www.svetmobilne.cz
>
>
>

T-Mobile: 2G modernizace dále pokračuje, EDGE pro všechny se blíží

, , aktualita

Dalším operátorem, který se v letních měsících pochlubil zdokonalováním své sítě, je T-Mobile. Ve své tiskové zprávě uvedl, že během prázdnin se mu povede vyměnit 800 základnových stanic (BTS), což bude spolu s 300 BTSkami vyměněnými před prázdninami znamenat výměnu skoro jedné čtvrtiny ze všech základnových stanic v síti T-Mobile (je jich celkem 4500), které nyní nabízejí nejen GPRS, ale i EDGE.
reklama
Zajímavou novinkou je tzv. Paging Coordinantion. Jde o funkcionalitu, která umožňuje uživateli přijmout hlasový hovor, i když v tu chvíli právě surfuje po webu. Až dosud se takový zákazník "tvářil" jako nedostupný pro volání. Nyní však telefon i v průběhu datového spojení neustále hlídá, zda nepřichází žádost o hovor. Pokud ano, je datové spojení přerušeno a po skončení volání zase znovu automaticky obnoveno. Modernizace sítě bude pokračovat i v následujících měsících.
Nejpopulárnější tablety
Nejnovější články
Mozilla končí s Firefox OS, ale jen u telefonů Mozilla končí s Firefox OS, ale jen u telefonů
Mozilla oficiálně oznámila, že končí s podporou mobilního operačního systému Firefox OS. Společnost končí pouze s podporou telefonů a hodlá přesunout pozornost na internet věcí nebo na chytré televize.
Včera,  aktualita,  Jan Pánek
Error 53: Neautorizovaná oprava iPhonu může zablokovat telefon Error 53: Neautorizovaná oprava iPhonu může zablokovat telefon
Apple zažívá v poslední dnech hodně negativní reakce od svých majitelů. Pokud iPhone byl opraven v neautorizovaném servisu ohledně tlačítka Home a snímače prstů, může vyskočit chyba 53 a telefon se zablokuje.
Včera,  aktualita,  Milan Šurkala
Vaio Phone Biz: japonská konkurence pro Lumie Vaio Phone Biz: japonská konkurence pro Lumie
Vaio odhaluje svůj první chytrý telefon se systémem Windows. Seznamte se s Vaio Phone Biz - telefonem ze střední třídy, který vzhledem ke svému operačnímu systému může konkurovat odpovídajícím Lumiím.
Včera,  aktualita,  Jan Pánek
Chytré hodinky Pebble oficiálně dorazily do ČR Chytré hodinky Pebble oficiálně dorazily do ČR
Společnost Pebble patří k průkopníkům v oblasti chytrých hodinek. O to více může zamrzet, že až dosud jsme se s nimi oficiálně v České republice nesetkali. To se ovšem nyní změnilo - do tuzemska dorazily rovnou 3 modely.
Včera,  aktualita,  Jan Pánek
Lenovo Miix 700 přichází do České republiky Lenovo Miix 700 přichází do České republiky
Lenovo ještě minulý rok na podzim představilo svůj Lenovo Miix 700 - 2v1 zařízení, ze kterého je možné udělat tablet i notebook. Nyní však Miix 700 přichází i na pulty obchodů v České republice.
5.2.2016,  aktualita,  Jan Pánek