www.svetmobilne.cz
>
>
>

Sony Xperia Touch: projektor, který na stole vytvoří displej s Androidem

Sony Xperia Touch: projektor, který na stole vytvoří displej s Androidem
, , aktualita
Sony znovu představilo svůj futuristický projektor Xperia Touch a tentokrát prozradilo také podrobnosti o ceně. zařízení promítá obraz na stěnu či na stůl, přičemž ovládání probíhá stejně jako na běžném dotykovém displeji.reklama
Xperia XZ Premium, Xperia XZsXperia XA1 (Ultra) nebyly jediné novinky, které Sony ukázalo minulý týden na veletrhu MWC 2017. Japonský výrobce prezentoval také svůj projektor Xperia Touch (dříve známý pod názvem Xperia Projector), který promítá obraz nejen na stěnu, ale rovněž na vodorovné povrchy jako například desku stolu. Leckoho možná při pohledu na nové zařízení nápadnou sci-fi filmy, kde je využívána holografie. Tak daleko se sice Sony nedostalo, neboť vytvořený obraz je jen dvojrozměrný, přesto použití projektoru vypadá futuristicky.

Xperia Touch je vybavena Androidem 7.0 Nougat, který má speciálně upravené uživatelské rozhraní pro tento způsob použití. Projektor zcela nahrazuje displej, neboť promítaný obraz je možné ovládat “dotykově”, jako jsme zvyklí například z tabletů. K rozpoznání gest jsou využívány infračervené senzory a zabudována kamera snímající se 60 fps. Podporován je obchod Google Play Store, odkud je možné stahovat libovolné aplikace a hry. Zjednodušeně bychom mohli říct, že Xperia Touch je vlastně smartphone s Androidem, který má místo displeje projektor.

Výsledný obraz má úhlopříčku 23” až 80”, rozlišení 1366 x 768 pixelů a kontrastní poměr 4000:1. Využíván je laserový světelný zdroj, který se vyznačuje světelným tokem 100 lumenů. Uvnitř zařízení tiká blíže nespecifikovaný procesor doplněny o 3GB operační paměť a 32GB interní úložiště. Nechybí 13MPx fotoaparát se snímačem Exmor RS, stereo reproduktory, Bluetooth 4.2, NFC, Wi-Fi 802.11 ac, GPS, USB Type-C ani HDMI.

Výrobce použil také řadu senzorů, některé z nich z projektoru vytvářejí meteorologickou stanici, jiné zase pomáhají rozpoznat přítomnost člověka v místnosti. Xperia Touch totiž může automaticky zobrazovat čas nebo předem nastavenou zprávu, pokud se objeví někdo v okolí. Další využití může projektor najít při konferencích nebo jako rodinné zábavní centrum. Produkt má rozměry 69 x 134 x 143 mm a hmotnost 932 g. Sony Xperia Touch se začne prodávat letos na jaře za cenu 1 499 eur, v přepočtu 40 500 Kč.


Zdroj: Androidpolice.com
reklama
Nejnovější články
ZTE představilo Nubii M2 s duálním fotoaparátem a Nubii M2 Lite ZTE představilo Nubii M2 s duálním fotoaparátem a Nubii M2 Lite
Nubia M2 nabídne poměrně nadupanou výbavu v čele s 5,5“ AMOLED displejem, duálním zadním fotoaparátem a 16MPx selfie snímačem. Nubia M2 Lite je na tom po stránce výbavy o trochu hůře, ale design je i v tomto případě velmi povedený.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Bývalá vlajková loď Xiaomi Mi4 je k dostání za výprodejovou cenu Bývalá vlajková loď Xiaomi Mi4 je k dostání za výprodejovou cenu
Jeden z českých e-shopů zlevnil poslední kusy smartphonu Xiaomi Mi 4 na 3 690 Kč. Tuto bývalou vlajkovou loď, která i na dnešní poměry nabídne docela slušnou výbavu, lze tedy zakoupit za zlomek původní ceny.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Google nečekaně vydal Android O. Co umí nového? Google nečekaně vydal Android O. Co umí nového?
Google nečekaně vydal Android O, respektive jeho první vývojářské preview. Není určeno k běžnému používání, ale spíše jako ukázka nové verze systému pro vývojáře. Přesto nám alespoň naznačuje, co bude umět finální Android O.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
iPhone SE nabízí dvojnásobně veliké úložiště, změnám neunikl ani iPad Mini 4 iPhone SE nabízí dvojnásobně veliké úložiště, změnám neunikl ani iPad Mini 4
Apple dnes zatraktivnil nabídku některých svých stávajících produktů. iPhone SE bude dostupný s 32GB a 128GB úložištěm, cena se přitom nezvýší. A iPad Mini 4 už bude mít jen 128GB variantu, která však výrazně zlevní.
21.3.2017,  aktualita, Jáchym Šlik
iPhony 7 a 7 Plus se převlékly do červené, podporují boj proti AIDS iPhony 7 a 7 Plus se převlékly do červené, podporují boj proti AIDS
Apple oznámil speciální edici loňských iPhonů, která nese označení Product Red. Jejich nákupem totiž zákazník přispěje Globálnímu fondu na boj proti šíření HIV. Kromě sytě červené barvy se ovšem nijak neliší od běžných iPhonů 7 a 7 Plus, a to ani svou cenou.
21.3.2017,  aktualita, Jáchym Šlik