé technologie a platformy. Především se bude jednat o .NET pro psaní hlavního kódu, Silverlight pro vytváření elegantního uživatelského rozhraní a platformu XNA jako prostředek pro vývoj 2D a 3D her.

V příspěvku Charlieho Kindela se autor snaží vysvětlit, jak Microsoft k těmto rozhodnutím došel. Na první pohled je patrné, že cílem Microsoftu bylo být v dobrém slova smyslu odlišný od ostatních a nabídnout snadnější cestu k mnoha důležitým informacím. Na základě mnoha pohovorů s vývojáři měl Microsoft několik hlavních úkolů pro novou platformu WP7 - zaměřit se na celkový "uživatelský zážitek" a převzít za něj větší zodpovědnost, více podpořit úsilí vývojářů a vývojářskou platformu jako celek, a především nabídnout standardizovanou hardwarovou platformu pro pohodlnější a rychlejší vývoj aplikací a především her. Trochu očekávanou nekompatibilitu se staršími i současnými aplikacemi pro Windows Mobile 6.5 je tak nutné vnímat jako jistou daň za výše uvedené; drobnou útěchou je potvrzení podpory Windows Mobile 6.5 "po mnoho dalších let".

Na další podrobnosti si budeme muset ještě týden počkat.
Nejpopulárnější mobilní telefony
Nejnovější články
Chytré hodinky Moto 360 druhé generace a Moto 360 Sport oficiálně Chytré hodinky Moto 360 druhé generace a Moto 360 Sport oficiálně
Fanoušci chytrých hodinek dnes mají velký den. Motorola představila dlouho očekávanou druhou generaci modelu Moto 360, který přichází ve dvou velikostech i speciální verzi určené pro ženy. Aktivnější uživatelé zase ocení nové Moto 360 Sport.
Dnes,  aktualita,  Jáchym Šlik
Nové smartphony Lenovo: velké baterie nebo dva fotoaparáty na selfie Nové smartphony Lenovo: velké baterie nebo dva fotoaparáty na selfie
Lenovo nezapomnělo na veletrhu IFA 2015 ani na svou nabídku smartphonu z řady Vibe, které obohatilo o tři zajímavé modely. Vibe S1 se od konkurence odlišuje dvěma předními fotoaparáty, Vibe P1 a P1m zase spoléhají na baterie s obrovskou kapacitou.
Dnes,  aktualita,  Jáchym Šlik
Lenovo ThinkPad Yoga 260 a 460: na práci konvertibilně Lenovo ThinkPad Yoga 260 a 460: na práci konvertibilně
Dalšími novinkami společnosti Lenovo na veletrhu IFA 2015 jsou konvertibilní notebooky ThinkPad Yoga 260 s 12,5“ displejem a ThinkPad Yoga 460 se 14“ displejem. Oba modely se vyznačují novými procesory Intel Skylake, rychlými paměťmi DDR4 a nízkou hmotností.
Dnes,  aktualita,  Jáchym Šlik
Řada Lenovo IdeaPad se dočkala nových zástupců Řada Lenovo IdeaPad se dočkala nových zástupců
Společnost Lenovo představila na veletrhu IFA 2015 nové modely cenově dostupnějších notebooků z řady IdeaPad. Přicházejí například s procesory Intel Skylake a AMD Carrizo nebo operačním systémem Windows 10.
Dnes,  aktualita,  Jáchym Šlik
Video: Xiaomi Mi 4 bezproblémově funguje na Windows 10 Video: Xiaomi Mi 4 bezproblémově funguje na Windows 10
Na internetu se objevilo video, které zachycuje vlajkový model Xiaomi, Mi 4, s Windows 10. Z tohoto videa je jasně patrné, že systém funguje na telefonu poměrně bezproblémově, ocenili byste možnost přejít na budoucí Windows 10 z jakéhokoliv zařízení?
Včera,  aktualita,  Jan Pánek