www.svetmobilne.cz
>
>
>
>
>
>

Samsung Galaxy Note 8.0: kreativní tablet s telefonem

Samsung Galaxy Note 8.0: kreativní tablet s telefonem
, , recenze

Pokud byste rádi vlastnili tablet, z nějž si můžete i zatelefonovat, či prostě jen rádi využijete možnost mobilního připojení, možná vám padne do oka model Galaxy Note 8.0. Ten nabídne 8" displej a slušnou výbavu, kde nebude chybět ani GPS či zadní fotoaparát.
reklama
Po tableto-telefonu Asus FonePad tu tedy máme další podobné zařízení. Samsung Galaxy Note 8.0 nám za více než dvojnásobnou cenu nabídne o palec větší displej s vysokým jasem (nezaskočí ho ani přímé slunce) chráněný odolným sklem Gorilla Glass, velmi užitečný stylus rozpoznávající i přítlak, podstatně vyšší výkon a také kvalitní 5Mpix fotoaparát. Vedle toho má i vyspělejší programové vybavení, které můžeme s využitím infračerveného portu využít pro dálkové ovládání domácího televizoru či jiného zařízení. Celkově jde tedy o kvalitnější zařízení, ovšem otázkou je, zda nám to všechno bude stát a výdej 13 000 Kč.
- klikněte pro zvětšení -


Takovou částku dnes můžeme vydat za jeden z top modelů mobilních telefonů (existují samozřejmě i dražší), které nám mohou poskytnout až na velkou úhlopříčku to samé. Pak se můžeme sami sebe zeptat, zda takovéto zařízení vůbec potřebujeme a využijeme, přičemž v úvahu je třeba vzít především mobilitu. Velikost displeje je tedy na jednu stranu největší výhodou, ale na druhou i největším handicapem tohoto zařízení.

Pokud tedy s sebou neustále taháte příruční tašku/kabelku, bez níž nejdete ani s košem, pak vám Galaxy Note 8.0 může mobil klidně nahradit. Pokud ale svůj mobil nosíte jen tak v kapse, kde jej nejradši ani necítite, stane se tento tablet tím druhým zařízením určeným pro to, na co mobil už nestačí a asi se bude spíše než v terénu častěji nacházet doma na stole. A to by byla škoda, protože se ovládá podobně jako velké 10" tablety, oproti nimž je však podstatně menší a lehčí, a tím i mobilnější.

Osobně bych tedy v klidu přešel to, kdyby výrobce nezahrnul funkci telefonu a umožnil využít pouze mobilní datové připojení. Možná že by pak Galaxy Note 8.0 byl i o chlup levnější. Podstatně levnější (cca 9500 Kč s daní) je však model bez mobilního připojení, na nějž už můžeme pohlížet čistě jako na tablet a takovéto zařízení už dle mého názoru má daleko větší smysl právě jako "doplněk" k mobilnímu telefonu, přičemž díky němu a Wi-Fi tetheringu nepřijdeme ani o ono mobilní datové připojení.


Plusy+ Dobré zpracování, Gorilla Glass
+ Mobilní tablet
+ Kvalitní displej s vysokým jasem
+ Stylus S-Pen rozpoznávající přítlak
+ Široká výbava, slušný zvuk a kamera

Minusy- 3G verze není vzhledem k ceně výhodná
- Jako mobil je příliš velký a nepohodlný

Ikona Odkaz na databázi
Cena v době testování: cca 13 000 Kč s DPHCeny podobných modelů:Asus FonePad ME371MG-1B028A
lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Ainol Novo 7 Flame
lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Google Nexus 7 16GB
lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Samsung Galaxy Tab GT-P3100TSEXEZ
lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>Za zapůjčení tabletu Galaxy Note 8.0 děkujeme Samsungu.

Jak hodnotíte Samsung Galaxy Note 8.0?
V anketě šlo hlasovat od 29.7.2013 do 28.7.2014. Počet hlasujících: 1
Výborný 100 % 100% Průměrný 0 % Špatný 0 %
předchozí kapitola
Nejpopulárnější tablety
Nejnovější články
Fenomén 'extreme phone pinching' aneb Jak nejlépe přijít o mobil Fenomén 'extreme phone pinching' aneb Jak nejlépe přijít o mobil
Světem mobilních telefonů prochází nový druh zábavy, lidé drží své drahé telefony za rohy jen konečky prstů nad místy, odkud by je nikdy nedostali, pokud by je upustili. Podívejte se na několik neuvěřitelných videí!
Dnes,  aktualita,  Jan Pánek
Acer Jade Primo, "PC do kapsy", dostane nástupce Acer Jade Primo, "PC do kapsy", dostane nástupce
Na letošním veletrhu IFA v Berlíne Acer všechny překvapil hybridním telefonem Jade Primo. Všechny jistě potěší, že již teď je na pořadu dne nástupce, a to i přestože Jade Primo ještě ani nevstoupil na trh. Stejně tak přijde i nový Predator.
Dnes,  aktualita,  Jan Pánek
Asus zvýší množství bloatwaru v podobě MS Office Asus zvýší množství bloatwaru v podobě MS Office
Asus na svá zařízení velmi rád instaluje velké množství aplikací, které uživatel často nevyužije - takzvaný bloatware. Většinou jde o aplikace vlastní výroby, ale nyní to vypadá, že se na jeho telefonech a tabletech dočkáme MS Office.
Dnes,  aktualita,  Jan Pánek
Samsung Galaxy S7 zřejmě přijde ve dvou procesorových verzích Samsung Galaxy S7 zřejmě přijde ve dvou procesorových verzích
Již dlouhou dobu odkrýváme tajenku, jestli přijde další vlajková loď Samsungu, Galaxy S7, s vlastním čipem Exynos, anebo s Qualcommem Snapdragonem 820. Podle informovaných zdrojů bychom se mohli dočkat dvou verzí.
Dnes,  aktualita,  Jan Pánek
HTC One A9 (Aero) prochází certifikacemi, kdy přijde? HTC One A9 (Aero) prochází certifikacemi, kdy přijde?
Už velmi dlouho kolují spekulace o telefonu od HTC, který je znám pod mnoha jmény - One A9, Aero nebo "Hero phone". Ať je tomu jakkoliv, certifikaci prošla zřejmě finální verze, kdy bude odhalena?
Dnes,  aktualita,  Jan Pánek