www.svetmobilne.cz
>
>
>

T-Mobile: 2G modernizace dále pokračuje, EDGE pro všechny se blíží

, , aktualita

Dalším operátorem, který se v letních měsících pochlubil zdokonalováním své sítě, je T-Mobile. Ve své tiskové zprávě uvedl, že během prázdnin se mu povede vyměnit 800 základnových stanic (BTS), což bude spolu s 300 BTSkami vyměněnými před prázdninami znamenat výměnu skoro jedné čtvrtiny ze všech základnových stanic v síti T-Mobile (je jich celkem 4500), které nyní nabízejí nejen GPRS, ale i EDGE.
reklama
Zajímavou novinkou je tzv. Paging Coordinantion. Jde o funkcionalitu, která umožňuje uživateli přijmout hlasový hovor, i když v tu chvíli právě surfuje po webu. Až dosud se takový zákazník "tvářil" jako nedostupný pro volání. Nyní však telefon i v průběhu datového spojení neustále hlídá, zda nepřichází žádost o hovor. Pokud ano, je datové spojení přerušeno a po skončení volání zase znovu automaticky obnoveno. Modernizace sítě bude pokračovat i v následujících měsících.
Nejpopulárnější tablety
Nejnovější články
Lumia 550: velmi levné Windows 10 Lumia 550: velmi levné Windows 10
Když dneska Microsoft představoval nové Lumie nejvyšší třídy, několika slovy se zmínil i o Lumii 550. Jedná se o velmi levný telefon, který poběží na Windows 10 pro mobilní telefony. Čím tímto telefon vyniká?
Včera,  aktualita,  Jan Pánek
Lumie 950 a 950 XL představeny: chlazení kapalinou a Windows 10 Lumie 950 a 950 XL představeny: chlazení kapalinou a Windows 10
Po dlouhém čekání jsme se konečně dočkali oficiálního představení špičkových Lumií. Nabídnou velmi zajímavé funkce jako plnou verzi Windows 10 či spojení s dockem. Doplněno o kompletní specifikace telefonů.
Včera,  aktualita,  Jan Pánek,  1 komentář
iPhone 6S Plus se prodává 4× hůře než iPhone 6S iPhone 6S Plus se prodává 4× hůře než iPhone 6S
Vypadá to, že iPhone s větší úhlopříčkou není až tak velkým tahákem, jak se původně čekalo. Jak vypadají poměry mezi prodanými rok starými verzemi iPhonů a novými verzemi iPhonů? Čísla opravdu překvapí.
Včera,  aktualita,  Jan Pánek
Honor 5X Play: s hrami nemá nic společného Honor 5X Play: s hrami nemá nic společného
Díky čínskému certifikačnímu úřadu TENAA unikají informace o připravovaném telefonu Huawei Honor 5X Play. Telefon spíše než na hry bude cílit na výdrž baterie a jeho nejsilnější stránkou zřejmě bude jeho cenovka.
Včera,  aktualita,  Jan Pánek
Tajemná Lumia na oficiálním obrázku Tajemná Lumia na oficiálním obrázku
Těsně před námi je velká tisková konference Microsoftu, kde odhalí špičkové Lumie. Avšak nemusí zůstat jen u nich. Na veřejnost unikla fotka, na které se nachází tajemná Lumia, která by mohla patřit do střední třídy, dočkáme se ji již dnes?
Včera,  aktualita,  Jan Pánek