www.svetmobilne.cz
>
>
>

Sony Xperia Touch: projektor, který na stole vytvoří displej s Androidem

Sony Xperia Touch: projektor, který na stole vytvoří displej s Androidem
, , aktualita
Sony znovu představilo svůj futuristický projektor Xperia Touch a tentokrát prozradilo také podrobnosti o ceně. zařízení promítá obraz na stěnu či na stůl, přičemž ovládání probíhá stejně jako na běžném dotykovém displeji.reklama
Xperia XZ Premium, Xperia XZsXperia XA1 (Ultra) nebyly jediné novinky, které Sony ukázalo minulý týden na veletrhu MWC 2017. Japonský výrobce prezentoval také svůj projektor Xperia Touch (dříve známý pod názvem Xperia Projector), který promítá obraz nejen na stěnu, ale rovněž na vodorovné povrchy jako například desku stolu. Leckoho možná při pohledu na nové zařízení nápadnou sci-fi filmy, kde je využívána holografie. Tak daleko se sice Sony nedostalo, neboť vytvořený obraz je jen dvojrozměrný, přesto použití projektoru vypadá futuristicky.

Xperia Touch je vybavena Androidem 7.0 Nougat, který má speciálně upravené uživatelské rozhraní pro tento způsob použití. Projektor zcela nahrazuje displej, neboť promítaný obraz je možné ovládat “dotykově”, jako jsme zvyklí například z tabletů. K rozpoznání gest jsou využívány infračervené senzory a zabudována kamera snímající se 60 fps. Podporován je obchod Google Play Store, odkud je možné stahovat libovolné aplikace a hry. Zjednodušeně bychom mohli říct, že Xperia Touch je vlastně smartphone s Androidem, který má místo displeje projektor.

Výsledný obraz má úhlopříčku 23” až 80”, rozlišení 1366 x 768 pixelů a kontrastní poměr 4000:1. Využíván je laserový světelný zdroj, který se vyznačuje světelným tokem 100 lumenů. Uvnitř zařízení tiká blíže nespecifikovaný procesor doplněny o 3GB operační paměť a 32GB interní úložiště. Nechybí 13MPx fotoaparát se snímačem Exmor RS, stereo reproduktory, Bluetooth 4.2, NFC, Wi-Fi 802.11 ac, GPS, USB Type-C ani HDMI.

Výrobce použil také řadu senzorů, některé z nich z projektoru vytvářejí meteorologickou stanici, jiné zase pomáhají rozpoznat přítomnost člověka v místnosti. Xperia Touch totiž může automaticky zobrazovat čas nebo předem nastavenou zprávu, pokud se objeví někdo v okolí. Další využití může projektor najít při konferencích nebo jako rodinné zábavní centrum. Produkt má rozměry 69 x 134 x 143 mm a hmotnost 932 g. Sony Xperia Touch se začne prodávat letos na jaře za cenu 1 499 eur, v přepočtu 40 500 Kč.


Zdroj: Androidpolice.com
reklama
Nejnovější články
Bezrámečkové Xiaomi Mi Mix inspirovalo další značky. Podívejte se na jejich alternativy Bezrámečkové Xiaomi Mi Mix inspirovalo další značky. Podívejte se na jejich alternativy
Xiaomi Mi Mix se svými extrémně tenkými rámečky okolo displeje znamenalo svěží vítr do nabídky high-endových smartphonů. Není divu, že se tento koncept snaží napodobit ostatní čínští výrobci. Mnohdy to zvládli docela obstojně, jindy už se to tolik nepovedlo.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Ženě na ruce explodoval chytrý náramek a způsobil jí popáleniny Ženě na ruce explodoval chytrý náramek a způsobil jí popáleniny
Ve Spojených státech se objevil případ, kdy majitelce na ruce explodoval její chytrý náramek Fitbit Flex 2. Stalo se tak údajně ve chvíli, kdy jen seděla doma v křesle. V tuto chvíli se naštěstí se jedná o jediný známý případ.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Lenovo pohřbí svou značku ZUK, stihla představit jen několik smartphonů Lenovo pohřbí svou značku ZUK, stihla představit jen několik smartphonů
Před necelými dvěma lety založená značka ZUK končí. Lenovo se totiž rozhodlo všechny své telefony prodávat pod názvem Moto. Za svůj skoro jepičí život stihl ZUK představit jen pět modelů, které však nabídly kvalitní parametry v kombinaci s atraktivními cenami.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Samsung i LG pracují na displeji zahnutém na všech čtyřech stranách Samsung i LG pracují na displeji zahnutém na všech čtyřech stranách
Displej zabírající celou čelní plochu smartphonu je snem mnoha výrobců i uživatelů. Realizován by mohl být v podobě OLED panelu, který by byl zahnutý na všech čtyřech stranách. Takový displej v současné době údajně vyvíjí oba jihokorejští výrobci.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  3 komentáře
Repasovaný Samsung Galaxy Note 7 zná svou cenu, prodávat se bude v Koreji Repasovaný Samsung Galaxy Note 7 zná svou cenu, prodávat se bude v Koreji
Prvním trhem, kde se na trh vrátí nechvalně proslulý Galaxy Note 7, bude Jižní Korea. Samsung začne prodávat repasovanou verzi phabletu v červnu, oproti původní ceně bude levnější jen o necelou třetinu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik