Windows Phone 7 Series - .NET, Silverlight, XNA a bez zpětné kompatibility s WM6.x

Windows Phone 7 Series - .NET, Silverlight, XNA a bez zpětné kompatibility s WM6.x
, , aktualita

I když se hlavní porci informací (nejen) pro vývojáře dozvíme až na nadcházející akci pro programátory Windows Phone aplikací i her nazvané MIX10, která se koná v USA v Las Vegas ve dnech 15. - 17. března, první oficiální střípky jsou díky blogu Charlieho Kindela z Microsoftu známé již nyní.
reklama
Tím asi nejdůležitějším je potvrzení dřívějších spekulací o nulové zpětné kompatibilitě aplikací; všechny aplikace pro Windows Phone 7 Series budou muset být buď zcela nově naprogramované, nebo alespoň výrazně upravené. Mezi další potvrzené informace patří podpora .NET platformy, Silverlightu a platformy XNA pro snadnější způsob vytváření kvalitních her.Pro vývoj aplikací a her se nyní budou používat různé technologie a platformy. Především se bude jednat o .NET pro psaní hlavního kódu, Silverlight pro vytváření elegantního uživatelského rozhraní a platformu XNA jako prostředek pro vývoj 2D a 3D her.

V příspěvku Charlieho Kindela se autor snaží vysvětlit, jak Microsoft k těmto rozhodnutím došel. Na první pohled je patrné, že cílem Microsoftu bylo být v dobrém slova smyslu odlišný od ostatních a nabídnout snadnější cestu k mnoha důležitým informacím. Na základě mnoha pohovorů s vývojáři měl Microsoft několik hlavních úkolů pro novou platformu WP7 - zaměřit se na celkový "uživatelský zážitek" a převzít za něj větší zodpovědnost, více podpořit úsilí vývojářů a vývojářskou platformu jako celek, a především nabídnout standardizovanou hardwarovou platformu pro pohodlnější a rychlejší vývoj aplikací a především her. Trochu očekávanou nekompatibilitu se staršími i současnými aplikacemi pro Windows Mobile 6.5 je tak nutné vnímat jako jistou daň za výše uvedené; drobnou útěchou je potvrzení podpory Windows Mobile 6.5 "po mnoho dalších let".

Na další podrobnosti si budeme muset ještě týden počkat.
Nejpopulárnější mobilní telefony

Nejnovější články
Google připomíná výročí pražského orloje po celém světě Google připomíná výročí pražského orloje po celém světě
Na dnešní Doodle, tedy obrázkové logo Googlu, můžeme být právem hrdí. Nachází se na něm totiž Staroměstský orloj, významná česká památka, stejné logo se přitom zobrazuje uživatelům ve více než třech desítkách zemí po celém světě.
Dnes,  aktualita,  Jáchym Šlik
MSI zrychluje své notebooky díky procesorům Skylake MSI zrychluje své notebooky díky procesorům Skylake
Společnost MSI přináší na trh první herní notebooky vybavené novými procesory Intel Core šesté generace na architektuře Skylake. U pracovních stanic nabídne výrobce kromě Skylaků také nové mobilní procesory Xeon.
Dnes,  aktualita,  Jáchym Šlik
Dosud nepředstavený Samsung Galaxy A9 se pomalu odhaluje Dosud nepředstavený Samsung Galaxy A9 se pomalu odhaluje
Samsung údajně pracuje na smartphonu s označením Galaxy A9. Ačkoliv půjde o zástupce střední třídy, měl by nabídnout velmi slušnou výbavu, a to především v oblasti výkonu. Zároveň očekáváme kovové tělo a také vysokou cenu.
Dnes,  aktualita,  Jáchym Šlik
Lumiím se na velkých evropských trzích docela daří Lumiím se na velkých evropských trzích docela daří
Pokud je řeč o statistikách prodeje smartphonů jednotlivých výrobců, je Microosft často považován za otloukánka. Jak ovšem ukazují nové statistiky týkající se významných evropských trhů, nevedou si modely tohoto amerického výrobce zase tak špatně.
Dnes,  aktualita,  Jáchym Šlik
Ultrazvuk umožňuje bezdrátové nabíjení na velké vzdálenosti Ultrazvuk umožňuje bezdrátové nabíjení na velké vzdálenosti
Bezdrátové nabíjení pomocí elektromagnetické indukce není ničím výjimečným, společnost uBeam ovšem experimentuje s možností využití ultrazvuku. Výhodou je to, že nabíječka a smartphone mohou být během nabíjení poměrně daleko od sebe.
Dnes,  aktualita,  Jáchym Šlik