Samsung S8000 Cubic nabídne WVGA displej, HSDPA, GPS a nové TouchWiz UI rozhraní

Samsung S8000 Cubic nabídne WVGA displej, HSDPA, GPS a nové TouchWiz UI rozhraní
, , aktualita

Díky úniku informací na ruském serveru Euroset.ru jsou nyní známy další podrobnosti o high-endovém zařízení z dílny Samsungu, které se bude jmenovat Samsung S8000 (kódové označení Cubic).
reklama
Hlavním lákadlem zařízení má být špičkový dotykový AMOLED displej úhlopříčkou 3,1 palců a rozlišením 480 x 800 bodů, který by měl nabídnout nádherné a především věrné barvy i velmi rychlé odezvy. Kódové označení Cubic odkazuje na novou verzi uživatelského rozhraní TouchWiz, které nabídne jakousi otáčející se kostku, která na každé stěně nese jinou skupinu prvků, mimo jiné kontakty, odkazy na stránky nebo aplikace či již dobře známé widgety.Mezi další vlastnosti bude patřit čtyřpásmový GSM/GPRS/EDGE modul, dvoupásmový HSDPA modul (900/2100 MHz), WiFi, Bluetooth, A-GPS pro určení přesné pozice, pětimegapixelový fotoaparát s automatickým ostřením, 2 GB vnitřní paměti, baterie s kapacitou 1100 mAh a v neposlední řadě i praktický 3,5 milimetrový výstup na sluchátka. To vše se vejde do těla přístroje o rozměrech 108.9 x 53.5 x 11.9 milimetrů.

Trochu nejasnosti panují v otázce operačního systému, podle všeho se zdá, že budou k dispozici celkem 3 modely, jeden bude mít vlastní systém Samsung, druhý nabídne Android a ten třetí bude mít předinstalován systém Windows Mobile. Cena i dostupnost v našich končinách jsou zatím předmětem spekulací.
Nejpopulárnější mobilní telefony

Nejnovější články
Lumiím se na velkých evropských trzích docela daří Lumiím se na velkých evropských trzích docela daří
Pokud je řeč o statistikách prodeje smartphonů jednotlivých výrobců, je Microosft často považován za otloukánka. Jak ovšem ukazují nové statistiky týkající se významných evropských trhů, nevedou si modely tohoto amerického výrobce zase tak špatně.
Dnes,  aktualita,  Jáchym Šlik
Ultrazvuk umožňuje bezdrátové nabíjení na velké vzdálenosti Ultrazvuk umožňuje bezdrátové nabíjení na velké vzdálenosti
Bezdrátové nabíjení pomocí elektromagnetické indukce není ničím výjimečným, společnost uBeam ovšem experimentuje s možností využití ultrazvuku. Výhodou je to, že nabíječka a smartphone mohou být během nabíjení poměrně daleko od sebe.
Dnes,  aktualita,  Jáchym Šlik
BlackBerry Priv bude možná poslední ostružinový smartphone BlackBerry Priv bude možná poslední ostružinový smartphone
Není žádnou novinkou, že se BlackBerry na trhu s chytrými telefony dlouhodobě nedaří. Jako poslední naději bere společnost smartphone Priv s operačním systémem Android. Pokud se neujme, hodlá se BlackBerry v budoucnu soustředit na jiné aktivity.
Dnes,  aktualita,  Jáchym Šlik
Dell odhalil XPS 12, XPS 13 a XPS 15 s procesory Skylake Dell odhalil XPS 12, XPS 13 a XPS 15 s procesory Skylake
Společnost Dell podle očekávání představila několik nových modelů z řady XPS, a to konvertibilní tablet XPS 12 spolu s notebooky XPS 13 a XPS 15. Novinky se chlubí procesory Intel Skylake či displeji s tenkými rámečky a až 4K rozlišením.
Dnes,  aktualita,  Jáchym Šlik
Pokud se Sony nezačne dařit, s mobily skončí Pokud se Sony nezačne dařit, s mobily skončí
Posledních pár let bylo pro mobilní divizi Sony opravdu těžkých a v prodeji se moc nedařilo. Následující rok 2016 proto bude pro telefony Sony rozhodujícím. To prohlásil generální ředitel Kazuo Hirai.
Včera,  aktualita,  Jan Pánek