T-Mobile: 2G modernizace dále pokračuje, EDGE pro všechny se blíží

Dalším operátorem, který se v letních měsících pochlubil zdokonalováním své sítě, je T-Mobile. Ve své tiskové zprávě uvedl, že během prázdnin se mu povede vyměnit 800 základnových stanic (BTS), což bude spolu s 300 BTSkami vyměněnými před prázdninami znamenat výměnu skoro jedné čtvrtiny ze všech základnových stanic v síti T-Mobile (je jich celkem 4500), které nyní nabízejí nejen GPRS, ale i EDGE.

26.7.2009, aktualita, Pavel Koza, tisknout
Rubrika: Ostatní
Výrobce: T-Mobile

Zajímavou novinkou je tzv. Paging Coordinantion. Jde o funkcionalitu, která umožňuje uživateli přijmout hlasový hovor, i když v tu chvíli právě surfuje po webu. Až dosud se takový zákazník "tvářil" jako nedostupný pro volání. Nyní však telefon i v průběhu datového spojení neustále hlídá, zda nepřichází žádost o hovor. Pokud ano, je datové spojení přerušeno a po skončení volání zase znovu automaticky obnoveno. Modernizace sítě bude pokračovat i v následujících měsících.


Nejnovější články
LG KizON: chytrý náramek pro děti LG KizON: chytrý náramek pro děti
LG představilo náramek, který umožní rodičům sledovat své děti a komunikovat s nimi. Příslušenství je pro tyto účely vybaveno 2G/3G, GPS a Wi-Fi. Prodej na evropských trzích by měl odstartovat letos na podzim.
včera,  aktualita,  Jáchym Šlik
HTC Desire 616: nedostupné osmijádro HTC Desire 616: nedostupné osmijádro
Nový HTC Desire 616 je vybaven osmijádrovým procesorem od MediaTeku, zaujme však také velmi zajímavou cenovkou. Naneštěstí však výrobce plánuje smartphone prodávat výhradně na asijských trzích.
včera,  aktualita,  Jáchym Šlik
Několik smartphonů od Samsungu bylo odhaleno v benchmarku Několik smartphonů od Samsungu bylo odhaleno v benchmarku
Samsung se chystá zaplavit trh s dalšími několika smartphony. Jejich výbava se před nedávnem nedopatřením dostala na internet. Většina z novinek je vybavena 64-bitovým procesorem od Qualcommu.
včera,  aktualita,  Jáchym Šlik
Sony Xperia Z3 unikla na fotografiích Sony Xperia Z3 unikla na fotografiích
Sony Xperia Z3 bude s největší pravděpodobností představena letos v září. Podoba i část výbavy smartphonu však unikly na internet už nyní. Ve srovnání s předchůdcem se bude jednat spíše o kosmetické změny.
12.7.2014,  aktualita,  Jáchym Šlik
ZTE představilo smartphony Nubia Z7, Z7 Max a Z7 mini ZTE představilo smartphony Nubia Z7, Z7 Max a Z7 mini
ZTE má novou vlajkovou loď Nubia Z7, která je vybavena 5,5" Quad HD displejem, čtyřjádrem Snapdragon 801, 3GB RAM a fotoaparátem s optickou stabilizací. Dále čínský výrobce představil ořezanou verzi Z7 Max a zmenšenou Z7 mini.
8.7.2014,  aktualita,  Jáchym Šlik
Xiaomi slaví úspěchy smartphonu Mi3 i tabletu MiPad Xiaomi slaví úspěchy smartphonu Mi3 i tabletu MiPad
Vlajkové lodě Xiaomi Mi3 se prodalo už 10 milionů kusů, což výrobce oslavil speciální zlatou verzí smartphonu. Podle uniklých informací už je v přípravě nástupce s názvem Xiaomi Mi3S nebo Mi4. Úspěchy slaví také žhavá novinka, tablet MiPad.
8.7.2014,  aktualita,  Jáchym Šlik
Sony Xperia C3: smartphone střední třídy zaměřený na selfies Sony Xperia C3: smartphone střední třídy zaměřený na selfies
Sony Xperia C3 je na první pohled docela obyčejný smartphone vybavený 5,5" HD displejem, čtyřjádrovým procesorem a Androidem 4.4 KitKat. Od konkurence se však snaží odlišit kvalitním 5MPx předním fotoaparátem s LED bleskem.
8.7.2014,  aktualita,  Jáchym Šlik
Microsoft Surface Mini: bude, nebude, bude? Microsoft Surface Mini: bude, nebude, bude?
V květnu se očekávalo, že Microsoft přijde s malou verzí tabletu Surface a s větší 12" verzí Surface Pro 3. Nakonec byl představen jen Surface Pro 3 a pak jsme se dozvěděli, že Mini nakonec nebude. Nebo snad bude?
8.7.2014,  aktualita,  Jan Vítek