Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Vtipálek pojmenoval hotspot jako „Galaxy Note 7“, málem tím zavinil nouzové přistání

23.12.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Měl to být nevinný žertík, který ale přidělal vrásky na čele posádce a málem vedl k nouzovému přistání na jiném letišti. Plyne z toho ponaučení, že pokud chcete včas a bez komplikací doletět, nepojmenovávejte svůj Wi-Fi hotspot „Samsung Galaxy Note 7“.
Poměrně nekompromisně se k problému Samsungu Galaxy Note 7 postavily letecké společnosti, respektive příslušné regulační orgány. Přítomnost tohoto telefonu na palubách letadel je zcela zakázána, převážen obvykle nesmí být ani v odbavených zavazadlech. Nikdo nemá zájem na tom, aby se opakoval incident z letošního října, kdy se na palubě vznítil jeden vadný kus. Proto posádka společnosti Virgin Airlines rozhodně nenechala nic náhodě, když během letu ze San Franciska do Bostonu objevila, že je na palubě Wi-Fi hotspot s názvem „Samsung Galaxy Note 7_1097“. Jednomu ze spolucestujících se podařilo na svém notebooku pořídit screenshot, která následně publikoval na Twitteru.





Posádka se nejprve pokusila neúspěšně zjistit, komu smartphone patří. Kapitán letu sdělil cestujícím, že bude muset nouzově přistát ve Wyomingu a prohledat celou palubu letadla. Následně se přihlásil autor vtípku a kapitán tak mohl znepokojeným cestujícím sdělit, že se nejedná o Samsung Galaxy Note 7, ale jiné zařízení, na kterém vytvořil Wi-Fi síť s tímto názvem. Letadlo nakonec bezpečně přistálo na letišti v Bostonu, i když se zpožděním. Podle dostupných informací nebyl vtipálek za svůj čin nijak potrestán, přestože zbytečně vyděsil posádku i cestující na palubě. Snad se alespoň jedná o poučení pro ostatní, že takhle by hotspot pojmenovávat neměli, a už vůbec ne podobné vtípky zkoušet během letu.

Samsung mezitím uzavřel vyšetřování, proč se Galaxy Note 7 mohl vznítit. Výsledek ovšem zatím nezveřejnil, k tomu by mělo dojít až později, v současné době informaci rozeslal jen příslušným orgánům po celém světě. Liší se také postup jednotlivých regionálních poboček společnosti při donucování uživatelů k vrácení zbývajících kusů phabletu. Třeba v Jižní Koreji by mělo podle odhadů mezi lidmi na 140 tisíc kusů Galaxy Note 7, celých 15 % uživatelů se tedy do vrácení nebezpečného zařízení příliš nehrne. Přesto Samsung na domovském trhu v nejbližší době neplánuje učinit žádné razantnější opatření, bojí se totiž nevole ze strany uživatelů.

Naproti tomu v USA, Kanadě i Velké Británii přistoupily tamní zastoupení či mobilní operátoři k softwarovým aktualizacím, které mohou z telefonu udělat až nepoužitelné těžítko. Podobně dopadnou uživatelé Galaxy Note 7 ze Singapuru, od 28. prosince totiž nebudou moct vybitý telefon znovu nabít.

Zdroj: Gsmarena.com
reklama