www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Samsung Galaxy S8 může mít část displeje citlivou na tlak. A jak bude vypadat UI?

Samsung Galaxy S8 může mít část displeje citlivou na tlak. A jak bude vypadat UI?
, , aktualita
O čem se v posledních dnech mluví v souvislosti s Galaxy S8? Telefon má mít spodní část displeje, která rozpoznává sílu dotyku. Také se objevily screenshoty ukazující podobu uživatelského rozhraní a odůvodnění, proč se čtečka otisků prstů přesunula dozadu.reklama
Do oficiálního představení Samsungu Galaxy S8 zbývají poslední dva týdny a počet nových informací, které se týkají této novinky, rozhodně neustává. K nejzajímavějším rozhodně patří spekulace o tom, že by smartphone měl mít část displeje rozpoznávající sílu dotyku. Prozatím by se to mělo týkat jen navigační oblasti ve spodní části obrazovky, kde budou virtuální klávesy včetně domovského tlačítka. Pokud by uživatel některé z těchto tlačítek stiskl jemně, znamenalo by to něco jiného než při silnějším stisku.

Displej citlivý na tlak není žádnou novinkou, můžeme jej najít například na některých zařízeních od Applu či Huawei, kde je navíc využíván po celé ploše displeje. Toho bychom se v případě Samsungu měli dočkat až u Galaxy Note 8. Už na podzim loňského roku se spekulovalo o tom, že by Galaxy S8 mohlo disponovat touto technologií. Jihokorejský výrobce si navíc displej rozpoznávající sílu dotyku už dříve patentoval.

Objevilo se také přesnější objasnění, proč Galaxy S8 nemá čtečku otisků prstů na přední straně. Dosud se mluvilo o tom, že ji Samsung musel přesunout z důvodu nedostatku místa, neboť rámečky na přední straně byly výrazně ztenčeny. I přesto však výrobce údajně počítal s umístěním čtečky na přední stranu, využil by přitom nový senzor od Synaptics, který je možné umístit prakticky neviditelně pod krycí sklo displeje nebo teoreticky pod samotný displej. Ačkoliv Synaptics nejspíš usilovně pracuje na implementaci této technologie, zatím se neobjevila v žádném zařízení. Samsung tak musel zvolit plán B a čtečku otisků prstů přesunou na zadní stranu vedle objektivu fotoaparátu.

Zatímco design Galaxy S8 jsme mohli vidět na řadě uniklých obrázků, o uživatelském rozhraní jsme toho zatím tolik nevěděli. Tento týden se objevilo několik screenshotů, které ukazují vzhled domovské obrazovky, přehledu aplikací i samotných ikonek. Patrná je snaha o čistotu a jednoduchost uživatelského rozhraní, ale minimálně některé aspekty si uživatel jistě bude moct přizpůsobit podle libosti. S celkovou změnou filozofie souvisí nejspíš také nedávné přejmenování nadstavby TouchWiz na Samsung Experience.Zdroj: Phonearena.com (1, 2, 3)
reklama
Nejnovější články
Facebook Messenger Lite oficiálně zamířil do ČR. Proč je lepší než běžný Messenger? Facebook Messenger Lite oficiálně zamířil do ČR. Proč je lepší než běžný Messenger?
Před půl rokem vydal Facebook „odlehčenou“ verzi své chatovací aplikace, která sice postrádá některé pokročilejší funkce, ale zato je méně náročná na výkon, úložiště i spotřebu dat. Nově je navíc možné Messenger Lite stáhnout oficiálně z Google Play.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Acer uvedl konvertibly Switch 5 a Switch 3 spolu s tenkými notebooky Swift 3 a Swift 1 Acer uvedl konvertibly Switch 5 a Switch 3 spolu s tenkými notebooky Swift 3 a Swift 1
Acer Switch 5 a Switch 3 je dvojice aktualizovaných konvertibilních notebooků, Swift 1 a 3 zase potěší zájemce o tenký, lehký notebook klasické konstrukce, který není příliš drahý. Všechny novinky se začnou prodávat v průběhu června.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Notebookové novinky z řady Acer Aspire: pro šetřivé studenty i hráče Notebookové novinky z řady Acer Aspire: pro šetřivé studenty i hráče
Acer na tiskové konferenci v New Yorku prezentoval obměněnou řadu svých notebooků Aspire, která zahrnuje velmi různorodé modely a poznáte ji podle nového značení. Na své si přijdou jak zájemci o cenově dostupný, tak výkonný multimediální stroj.
27.4.2017,  aktualita, Jáchym Šlik
Acer Leap Ware: chytré hodinky pro aktivnější povahy Acer Leap Ware: chytré hodinky pro aktivnější povahy
Acer představil svůj další pokus na poli nositelných zařízení. Leap Ware jsou fitness hodinky, které nabízejí barevný dotykový displej, velké množství senzorů, mžnost spárování se smartphonem, relativně dlouhou výdrž a přijatelnou cenu.
27.4.2017,  aktualita, Jáchym Šlik
O2 Spolu: výhodnější balíček služeb nejen pro rodiny O2 Spolu: výhodnější balíček služeb nejen pro rodiny
O2 představilo konkurenci pro rodinný tarif RED+40 GB od Vodafonu. Nové balíčky O2 Spolu nabízejí neomezené volání a SMS spolu s 9 GB nebo 15 GB dat, které jsou rozděleny mezi tři SIM karty. Bonusem navíc je potom O2 TV.
27.4.2017,  aktualita, Jáchym Šlik