www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Samsung Galaxy S8 může mít část displeje citlivou na tlak. A jak bude vypadat UI?

Samsung Galaxy S8 může mít část displeje citlivou na tlak. A jak bude vypadat UI?
, , aktualita
O čem se v posledních dnech mluví v souvislosti s Galaxy S8? Telefon má mít spodní část displeje, která rozpoznává sílu dotyku. Také se objevily screenshoty ukazující podobu uživatelského rozhraní a odůvodnění, proč se čtečka otisků prstů přesunula dozadu.reklama
Do oficiálního představení Samsungu Galaxy S8 zbývají poslední dva týdny a počet nových informací, které se týkají této novinky, rozhodně neustává. K nejzajímavějším rozhodně patří spekulace o tom, že by smartphone měl mít část displeje rozpoznávající sílu dotyku. Prozatím by se to mělo týkat jen navigační oblasti ve spodní části obrazovky, kde budou virtuální klávesy včetně domovského tlačítka. Pokud by uživatel některé z těchto tlačítek stiskl jemně, znamenalo by to něco jiného než při silnějším stisku.

Displej citlivý na tlak není žádnou novinkou, můžeme jej najít například na některých zařízeních od Applu či Huawei, kde je navíc využíván po celé ploše displeje. Toho bychom se v případě Samsungu měli dočkat až u Galaxy Note 8. Už na podzim loňského roku se spekulovalo o tom, že by Galaxy S8 mohlo disponovat touto technologií. Jihokorejský výrobce si navíc displej rozpoznávající sílu dotyku už dříve patentoval.

Objevilo se také přesnější objasnění, proč Galaxy S8 nemá čtečku otisků prstů na přední straně. Dosud se mluvilo o tom, že ji Samsung musel přesunout z důvodu nedostatku místa, neboť rámečky na přední straně byly výrazně ztenčeny. I přesto však výrobce údajně počítal s umístěním čtečky na přední stranu, využil by přitom nový senzor od Synaptics, který je možné umístit prakticky neviditelně pod krycí sklo displeje nebo teoreticky pod samotný displej. Ačkoliv Synaptics nejspíš usilovně pracuje na implementaci této technologie, zatím se neobjevila v žádném zařízení. Samsung tak musel zvolit plán B a čtečku otisků prstů přesunou na zadní stranu vedle objektivu fotoaparátu.

Zatímco design Galaxy S8 jsme mohli vidět na řadě uniklých obrázků, o uživatelském rozhraní jsme toho zatím tolik nevěděli. Tento týden se objevilo několik screenshotů, které ukazují vzhled domovské obrazovky, přehledu aplikací i samotných ikonek. Patrná je snaha o čistotu a jednoduchost uživatelského rozhraní, ale minimálně některé aspekty si uživatel jistě bude moct přizpůsobit podle libosti. S celkovou změnou filozofie souvisí nejspíš také nedávné přejmenování nadstavby TouchWiz na Samsung Experience.Zdroj: Phonearena.com (1, 2, 3)
reklama
Nejnovější články
ZTE představilo Nubii M2 s duálním fotoaparátem a Nubii M2 Lite ZTE představilo Nubii M2 s duálním fotoaparátem a Nubii M2 Lite
Nubia M2 nabídne poměrně nadupanou výbavu v čele s 5,5“ AMOLED displejem, duálním zadním fotoaparátem a 16MPx selfie snímačem. Nubia M2 Lite je na tom po stránce výbavy o trochu hůře, ale design je i v tomto případě velmi povedený.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Bývalá vlajková loď Xiaomi Mi4 je k dostání za výprodejovou cenu Bývalá vlajková loď Xiaomi Mi4 je k dostání za výprodejovou cenu
Jeden z českých e-shopů zlevnil poslední kusy smartphonu Xiaomi Mi 4 na 3 690 Kč. Tuto bývalou vlajkovou loď, která i na dnešní poměry nabídne docela slušnou výbavu, lze tedy zakoupit za zlomek původní ceny.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Google nečekaně vydal Android O. Co umí nového? Google nečekaně vydal Android O. Co umí nového?
Google nečekaně vydal Android O, respektive jeho první vývojářské preview. Není určeno k běžnému používání, ale spíše jako ukázka nové verze systému pro vývojáře. Přesto nám alespoň naznačuje, co bude umět finální Android O.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
iPhone SE nabízí dvojnásobně veliké úložiště, změnám neunikl ani iPad Mini 4 iPhone SE nabízí dvojnásobně veliké úložiště, změnám neunikl ani iPad Mini 4
Apple dnes zatraktivnil nabídku některých svých stávajících produktů. iPhone SE bude dostupný s 32GB a 128GB úložištěm, cena se přitom nezvýší. A iPad Mini 4 už bude mít jen 128GB variantu, která však výrazně zlevní.
21.3.2017,  aktualita, Jáchym Šlik
iPhony 7 a 7 Plus se převlékly do červené, podporují boj proti AIDS iPhony 7 a 7 Plus se převlékly do červené, podporují boj proti AIDS
Apple oznámil speciální edici loňských iPhonů, která nese označení Product Red. Jejich nákupem totiž zákazník přispěje Globálnímu fondu na boj proti šíření HIV. Kromě sytě červené barvy se ovšem nijak neliší od běžných iPhonů 7 a 7 Plus, a to ani svou cenou.
21.3.2017,  aktualita, Jáchym Šlik